1612010268 2021 01 30 21 36 36 driverless robotaxis are now available for public rides in china   engadget op - آزمایش اولین تاکسی بدون راننده در چین
زمان مطالعه: 2 دقیقه

چین به زودی جز اولین کشور هایی خواهد بود که از خدمات تاکسی های بدون راننده بهره می برد.

به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک، بعد از تست های پیاپی، مردم کشور چین به زودی می توانند تاکسی های بدون سرنیشن را خبر کنند. اوتواکس (AutoX) نام کمپانی است که این سرویس را برای اولین بار در چین راه اندازی کرده. ناگفته نماند که این سرویس در سطح جهانی نیز بسیار کمیاب است و چین جزو اولین کشورهایی است که به استفاده از تاکسی های بدون راننده مجوز میدهد. البته درحال حاضر این برنامه به صورت آزمایشی در حال اجراست و برای شرکت کردن در آن نیاز است که در وبسایت اوتواکس ثبت نام کرده و از حق عضویت خود استفاده کنید. این سرویس در شهر شین ژن (Shenzhen) چین با استفاده از مدل سفارشی سازی شده خودروی Chrysler Pacifica پیاده سازی شده است و افراد میتوانند بدون تماس با افراد دیگر به سرتاسر شهر سفر کنند.

اوتواکس که مدتهاست درحال تست این سرویس و بررسی عملکرد خودروهای اتوماتیک در شرایط مختلف ترافیکی است، برای پیاده سازی نهایی این سرویس خود را بسیار مشتاق نشان داده. در ویدئوی آزمایشی نشان داده شده این خودروی بدون راننده به خوبی میداند که چگونه از کنار خودروهای پارک شده بگذرد و یا در مواجه به اسکوتری که به طور ناگهانی از چراغ قرمز رد می شود عکس العمل نشان دهد. این خودرو از مجموع چند تکنولوژی و سنسور حرکتی به علاوه رادار و حسگر نقطه کور برای بررسی محیط اطراف استفاده میکند.

عرضه دو مدل خودروی برقی توسط هوندا تا سال 2024
> > >

همانطور که گفته شد این خودروهای بدون راننده به ندرت در سرتاسر دنیا دیده می شوند، و برای عمومی شدن آن، تکنولوژی ها و نظارت های خاص زیادی باید دست به دست هم بدهند. باتوجه به شرایط پیش آمده توسط ویروس کرونا و در معرض خطر بودن مسافران و راننده ها در حین سفر با تاکسی، حذف راننده میتواند حمل نقل عمومی را به یکی از امن ترین روش های سفر برای افراد بدون خودرو تبدیل کند. این سرویس با اینکه قدمی درست در مسیر تکنولوژی خودروهای بدون راننده است، ولی تا استاندارد جهانی شدن راه زیادی دارند. به طور مثال برخی از کاربران پس از بررسی ویدئوی تست خودرو به این نکته اشاره کردند، که این خودرو در حال پیمایش جاده هایی خلوت و بدون عبور مرور آشفته است، و سوال اینجاست که این خودرو ها چگونه در شرایط پیچیده تر و جاده ها و بزرگراه های پرترافیک عمل میکنند؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *