ARTEMIS I
زمان مطالعه: 2 دقیقه
Artemis I SLS First Rollout 777x519 1 - شمارش معکوس تمرین Wet Dress آرتمیس I ناسا در حال پیشرفت است، ICPS به روز شد
موشک سیستم پرتاب فضایی (SLS) ناسا با فضاپیمای اوریون در بالای یک پرتابگر متحرک دیده می شود که برای اولین بار، پنجشنبه، 17 مارس 2022، در مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا به مجتمع پرتاب 39B می رسد. پیش از آزمایش پرواز Artemis I ناسا، موشک SLS و فضاپیمای Orion که کاملاً روی هم چیده شده و یکپارچه شده اند، تحت یک تمرین در Launch Complex 39B قرار می گیرند تا سیستم ها را تأیید کنند و روش های شمارش معکوس را برای اولین پرتاب تمرین کنند. اعتبار: ناسا/کیگان باربر

تیم راه اندازی Artemis I همچنان از طریق شمارش معکوس تمرینی به پیشروی خود ادامه می دهد. در طول ساعات شبانه پس از اینکه مشخص شد که چهار برخورد صاعقه به سکوی پرتاب 39B نمی‌تواند شمارش معکوس را متوقف کند، مرحله موقت نیروی محرکه برودتی (ICPS) و تقویت‌کننده‌های موشک جامد موشک سیستم پرتاب فضایی فعال شدند. اندکی بعد، همه پرسنل غیر ضروری سکوی پرتاب را ترک کردند.

تیم‌ها به آماده‌سازی برای بارگیری هیدروژن مایع و اکسیژن مایع فوق‌العاده خنک شده در مرحله هسته سیستم پرتاب فضایی به عنوان بخشی از آزمایش Artemis I که از اول آوریل آغاز شد، ادامه می‌دهند.

در ساعت 6 صبح به وقت شرقی، یا L-8 ساعت و 40 دقیقه، تیم پرتاب به توقف برنامه ریزی شده 1 ساعت و 30 دقیقه ای داخلی در شمارش معکوس رسید. در این مدت، تیم مدیریت ماموریت تصمیم «برو» یا «ممنوع» را برای ادامه عملیات تانکر کشی خواهد گرفت. اگر مدیران مأموریت تصمیم بگیرند که عملیات بارگیری برودتی را ادامه دهند، برنامه ریزی شده است که از ساعت L-7 ساعت و 40 دقیقه شروع شود.

نقاط عطف تانک شامل پر کردن مرحله هسته موشک و مخازن ICPS با بیش از 700000 گالن اکسیژن مایع و هیدروژن مایع است. این در طی یک سری نقاط عطف بارگیری پیشرانه مختلف برای پر کردن مخازن رخ می دهد.

ناسا در حال پخش ویدئوی زنده از موشک و فضاپیما در سکوی پرتاب در کانال YouTube Newsroom کندی است. ناسا همچنین به‌روزرسانی‌های زنده را در حساب توییتر Exploration Ground Systems به اشتراک می‌گذارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *