• 5 اردیبهشت 1403
1624582061 windows11 1440x720 - همه چیز درباره ویندوز 11 با قابلیت های جذاب مانند اجرای اپ های اندروید + ویدئوی معرفی
زمان مطالعه: 5 دقیقه
مایکروسافت امروز رسما نام نسخه بعدی ویندوز را تأیید کرد: ویندوز 11. پس از ماه ها تحریک، اشاره به شماره 11 و نشت اطلاعات ویندوز 11 سیستم عامل جدید مایکروسافت رسمی شد. تمرکز مهم برای ویندوز 11 ساده سازی رابط کاربری ویندوز، فروشگاه جدید ویندوز و بهبود عملکرد چند وظیفه ای است. همچنین ویندوز 11 برای اولین بار قادر به پشتیبانی از اجرای برنامه های Android شده است!
اولین چیزی که در مورد ویندوز 11 مشاهده خواهید کرد این است که شامل یک منوی شروع جدید و دکمه شروع به روز شده است که هر دو در نوار وظیفه قرار دارند. این رابط کاربری بسیار شبیه همان چیزی است که برای اولین بار در ویندوز 10 ایکس دیدیم، پروژه ای که در ابتدا برای دستگاه های دو صفحه ای برنامه ریزی شده بود و مایکروسافت سرانجام آن را لغو کرد. بسیاری از کارهای رابط کاربری که به ویندوز 10X نسبت داده شده بودند، در ویندوز 11 ظاهر شدند.
1624581799 5 the ew window 11 app store with android apps - همه چیز درباره ویندوز 11 با قابلیت های جذاب مانند اجرای اپ های اندروید + ویدئوی معرفی
منوی جدید Start، کاشی های زنده را که در ابتدا با ویندوز 8 معرفی شده اند کاهش می دهد و بیشتر راه اندازی OS معمولی را که در سیستم عامل Chrome یا Android دیده اید، در ذهن شما زنده می کند. برنامه ها، اسناد اخیر و یک رابط جستجوی جداگانه وجود دارد. بیشتر ظاهر متمرکز به وضوح تحت تأثیر macOS و سیستم عامل Chrome است و ویندوز 11 همچنین گوشه های گردی را که هم در Android و هم در iOS دیده ایم شامل می شود.
رئیس واحد ویندوز، پانوس پانای می گوید: “تیم درباره همه جزئیات وسواس نشان داده است.” ویندوز 11 همچنین دارای حالت های تاریک و روشن به روز شده خواهد بود که بسیار بهتر از آنچه امروز در ویندوز دیده ایم به نظر می رسد.
در Windows 11 قابلیتی وجود دارد که مایکروسافت آن را Snap Layouts نامگذاری کرده، که به شما امکان می دهد به سرعت برنامه ها را به حالت های مختلفی که ویندوز 11 پشتیبانی می کند اسنپ کنید. این نسخه جدید ویندوز به لطف بخشی به نام Snap Groups محل ذخیره برنامه های شما را به یاد می آورد.
1624581770 4 new xbox app in windows 11 - همه چیز درباره ویندوز 11 با قابلیت های جذاب مانند اجرای اپ های اندروید + ویدئوی معرفی
بهبود طراحی و هماهنگی با سیستم های چند نمایشگره، قابلیت های جذابی به شما ارائه می کند. اگر از یک لپ تاپ متصل به مانیتور یا یک دستگاه دسکتاپ سنتی با چندین نمایشگر استفاده کنید، این به ویژگی مفیدی برای شما خواهد بود.
ویندوز 11 تمرکز زیادی بر بهبود عملکرد دارد. به روزرسانی های ویندوز 40 درصد کمتر و کارآمدتر هستند زیرا اکنون در پس زمینه اتفاق می افتد. امیدوارم این بدان معنا باشد که ویندوز 11 در میانه کار مزاحمتی برای شما ایجاد نمی کند.
مایکروسافت همچنین در حال ادغام تیم های خود به طور مستقیم در ویندوز 11 برای مصرف کنندگان است. تیم ها مستقیماً در نوار وظیفه ادغام می شوند و به کاربران ویندوز 11 اجازه می دهد تا با دوستان، خانواده یا همکارانشان تماس بگیرند. واضح است که این فاصله زیادی با Skype دارد که به عنوان بخشی از ویندوز 10 ارائه شده است و حتی یک دکمه بی صدا جهانی نیز در سینی سیستم وجود دارد تا بتوانید به راحتی میکروفون خود را در همه برنامه ها بی صدا کنید.
1624581844 3 windows widgets - همه چیز درباره ویندوز 11 با قابلیت های جذاب مانند اجرای اپ های اندروید + ویدئوی معرفی
ابزارک های ویندوز و حرکات لمسی نیز بخش بزرگی از ویندوز 11 هستند. ابزارک ها یک منبع تغذیه شخصی هستند که توسط AI ساخته می شوند و از طریق ویجت هایی ساخته شده اند که مایکروسافت آنها را در ویندوز 10 معرفی کرده است. از سمت چپ ویندوز 11، می توانید آن را تمام صفحه کنید. ویجت های داخلی شامل خبرخوان، آب و هوا و نقشه ها هستند.
جالب است که این ابزارک ها همچنین شامل یکی از مواردی هستند که به شما امکان می دهند مستقیماً از درون ویندوز 11 با سازندگان محلی تماس بگیرید.
مایکروسافت همچنین در حال بهبود حرکاتی است که می توانید در تبلت ها و گجت های لمسی استفاده کنید. به جای اینکه به حالت تبلت بروید، ویندوز 11 به سادگی با دستگاه شما سازگار می شود تا بتوانید به راحتی با سیستم عامل به صورت لمسی کار کنید.
همراه با این موارد، بهبودهای طراحی با قلم و تایپ با صدا وجود دارد. با قلم های خاص، ویندوز 11 در اینجا از بازخورد صحبت نیز پشتیبانی می کند. این می تواند بدین معنی باشد که سخت افزارهای جدیدی را مشاهده خواهیم کرد که از این تغییرات قلم در ویندوز 11 پشتیبانی می کنند.
1624581811 1 snaplayuts - همه چیز درباره ویندوز 11 با قابلیت های جذاب مانند اجرای اپ های اندروید + ویدئوی معرفی
Xbox بخش بزرگی از مایکروسافت است و ما همچنین از مدیر عامل Xbox سارا باند در مورد بازی های رایانه ای با ویندوز 11 شنیدیم. HDR خودکار، یکی از ویژگی های Xbox S X / S، و البته بخشی از ویندوز 11 خواهد بود. سازگاری با دامنه دینامیکی بالا (HDR) و تعداد زیادی بازی DirectX 11 و DirectX 12 البته زمانی که مانیتور HDR داشته باشید.
مایکروسافت همچنین نوید بهبود سرعت و عملکرد ویندوز 11 را می دهد. DirectStorage بخشی از ویندوز 11 خواهد بود، ویژگی جدید Xbox Series X / S. DirectStorage به جدیدترین درایوهای NVMe برای سرعت بخشیدن به بارگذاری بازی در ویندوز 11 نیاز دارد و توسعه دهندگان بازی باید این فناوری را برای افزایش کارایی بارگذاری کنند.
Xbox Game Pass نیز به لطف برنامه جدید Xbox که این شرکت ماه هاست که در حال آزمایش آن است، در ویندوز 11 نیز ادغام شده است. این شامل xCloud است که در برنامه Xbox ادغام شده است، بنابراین می توانید بازی ها را از Microsoft نیز Stream کنید.
سرانجام، یکی از بزرگترین قسمتهای ویندوز 11 ذخیره سازی جدید و پشتیبانی از برنامه های اندروید در ویندوز است. فروشگاه مایکروسافت دوباره طراحی شده است و از کل برنامه هایی که معمولاً در فروشگاه برنامه Windows در دسترس نبوده اند پشتیبانی خواهد کرد. این شامل برنامه هایی از Adobe Creative Suite و برنامه های Android از جمله TikTok و Instagram است.
توسعه دهندگان می توانند از “موتورهای تجاری” خودشان استفاده کنند و مایکروسافت از این کار کوتاه نخواهد آمد. devs حتی اگر بخواهند می توانند از سیستم های پرداخت خود استفاده کنند. مدیر عامل مایکروسافت ساتیا نادلا می گوید: “ویندوز همیشه برای حاکمیت سازندگان کنارشان ایستاده است.”
1624581778 2 microsoft team - همه چیز درباره ویندوز 11 با قابلیت های جذاب مانند اجرای اپ های اندروید + ویدئوی معرفی
بزرگترین خبر در اینجا این است که ویندوز 11 برنامه های Android را اجرا می کند. مایکروسافت برای تحقق بخشیدن به این امر با آمازون و اینتل همکاری کرده است و ویندوز 11 برای زنده کردن این فناوری از Bridge Bridge استفاده خواهد کرد. مایکروسافت نشان داد TikTok و سایر برنامه های اندروید در کنار برنامه های ویندوز در ویندوز 11 در حال اجرا هستند و این شرکت قصد دارد اطلاعات بیشتری را در این زمینه “در ماه های آینده” به اشتراک بگذارد.
هنوز تاریخ انتشار ویندوز 11 اعلام نشده، اما مایکروسافت قول داده است که این تعطیلات آن را به عنوان یک نسخه رایگان برای کاربران ویندوز 10 در دسترس قرار دهد. ما انتظار داریم که ویندوز 11 در اکتبر در کنار سخت افزار جدیدی که سیستم عامل را اجرا می کند،  آماده باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *