1624212172 airspeeder exa - اولین پرواز ماشین پرنده مسابقه ای Airspeeder EXA
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
Airspeeder می گوید اتومبیل مسابقه ای “پرنده” الکتریکی آن، Alauda Mk3، اولین پرواز آزمایشی خود را در جنوب استرالیا انجام داده است. این هواپیما، یک مولتی کوپتر برخاست عمودی برقی (eVTOL برای برخاست و فرود عمودی الکتریکی) از راه دور کنترل شد و پروازهای آزمایشی تحت نظارت سازمان ایمنی هواپیمایی کشوری استرالیا انجام شد.
به گزارش هاسترتک، هدف نهایی Airspeeder و Alauda Aeronautics ، هر دو توسط کارآفرینی به نام متیو پیرسون تاسیس شده است. طبق گفته وب سایت Airspeeder ، “اجرای موفقیت آمیز این پروازها به این معنی است که اتومبیل پرنده برقی Grand Prix در سال 2021 در سه مکان بین المللی به زودی مشخص خواهد شد.”
طبق گفته ایرسپیدر، وزن Mk3 بدون خلبان 130 کیلوگرم (حدود 286 پوند) است، سرعت آن می تواند در 2.8 ثانیه از صفر به 62 مایل بر ساعت برسد و به 500 متر ارتفاع صعود کند. باتری های این پرنده قابل تعویض است که تیم های گودال آن توانسته اند در کمتر از 20 ثانیه آن را تعویض کنند. این شرکت می گوید که می تواند 10 تا 15 دقیقه با یک بسته باتری پرواز کند و مجهز به لیدار و رادار برای ایجاد “نیروی مجازی” جهت جلوگیری از تصادف است.
Airspeeder می گوید نخستین مسابقات سری EXA، که برای اواخر امسال برنامه ریزی شده است، شامل چهار تیم با دو خلبان از راه دور برای هر تیم خواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *