hugo 1280x720 1 - Hades اولین بازی ویدئویی جهان که برنده جایزه ادبی هوگو شد
زمان مطالعه: 2 دقیقه

بازی Hades اولین بازی ویدئویی جهان است که برنده جایزه ادبی هوگو (Hugo) در دسته بندی بهترین داستان فانتزی و علمی تخیلی سال شده است.

جایزه ادبی هوگو از سال 1953 به صورت سالیانه در حال برگزاری است. از جوایز به کارهای ادبی تعلق میگیرد که دیدگاه ما را به داستان های علمی تخیلی و ژانر فانتری متحول می کند و نوع تفکر ما را نسبت به داستان سرایی دستخوش تغییرات می کند.  در گذشته بازی های کامپیوتری جایی در بین این جوایز نداشته است. اما امسال این انجمن تصمیم گرفته است تا بازی های کامپیوتری را نیز در این جوایز دخیل کرده و از سال های آینده مکانی همیشگی به بازی های ویدئوی اختصاص دهد.

بازی Hades ابتدا طی ماه دسامبر سال 2018 به عنوان یک بازی “دسترسی زودهنگام” عرضه شد و نسخه کامل آن در سال 2020 روانه بازار شد. این بازی ابتدا فقط بر روی کنسول نینتندو سوییچ موجود بود و اما در آگوست سال 2021 به طور رسمی برای کنسول های اکس باکس وان، اکس باکس سری اس و اکس، پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 عرضه شد.

در بازی Hades بازیکن نقش شخصیت زاگریوس (Zagreus) در درست دارد که در تلاش است از دست پدر خود در دنیای زیر زمینی فرار کند. در طی داستان زاگریوس به کمک ایزدان اولیمپوس و با مادر ناتنی خود نیکس (Nyx) همکاری می کند و در مسیر خود در دنیای زیر زمینی به چندین boss مختلف روبرو می شود و چندین قابلیت جدید را بدست می آورد که قدرت های خارق العاده ای به وی می دهد. این بازی به سبک roguelike می باشد و بدین معنی است که اگر در مسیر بازی شکست بخورید باید از اول کار خود را شروع کنید و از چندین بخش بازی دوباره عبور کنید تا به بخشی که در آن شکست خوردید برسید.

علاقه کریستوفر نولان به تبدیل یکی از فیلم هایش به یک بازی ویدئویی
> > >

با اینکه این عنوان یک بازی roguelike می باشد، اما از بخش داستانی عمیق و کارکتر های جالبی تشکیل شده است که به دنیای بازی شکل و شمایل می دهنبد. این داستان یک نوع مدرن شده از داستان ها و اسطوره های یونان می باشد که در قالب یک بازی جاسازی شده است.

به مناسبت برنده شدن این جایزه کارگردان هنری این بازی توییتی منتشر کرده است. وی بیان کرد که متاسفانه توانایی حضور در این مراسم را برای دریافت جایزه نداشته است و نتوانسته سخن گویی جایزه را از طرف تیم سازنده بازی اجرا کند، و در ادامه صحبت هایی دیگری درباره این جایزه و ارزش آن برای تیم بازی Hades کرده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *