1612881602 cyberpunk 2077 - CD Projekt Red مورد حمله سایبری قرار گرفت
زمان مطالعه: 2 دقیقه

فعالیت هکر ها و باجگیران آنلاین این روز ها رو به افرایش است، اینبار سازنده بازی سایبرپانک 2077 مورد حمله قرار گرفته است.

تیم CD Project Red سازنده بازی سایبرپانک 2077 طی چند ماه گذشته به تیتر خبری بسیاری از وبسایت ها تبدیل شده است. عرضه بازی سایرپانک 2077 که به راحتی به یکی از جنجالی ترین موضوعات دنیای گیمینگ بود با فراز و نشیب بسیاری همراه بود. از عرضه تاخیر خورده بازی گرفته تا باگ های متعدد و سپس حذف شدن بازی از تعدادی فروشگاه ها و در نهایت چندین مورد شکایت از CDPR به علت عرضه بازی ناقص و تبلیغات دروغین. به نظر میرسد که CDPR به این راحتی ها نمیتواند یک نفس راحت بکشد و اینبار مورد حمله سایبری و باج خواهان اینترنتی قرار گرفته است.

1612882005 2021 02 09 23 45 33 cyberpunk 2077 developer cd projekt red has been hacked slashgear opera - CD Projekt Red مورد حمله سایبری قرار گرفت

CDPR طی توییتی اعلام کرد که این هفته مورد حمله هکرها قرار گرفته است و موجب رخنه به یکی از سیستم های داخلی این استودیو شده است. به گفته CDPR این هکرها موفق شدند به شبکه داخلی استودیو دسترسی پیدا کنند و یک سری اطلاعات خاص مربوط به دفتر مرکزی استودیو را به سرقت ببرند. این هکر ها در ادامه یک نامه درخواست باج به جای گذاشتند که CDPR این نامه را در توییت مربوطه منتشر کرده است. این کمپانی در اعلام کرد که بیشتر شبکه های CDPR رمزگذاره شده است و تمام نسخه های پشتیبانی این کمپانی دست نخورده باقی مانده. CDPR موفق شده امنیت داخلی سیستم ها و شبکه های کمپانی را برقرار کند و در حال حاضر درصدد بازگرداندن داده ها است و همچنین اعلام کرده که به هیچ وجه با این هکرها و باج خواهان همکاری نخواهد کرد حتی اگر منجر به نشر اطلاعات سرقت رفته این کمپانی شود.
درحال حاضر مقامات مربوطه درحال پیگیری و ردیابی این حمله هستند و به گفته CDPR اطلاعات سرقت رفته شامل اطلاعات شخصی کاربران و بازیکن های عناوین این کمپانی نمی شود. در پیغامی که از طرف هکر ها ارسال شده بیان شده است، اطلاعاتی از قبیل سرورهای بازی سایبرپانک، ویچر 3، Gwent و همچنین یک نسخه عرضه نشده از بازی ویچر سه به سرقت رفته است. همچنین ادعا کرده اند که به اطلاعات حساسی از جمله مدیریت، ارتباطات با سهام داران، مدارک حسابداری و منابع انسانی دسترسی پیدا کرده اند و در صورت همکاری نکردن این اطلاعات را منتشر خواهند اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *