1615742285 moon china 1280x720 1 - روسیه و چین برای ایجاد ایستگاه تحقیق در ماه همکاری می کنند
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
روسیه و چین این هفته اعلام کردند که یک ایستگاه تحقیقاتی مشترک ماه ایجاد خواهند کرد. این خبر از طریق آژانس فضایی روسی “روسکاسموس” توسطه بیانیه ای در اوایل هفته گذشته اعلام شد و اعلام کرد توافق نامه ای را با “اداره ملی فضایی چین” برای “مجموعه ای از امکانات تحقیقاتی تجربی ایجاد شده در سطح و یا در مدار ماه” امضا کرده است. ” طبق اعلام آژانس فضایی روسیه، ایستگاه بین المللی علمی قمری، کار تحقیقاتی چند رشته ای و چند منظوره از جمله کاوش در ماه را انجام می دهد.
Roscosmos می گوید که قصد دارد آزمایش های تحقیقاتی بنیادین انجام دهد و برای انجام عملیات طولانی مدت بدون حضور انسان در ماه برنامه ریزی کرده است. آژانس چینی می گوید روسیه به اصول مشورت مشترک، ساخت مشترک و منافع مشترک پایبند خواهند بود. روسیه و چین می گویند ایستگاه علمی بین المللی قمری برای همه کشورهای علاقه مند و شرکای بین المللی آزاد است.
یک نکته مهم در اعلامیه این است که نه روسیه و نه چین زمان بندی برای پیشنهاد خود تعیین نکرده اند، بنابراین مشخص نیست که به زودی برنامه ریزی و ساخت آن آغاز خواهد شد یا خیر. در تفاهم نامه صادر شده توسط آژانس ها به ماموریت آینده Chang’e-7 چین اشاره شده است و خاطرنشان می شود که همکاری در چارچوب آن مأموریت و مأموریت فضاپیمای مداری Luna-Resurs-1 روسیه خواهد بود.
انتظار می رود Chang'e-7 در سال 2024 به قطب جنوب ماه پرتاب شود. مأموریت Chang'e-5 چینی موفق بود، زیرا در ماه دسامبر نمونه هایی از ماه را بازگرداند و این کشور را به سومین کشور پس از ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی سابق برای در زمینه نمونه برداری از ماه تبدیل کرد.
روسیه اولین مأموریت فضایی با استفاده از فضانوردان خود را در آوریل 1961 آغاز کرد، در حالی که چین اولین مأموریت خدمه خود را در سال 2003 آغاز نمود. روسیه در ایستگاه فضایی بین المللی شرکت دارد، اما قانونی در حال اجرا است که همکاری ناسا با چین را منع می کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *