1626893205 1232439143 0 - تعهد جدید FTC برای جلوگیری از ایجاد انحصار در تعمیرات گجت ها
زمان مطالعه: 2 دقیقه
کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده، در بیانیه سیاست جدیدی که روز چهارشنبه منتشر شد، به طور رسمی متعهد شد محدودیت های “حق ترمیم” غیرقانونی را بپذیرد. سیاست جدید می تواند تولیدکنندگان گوشی های هوشمند مانند اپل را دچار مشکل کند که به شدت توانایی کاربران در تعمیر دستگاه های خود را مهار می کند.

به گفته لینا خان، چهارشنبه در اصلاح بیانیه سیاست، FTC را متعهد به تشویق رقابت در بازارهای تعمیر محصولات می کند. این بیانیه که به اتفاق آرا تصویب شد، استفاده از آژانس را برای استفاده از مراجع موجود برای پشتیبانی از تعمیرگاه های مستقل و کاهش هزینه های تعمیرات برای مصرف کنندگان، از سیاست رسمی FTC می داند.

خان روز چهارشنبه گفت: “در حالی که تلاش های شركت های مسلط برای محدود كردن بازارهای تعمیرات جدید نیست، اما تغییر در فن آوری و استفاده بیشتر از نرم افزار فرصت های جدیدی را برای شركت ها ایجاد كرده است تا تعمیرات مستقل را محدود كنند.” “این نوع محدودیت ها می تواند به طور قابل توجهی هزینه های مصرف کنندگان را افزایش دهد، نوآوری را خفه کند، فرصت های تجاری تعمیرگاه های مستقل را از بین ببرد، زباله های الکترونیکی غیرضروری ایجاد کند، تعمیرات به موقع را به تعویق بیندازد و انعطاف پذیری را تضعیف کند.”

این بیانیه تنها چند روز پس از تأیید قوانین مشابه در دستورالعمل اجرایی در مورد رقابت اقتصادی توسط کاخ سفید صورت گرفت. در این دستور، که در تاریخ 9 ژوئیه توسط بایدن امضا شد، کاخ سفید صریحاً سازندگان تلفن های هوشمند را فرا می خواند که “محدودیت هایی را در تعمیرات خود و شخص ثالث اعمال می کنند، هزینه های تعمیرات را با هزینه بیشتر و وقت گیر تر می کنند، مانند محدود کردن توزیع قطعات، ابزارهای تشخیصی و ترمیم. ” در جلسه روز چهارشنبه، FTC نام شرکتها یا صنایع خاصی را که می تواند در تحقیقات آینده هدف قرار دهد، ذکر نکرد.

نگاهی به گوشی گیمینگ ایسوس ROG Phone 6
> > >

روهیت چوپرا، نماینده دموکرات، گفت: “تصویب بیانیه سیاست امروز روشن می کند که کمیسیون با استفاده از قانون ضمانت نامه مگنوسون-ماس و سایر قوانین حمایت از حقوق مصرف کننده، و همچنین قانون ضد انحصاری برای ارتقا بازارهای تعمیر منصفانه، محدودیت های غیرقانونی تعمیر را بررسی خواهد کرد.”

جلسه علنی روز چهارشنبه فقط دومین جلسه از زمان تأیید خان به عنوان رئیس آژانس بود که به طور سنتی پشت درهای بسته کار می کند. در اولین اقدام در اوایل این ماه، FTC با تصویب یک جفت اقدامات رقابتی، آژانس را برای اقدامات تهاجمی تر در مورد نقض ضد انحصار تنظیم کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *