1627569635 2021 07 29 19 08 59 https   cdn slashgear com wp content uploads 2021 07 google play store 1280x720 1 - گوگل پلی استور حساب کاربری توسعه دهندگان و اپلیکیشن های غیرفعال را حذف می کند
زمان مطالعه: 2 دقیقه

در فروشگاه اپلیکیشن های کاربردی گوگل پلی، نرم افزار های بسیاری پیدا می شود. ممکن است اشخاصی نیز آن را بیش از حد تلقی کنند چراکه گوگل پلی بیشتر به کمیت اپلیکیشن مشهور است تا کیفیت و پاکسازی برخی از این اپلیکیشن مدت هاست به تعویق افتاده است. گوگل به تازگی سیاست های جدیدی را پایه گذاری کرده است که طی آن اقدام به پاکسازی حساب کاربری توسعه دهندگان و اپلیکیشن خواهد کرد که به ندرت استفاده شده اند.

به گزارش هاسترتک، هدف این سیاست علاوه بر پاکسازی گوگل پلی از اپلیکیشن های بلااستفاده و بدردنخور، بالابردن امنیت فروشگاه نیز می باشد چرا که گوگل به پاکسازی اپلیکیشن های که مشکلات امنیتی و باگ های متفاوت داشته باشند نیز خواهد پرداخت. این اقدام برای توسعه دهندگان نیز اخطاری تلقی می شود که زودتر به اپلیکیشن های خود رسیدگی کنند و به افزایش امنیت اندروید اهمیت دهند.

گوگل اعلام نکرده است که چه زمانی اقدامات پاکسازی آغاز می شود، اما اعلام کرده که حساب کاربری توسعه دهندگانی که مدت طولانی فعال نبودند نیز حذف خواهد شد. توسعه دهندگانی که طی یک سال گذشته به اکانت خود وارد نشده اند و یا توسعه دهندگانی که هیچ گونه اپلیکیشن اپلود نکرده اند اکانت خود را از دست خواهند داد، چرا که حساب های کاربری رها شده ممکن است توسط هکر ها مورد سوء استفاده قرار بگیرد تا اقدام به بارگزاری نرم افزار های مخرب کنند.البته حساب کاربری توسعه دهندگانی که اپلیکیشن های با بیش از 1000 بار دانلود داشته اند و یا طی 90 روز گذشته فروش داخل اپلیکیشن( in-app purchases) داشته اند، شامل این موضوع نخواند شد و اپلیکیشن هایی که دارای کاربران فعال هستند دست نخورده باقی خواهند ماند.

رویداد Google I/o 2022 برگزار شد + ویدئوی کامل با زیر نویس فارسی
> > >

این اقدام گوگل با اینکه میتواند در بسیاری موارد مناسب باشد، اما ممکن است برای اپلیکیشن های خاصی که کمتر از 1000 بار نصب شده اند، اما کاربران پایه فعالی دارند مشکل ساز باشد. گوگل در ادامه اعلام کرده است که توسعه دهندگان میتوانند بعد از بسته شدن حساب کاربری خود، اقدام به افتتاح حساب جدید کنند، اما حساب کاربری قبلی آن ها بازگردانده نخواهد شد و همه داده های مربوط به آن نیز از بین خواهد رفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *