• 25 فروردین 1403
1616511370 discord 1280x720 1 - مایکروسافت قصد خرید دیسکورد را دارد
زمان مطالعه: 2 دقیقه
با اینکه مایکروسافت در حال حاضر بیش از یک پلتفرم گفتگو و تماس دارد، قصد خرید یک پلتفرم دیگر را نیز دارد. این بار مایکروسافت دیسکورد (Discord) که بین گیمر ها محبوبیت خاصی دارد مورد هدف قرار داده و قیمت پیشنهادیش بسیار بیشتر از میزان ارزش گزارش شده است.

نرم افزار های متعددی بودند و هستند که به گیمر ها اجازه می دهند با یکدیگر در ارتباط باشند، ولی هرکدام از این نرم افزار ها پیچیدگی خاصی داشتند، کار با آنها کمی دشوار بود و یا نیاز به راه اندازی هاست داشتند. دراین بین دیسکورد با ادقام سرویس های ابری با نرم افزار خود سرویسی منحصر به فرد و بهینه به گیمر ها ارائه داد، که در زمان کوتاهی اسم و رسمی برای خود پیدا کرد. امروز دیسکورد یکی از بزرگترین و قوی ترین سرویس های تماس های ویدئوی صوتی و متنی است.

این محبوبیت توجه برخی خریداران مانند مایکروسافت را جذب کرده است. بر اساس گزارشات مایکروسافت مبلغ 10 میلیارد دلار را برای خرید این پلتفرم پیشنهاد داده است. که نسبت به قیمت تصویب شده این پلتفرم در سال گذشته (مبلغ 7 میلیارد دلار) بسیار بیشتر است. البته هنوز بسیاری از تحلیل گران سرمایه گذاری و یا خرید روی این پلتفرم را سود آور نمی دانند، زیرا در حال حاضر بیشترین درآمد Discord از راه فروش سرویس ماهانه نیترو، با قیمت 9.99 دلار بدست می آید.

احتمال اینکه با اکتساب دیسکورد، این پلتفرم جزو بخش اکس باکس مایکروسافت شود زیاد است، زیرا مدیرعامل اکس باکس Phil Spencer نیز در این مذاکرات شرکت داشته است. طی سال گذشته اکس باکس استودیو های متعددی از جمله ZeniMax را خریداری کرده است، و با خرید دیسکورد، میتواند قابلیت های اجتماعی اکس باکس را نیز تقویت کند. این در حالی است که اخیرا مایکروسافت در تبلیغات سرویس آنلاین اکس باکس (Xbox Live) از اصطلاح شبکه اکس باکس (Xbox Network) استفاده میکند، که ممکن است اشاره ای به برنامه های اکس باکس برای آینده این سرویس داشته باشد.

فولکس واگن و مایکروسافت خودروی بدون راننده می سازند
> > >

البته این معامله هنوز انجام نشده است و ممکن است دیسکورد با ان مخالفت کند، اما دیسکورد خریداران دیگری نیز دارد که ممکن است آنها نیز قدم به جلو گذاشته و پیشنهاد خود را ارائه کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *