1615293215 starlink ut rooftop cropped 1280x720 1 - اسپیس اکس قصد دارد دیش های استارلینک را بر روی خودرو های بزرگ نصب کند
زمان مطالعه: 2 دقیقه

استارلینک که به یک موضوع جنجالی تبدیل شده است، قصد دارد اینترنت ماهواره ای پرسرعت را به مکان هایی که کابل ها و امواج رادیویی دسترسی ندارند برساند.

به نظر میرسد که اسپیس اکس نه تنها قصد دارد این سرویس دهی را به مکان های دور افتاده و کم امکانات ارائه دهد، بلکه خودرو های درحال حرکت که همیشه دسترسی به بهترین سرویس اینترنتی را ندارند نیز مورد هدف قرار داده است. اسپیس اکس با در نظر داشتن این هدف به سازمان FCC درخواست مجوز نصب دیش های استارلینک بر روی خودروهای بزرگ، کامیون ها و هواپیما ها را داده است.

در این درخواست اسپیس اکس اعلام کرده، که کاربران اینترنتی همیشه در خانه و بی حرکت نیستند، و حتی با درنظر گرفتن محدودیت های حال حاضر نیاز است که افراد به ارتباط پایدار اینترنتی دسترسی داشته باشند. از تاجران و کارمندان درحال پرواز گرفته، تا رانندگان خودرو های سنگین که از یک سمت کشور به سوی دیگر و یا بیش کشور ها مسافرت میکنند نیاز دارند تا از اینترنت استفاده کنند. پس برای ارائه با کیفیت اینترنت ماهواره ای لازم است تا دیش های ماهواره ای استارلینک بر روی خودرو ها و دستگاه های حمل و نقل نصب شوند.

این پروژه که Earth Stations in Motion یا به صورت کوتاه ESIM نامیده می شود، از لحاظ الکترونیکی و ساختار دقیقا شبیه ترمینال هایی است که آزمایش کنندگان استارلینک در خانه خود نصب کرده اند. با این تفاوت که ترمینال های خانگی را هر کسی که تا حد استاندارد از دستگاه های این چنینی سر در میاورد می تواند آن را نصب و راه اندازی کند. اما دیش های مخصوص دستگاه های حمل و نقل نیاز به یک متخصص تایید شده دارد. اسپیس اکس انتظار ندارد که دیش های ESIM به مجموع یک میلیون ترمینالی که از قبل برای آن مجوز گرفته بود اضافه کند، اما در هر صورت برای نصب مجموع 5 میلیون ترمینال طی درخواست دیگری اقدام کرده است.

تنظیمات کنترل های والدین چیست و چطور از آن استفاده کنیم؟
> > >

ایلان ماسک مدتی بعد اعلام کرد که این دیش ها برای خودروهای سرنیشن دار در نظر گرفته نشده است.و نصب ESIM را بر روی خودرو های تسلا نیز نخواهیم دید و نصب آن فقط برای خودرو های سنگین و بزرگ میسر خواهد بود.

با اینکه ESIM موقعیت های شغلی جدیدی برای اسپیس اکس ایجاد میکند، و مشتریان جدیدی را نیز برای آنها به همراه دارد، اما استارلینک همچنان با مقاومت ها، باز خورد های منفی وشکایات روبرو است. برخی شکایات از آلوده شدن جو زمین با پرکردن آن از تعداد زیادی ماهواره می گوید، و برخی دیگر شرکت ها و کمپانی هایی هستند که نگران سرویس دهی خود و استفاده استارلینک از باندهای مشترک با آنها در آینده هستند ولی اسپیس اکس همچنان در حال جلو رفتن با پروژه استارلینک است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *