زمان مطالعه: 3 دقیقه

به گفته سازمان آتش نشانی محلی، یک خودروی تسلا مدل S Plaid سه شنبه شب در هاورفورد در پنسیلوانیا دچار آتش سوزی شد و مدت کوتاهی راننده را در آن گرفتار کرد. وکیل مالک این خودرو گفت که این وسیله نقلیه “خود به خود آتش گرفته است.”

آتش نشانان هر دو بخش آتش نشانی گلادوین و مریون اندکی قبل از ساعت 21:00 روز سه شنبه در محل حاضر شدند. آتش نشانان، که در مورد نحوه پاسخ به آتش سوزی باتری های وسایل نقلیه تسلا آموزش دیده بودند، گفتند:

یک خط تأمین 5 اینچی را در محل قرار دادند تا بتوانیم جریان آب مداوم را روی آتش نگه داریم تا آتش را خاموش کنیم و باتری ها را خنک کنیم. طبق بیانیه اداره آتش نشانی گلادوین ، از خاموش شدن کامل اطمینان حاصل کنید. راننده موفق به فرار شد و هیچ مصدومیتی گزارش نشده است.
تسلا مدل S Plaid یک نسخه پیشرفته و فوق العاده سریع از سدان برقی اصلی این خودروساز است. ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا ماه گذشته رویدادی پر زرق و برق برگزار کرد و اولین تحویل این خودروی 130 هزار دلاری را به مشتری اعلام کرد. به گفته بن میزلاس، وكیلى كه در شركت نمایندگی مالك ناشناس كار می كند، مدل S Plaid یكی از اولین 250 وسیله نقلیه حمل شده به مشتریان بود.

مارک گراگوس، وکیل دیگر نماینده مالک، گفت: “این یک وضعیت هولناک و ترسناک است و یک مشکل اساسی آشکار است.” “تحقیقات مقدماتی ما در حال انجام است، اما ما از تسلا می خواهیم تا زمانی که تحقیقات کامل انجام شود، فروش این ماشین ها را کنار بگذارد.”1625309308 tesla on fire 5 - یک تسلا مدل S Plaid در پنسیلوانیا دچار آتش سوزی شد و مدت کوتاهی راننده در آن گرفتار شد

مگاپک تسلا 13 تنی در محل ذخیره سازی باتری استرالیا شعله ور شد
> > >

هیچ شواهدی مبنی بر آتش سوزی وسایل نقلیه الکتریکی بیشتر از اتومبیل های احتراق داخلی وجود ندارد، اما با ورود بیشتر خودروهای الکترونیکی به بازار، موضوع مورد بررسی بیشتر قرار گرفته است. حتی آتشنشانان برای کنترل آتش سوزی باتری تحت آموزش قرار گرفته اند زیرا با برخی روش های سنتی نمی توان آنها را خاموش کرد.

آتش سوزی وسایل نقلیه به ویژه مورد توجه بسیاری قرار گرفته است – تا حدی که ماسک علناً خواستار پوشش آن حوادث شده است. برخی از شرکت ها مانند شورولت، هیوندای، آئودی و NIO فراخوان هایی را درباره احتمال آتش سوزی در خودروهای الکترونیکی خود صادر کرده اند. برخی دیگر مانند جگوار با اتومبیل های برقی خود آتش سوزی های کمی را تجربه کرده اند.

تسلا ادعا کرده است که اتومبیل های این شرکت، ایمن ترین در جهان هستند و گزارش سالانه مربوط به آتش سوزی های خودروهای تسلا، بسیار کمتر از خودروهای بنزینی است. این شرکت در طول سال ها چندین تغییر در مدل S انجام داده است تا خطر آتش سوزی را کاهش دهد.

1625309278 tesla on fire 3 - یک تسلا مدل S Plaid در پنسیلوانیا دچار آتش سوزی شد و مدت کوتاهی راننده در آن گرفتار شد

تسلا یک به روزرسانی نرم افزاری را در سال 2013 اعمال کرد که باعث توان افزایش سواری مدل S در سرعت های بالا در بزرگراه ها شد تا احتمال سوراخ شدن باتری در بسته کاهش یابد و محافظت فیزیکی بیشتری به بسته های جدید اعمال شود. هر دو این به روزرسانی ها پس از تحقیقات اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه در مورد آتش سوزی های متعدد ارسال شده است. (آژانس تحقیقات را در سال 2014 به پایان رساند.) تسلا همچنین در سال 2016 به منظور ایجاد “امنیت بیشتر در هنگام شارژ” پس از آتش سوزی مدل S در نروژ، به روزرسانی نرم افزاری را منتشر کرد.

خودروی پرنده Klein Vision مجوز پرواز بر فراز ترافیک را دریافت کرد
> > >

حوادث مربوط به تسلا به دلیل تمایل شرکت برای انحصاری کردن فناوری، تراکم باتری، خودمختاری جزئی یا طراحی خودرو، توجه رسانه ها را بیشتر از سایر وسایل نقلیه، جلب می کند.

سخنگوی تسلا به درخواست اظهار نظر در مورد آتش سوزی پاسخ نداد، که جای تعجب ندارد زیرا شرکت روابط عمومی خود را منحل کرده و در دو سال گذشته به هیچ پرسشی پاسخ نداده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *