سرویس جدید Premium Lite یوتیوب در مرحله آزمایش قرار گرفت

همانطور که شاید اطلاع داشته باشید سرویس پرمیوم یوتیوب مدت هاست که راه اندازی شده و با قیمت 11.99 یورو به کاربران امکانات ویژه مناسبی ارائه می دهد. به طور مثال تبلیغات از تمامی صفحات یوتیوب حذف می شود، میتوان ویدئو ها را به طور مستقیم دانلود کرد، پخش یوتیوب را در پس زمینه ادامه داد و یا به موسیقی یوتیوب دسترسی داشت. حال خبر از آن رسیده که یوتیوب در حال نوع جدیدی از این سرویس با نام Premium Lite می باشد که برخی از امکانات پرمیوم را حذف می کند و در عوض قیمت آن را کاهش می دهد.

این موضوع ابتدا توسط یکی از کاربران پرمیوم یوتیوب کشف شد. این شخص اعلام کرد که در حین منحل کردن حق عضویت پرمیوم خوداز یوتیوب پیغامی دریافت کرده است، که ایا علاقه مند از سرویس خود را به جای منحل کردن به Premium Lite تبدیل کند و مبلغ 6.99 یورو به جای  11.99 یورو بپردازد. پس از این موضوع وبسایت The Verge با یوتیوب تماس گرفت و یوتیوب تایید کرد که این موضوع حقیقت دارد و سرویس Premium Lite به طور آزمایشی در برخی کشور ها مانند بلژیک، دانمارک فنلاند نروژ و برخی دیگر کشور های اروپایی راه اندازی شده است. 

با اینکه این سرویس در آمریکا و دیگر جاهای دنیا راه آندازی نشده است اما در حال حاضر یک صفحه به زبان انگلیسی برای Premium Lite راه اندازی شده است.  این سرویس در حال حاضر فقط منجر به حذف تبلیغات در پلتفرم اصلی یوتیوب و همچنین حذف تبلیغات از نرم افزار YouTube Kids می شود و بقیه امکانات پرمیوم از آن حذف شده است.

ناسا افراد واجد شرایط را برای اقامت در محیط شبیه سازی شده مریخ استخدام می کند
بیشتر

یوتیوب در این باره اعلام کرده است که این کمپانی آماده است تا انواع دیگری از این نوع سرویس ها را بر اساس بازخورد کاربران ارائه دهد. تاریخ دقیقی از عرضه این سرویس در آمریکا و یا دیگر نقاط جهان در دسترس نیست ،اما اگر این مرحله آزمایشی به خوبی پیش برود، زمان زیادی تا عرضه آن باقی نمانده است. یکی از سرویس هایی که ممکن است مورد علاقه کاربران باشد، میتواند امکان پخش ویدئو ها در پس زمینه، حذف تبلیغات و دانلود ویدئو ها، اما بدون دسترسی به YouTube Music باشد.

خسرو اقدمی

خسرو اقدمی

دبیر تکنولوژی و بازی های رایانه ای

→ خواندن مطلب قبلی

فروش تبلت و کروم بوک در سه ماه دوم سال 2021 رشد چشم گیری داشته است

خواندن مطلب بعدی ←

کشف منابع عظیم آب یخ زده در بخش روز ماه توسط ناسا

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *