• 25 فروردین 1403
1625324196 dragon crew 1280x720 1 - SpaceX Crew Dragon برای مأموریت مداری کاملا غیرنظامی یک سرویس بهداشتی باورنکردنی دارد
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
معمولاً وقتی SpaceX یک سفینه Crew Dragon را به مدار می فرستد، برای تحویل فضانوردان و بارها به ISS می رود. به تازگی، اسپیس ایکس اعلام کرده است که اولین خدمه غیرنظامی جهان را وارد مدار می کند. برخی از جزئیات جدید در مورد فضاپیما و نحوه زندگی خدمه غیرنظامی در داخل آن منتشر شده است و این بسیار جالب است.
به نظر می رسد خدمه موجود در کپسول Dragon از امکانات زیادی برخوردار هستند. یک نمای باورنکردنی از توالت فعال شده است زیرا SpaceX جای متصل کننده اتصال طبیعی در دهانه کپسول را با یک کوبولا جایگزین کرده است. و توالت فرنگی در آن گنبد قرار دارد، و یک پرده، فرد نیاز به انجام کار خود را، از بقیه خدمه جدا می کند.
این بدان معناست که در حالی که فضانوردان غیرنظامی از امکانات استفاده می کنند، می توانند به زمین و در اعماق فضا خیره شوند. این به عنوان اولین توالت فضایی با نمای 360 درجه توصیف شده است. به گفته فرمانده مأموریت جارد آیزاکمن، مسافران می توانند هنگام رسیدگی به کار خود از پنجره به بیرون نگاه کنند. آیزاکمن یک کارآفرین و خلبان میلیاردر است که برای اولین مأموریت غیرنظامی به فضا چهار صندلی در کپسول SpaceX خریداری کرده است.
این مأموریت اولین مأموریتی است که هیچ فضانورد حرفه ای در آن حضور ندارد. ایساکمن گفت که هیچ یک از موارد حریم خصوصی در طراحی این توالت وجود ندارد و ظاهراً توالت به طور هدفمند طراحی نشده است تا منظره ای باورنکردنی داشته باشد. این ماموریت Inspiration4 لقب گرفته است و می تواند از 15 سپتامبر آغاز شود.
انتظار می رود خدمه به مدت سه روز در ارتفاعی بالاتر از ISS به دور زمین بچرخند و در حین مدار آزمایش هایی را انجام دهند. هدف واقعی این گنبد اجازه دادن به مسافران برای مشاهده زمین و نگاه به فضا است. و توالت به طور اتفاقی در آن قسمت قرار گرفته است!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *