• 25 فروردین 1403
پردازنده های گرافیکی Arc Alchemist شرکت اینتل طی ماه های مه تا ژوئن عرضه خواهد شد
زمان مطالعه: 2 دقیقه

با تمامی اخباری که این روز ها در مورد کارت های گرافیکی سری RTX 40 انویدیا و سری RX 6000 شرکت AMD در فضای اینترنت منتشر می شود، فراموش سپردن پردازنده های گرافیکی سری Arc Alchemist شرکت اینتل که مراحل نهایی تولید را طی می کنند بسیار آسان است.

به گزارش  Igor's lab به نقل از وبسایت Tom's Hardware پرازنده های گرافیکی اینتل بین ماه های مه و ژوئن سال جاری عرضه خواهند شد. این تاریخ کمی از تاریخ پیش بینی شده دیر است، اما با توجه به اینکه اینتل محصول جدید اینتل بسیار مهم و برجسته است به نظر میرسد اینتل قصد دارد تا همه چیز به بهترین نحو انجام شود و برای عرضه آماده باشد.

به گفته Igor's Lab نمونه های آزمایشی این کارت ها طی هفته دو هفته آینده آماده خواهند شد. این پردازنده های گرافیکی و کارت ها ابتدا توسط تیم توسعه نرم افزار اینتل برای تهیه نرم افزار ها و درایور های Arc Alchemist  مورد استفاده قرار خواهد گرفت و سپس به همکاران اینتل در تولید پردازنده های گرافیکی ارسال خواهد شد تا طراحی خود را بر روی این کارت ها انجام دهند.

همانطور که شاید مطلع باشید، کیفیت درایور های توسعه داده شده میتواند به معنی شکست و یا موفقیت عرضه پردازنده های گرافیکی باشد . بر اساس نشت های اطلاعاتی، اینتل قصد ندارد با بازار های دره بالا رقابت کند، اما حتی اگر قیمت های اینتل در مقیاس با انویدیا و AMD بسیار مقرون به صرفه باشد، پایین بودن کیفیت درایور ها و مشکلات نرم افزاری، محصول جدید اینتل را با شکست و سقوط سریع روبرو خواهد کرد.

تکنولوژی FidelityFX Super Resolution کمپانی AMD، انویدیا را به چالش می کشد
> > >

اگر اینتل قصد دارد که توجه گیمر ها و مشتریان را به خود جلب کند و فروم ها و شبکه های اجتماعی از گله شکایت در مورد محصول جدید این شرکت پر نشود، باید در عرضه درایور ها و پشتیبانی سریع در صورت ایجاد مشکل سنگ تمام بگذارد.

امید با کارت های Arc شرکت اینتل بسیار بالاست. گزارشات حاکی از آن است که  این کارت ها میتوانند با کارت های RTX 3050  و RTX 3070 شرکت انویدیا و یا RX 6500 XT و RX 6700 XT شرکت AMD برابری می کنند. اگر این موضوع حقیقت داشته باشد با توجه به سابقه کاری اینتل، این شرکت میتواند به راحتی سهم بزرگی از بازار را به خود اختصاص دهد. البته اگر قیمت های ارائه شده رقابتی باشد و همانطور که گفته شد، پشتیبانی نرم افزاری به بهترین شکل صورت بگیرد.

در حال حاضر اطلاعات دقیقی از بازده گیمینگ پردازنده های گرافیکی Arc Alchemist شرکت اینتل در دسترس نیست و باید منتظر نقد و بررسی این پردازنده ها ماند. از طرفی اینتل باید با چالش های عرضه و تقاضا نیز مقابله کند. بسیاری از مصرف کنندگان و خصوص گیمر ها همچنان از خریداری شدن تعداد زیادی از کارت های گرافیکی توسط ماینر ها و ربات ها و کمبودن میزان عرضه عصبی هستند و رخداد مجدد این وقایاع به نفع اینتل نخواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *