پلی استیشن 5 ماد شده با سیستم خنک کننده آبی و طراحی جذاب

گروهی حرفه ای از یک کافه مادینگ (Modding) در ویتنام اقدام به دستکاری و تغییر قاب خارجی پلی استیشن 5 و تعویض سیستم خنک کننده آن با سیستم خنک کندده آبی کردند.

این اولین پلی استیشن دنیا با سیستم خنک کننده آبی است و این مادرها (Modders) برای طراحی آن باید قدم را از طراحی های قبلی خود فراتر میگذاشتند. این تیم برای کاهش نویز و میزان حرارت کنسول مجبور به طراحی شاسی و سیستم خنک کننده سفارشی سازی شده، شده اند. اگر به خاطر داشته باشید سونی برای حل مشکل حرارت دستگاه از یک رادیاتور آلمینیومی به همراه لوله های حرارتی به قطر 7.6 میلیمتر، که بر روی یک پایه مسی پیاده شده بودند و با یک فن با اندازه 120 در 45 میلیمتر خنک می شوند، استفاده کرده است. اما با وجود این سیستم خنک کننده سونی مجبور بود که از فلز مایع نیز در طراحی این دستگاه استفاده کند، که به ادعای سونی در انتقال حرارت از پردازنده، 86% بهتر از خمیرهای سیلیکون عمل میکند.
پلی استیشن 5 ماد شده با سیستم خنک کننده آبی و طراحی جذاب
این کافه مادینگ برای بدنه کنسول یک شاسی منحصر به فرد با جلوه ای پیشرفته طراحی کرده است. این شاسی Mini-ITX با استفاده از پنل شفاف این اجازه را میدهد تا سخت افزار دستگاه و سیستم خنک کننده آن را در حین استفاده مشاهده است. طراحی این مدل به هیچ وجه کار افراد تازه کار و اماتور نیست و پروسه ساخت آن نشان میدهد که زمان و بررسی های مکرری برای ساخت آن به کار رفته است. این تیم از طریق شبکه یوتیوب فیلم مراحل ساخت و نصب این سیستم خند کننده ای را در یک ویدئوی 4 مراحله ای به نمایش گذاشته اند و حتی تماشای آن نیز مارا کمی سردرگم کرد.

آیا گیمینگ بر روی 8K امکان پذیر است؟
بیشتر

خسرو اقدمی

خسرو اقدمی

دبیر تکنولوژی و بازی های رایانه ای

→ خواندن مطلب قبلی

تحت نظر گرفتن ضربان قلب افراد به وسیله اسپیکر های هوشمند

خواندن مطلب بعدی ←

ناسا باغ کوچک و آزمایش گیاهان بر روی ایستگاه فضایی بین المللی را به نمایش گذاشت

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *