• 10 خرداد 1403
1623598080 subway face masks main uns 1280x720 1 - CDC می گوید مسافران واکسینه شده هم می بایست در برخی از مراکز حمل و نقل عمومی ماسک بزنند
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
به عنوان بخشی از سفارش ماسک های صورت در ماه ژانویه ، مراکز کنترل بیماری ها اعلام کرده که ماسک های صورت هنگام استفاده از وسایل نقلیه عمومی مانند اتوبوس و قطار و همچنین در مراکز حمل و نقل مانند ایستگاه های مترو و پایانه های کشتی باید مورد استفاده قرار گیرند. اکنون که آژانس دستورالعمل های خود را در مورد استفاده از ماسک صورت به روز کرده است، CDC قوانین مربوط به حمل و نقل را کاهش داده است، اما فقط در مورد محورهای حمل و نقل در فضای باز.
به نقل از هاسترتک و به گزارش Slashgear، آخرین تغییر در دستور ماسک های صورت CDC، قانون استفاده از ماسک صورت در مکان های حمل و نقل در فضای باز و مراکز حمل و نقل در خارج را حذف می کند. با این حال، CDC می گوید افرادی که کاملاً در برابر ویروس SARS-CoV-2 واکسینه نشده اند، باید در صورت حضور در مکان های عمومی، از جمله در فضاهای ذکر شده، همچنان از ماسک صورت استفاده کنند.
در مورد مناطق حمل و نقل داخلی، از جمله کشتی ها، هواپیما و قطار، نیاز به ماسک صورت از بین نمی رود. دلیل آن این است که، CDC توضیح می دهد، این نقاط “مجموعه ای منحصر به فرد از شرایط را فراهم می کنند” به دلیل تعداد زیادی از افراد که در یک فضای کوچک برای مدت زمان طولانی دور هم جمع می شوند.
برخی شرایط وجود دارد که CDC می گوید مردم نیازی به پوشیدن ماسک در این فضاهای داخلی ندارند، از جمله برای مدت کوتاهی از زمان استفاده از دارو، نوشیدن یا غذا خوردن. همچنین، ماسک را می توان برای موارد کوتاه دیگر مانند اثبات هویت فرد در هنگام نمایش TSA حذف کرد.
به همین ترتیب، ماسک ها می توانند در مواقع اضطراری مانند شخصی که بیهوش می شود، دچار مشکل تنفس می شوند و موارد مشابه برداشته شوند. CDC خاطرنشان می کند که اپراتورها، دولت های محلی و ایالتی و سایر مقامات مشابه هنوز می توانند قوانین خود را در مورد استفاده از ماسک صورت در این مکان ها اعمال کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *