اولین پرواز ماشین پرنده مسابقه ای Airspeeder EXA

Airspeeder می گوید اتومبیل مسابقه ای “پرنده” الکتریکی آن، Alauda Mk3، اولین پرواز آزمایشی خود را در جنوب استرالیا انجام داده است. این هواپیما، یک مولتی کوپتر برخاست عمودی برقی (eVTOL برای برخاست و فرود عمودی الکتریکی) از راه دور کنترل شد و پروازهای آزمایشی تحت نظارت سازمان ایمنی هواپیمایی کشوری استرالیا انجام شد.
به گزارش هاسترتک، هدف نهایی Airspeeder و Alauda Aeronautics ، هر دو توسط کارآفرینی به نام متیو پیرسون تاسیس شده است. طبق گفته وب سایت Airspeeder ، “اجرای موفقیت آمیز این پروازها به این معنی است که اتومبیل پرنده برقی Grand Prix در سال 2021 در سه مکان بین المللی به زودی مشخص خواهد شد.”
طبق گفته ایرسپیدر، وزن Mk3 بدون خلبان 130 کیلوگرم (حدود 286 پوند) است، سرعت آن می تواند در 2.8 ثانیه از صفر به 62 مایل بر ساعت برسد و به 500 متر ارتفاع صعود کند. باتری های این پرنده قابل تعویض است که تیم های گودال آن توانسته اند در کمتر از 20 ثانیه آن را تعویض کنند. این شرکت می گوید که می تواند 10 تا 15 دقیقه با یک بسته باتری پرواز کند و مجهز به لیدار و رادار برای ایجاد “نیروی مجازی” جهت جلوگیری از تصادف است.
Airspeeder می گوید نخستین مسابقات سری EXA، که برای اواخر امسال برنامه ریزی شده است، شامل چهار تیم با دو خلبان از راه دور برای هر تیم خواهد بود.
کنسول بازی KFC با محفظه گرم نگه دارنده غذا
بیشتر

بنیامین اسدی

بنیامین اسدی

دبیر تکنولوژی و علوم فضایی

→ خواندن مطلب قبلی

بازی Metro Exodus برای کنسول های نسل جدید عرضه شد

خواندن مطلب بعدی ←

Cyberpunk 2077 با یک اخطار بزرگ PS4 به فروشگاه PlayStation بازگشت

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *