1616090991 amd logo circuit background 1200x628 1 - AMD هیچ محدودیتی به کارت های گرافیکی خود برای ماینینگ اعمال نخواهد کرد
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

در حین اینکه بازار رمز ارز ها بسیار داغ است، انویدیا در جهت کنترل آشوب اقدام به محدود کردن نرخ hash بر روی برخی محصولات خود کرده است. اما AMD تا به امروز در اینباره سکوت کرده بود.

موضوع کارت گرافیک ها و رمز ارز ها به این دلیل بزرگ شده اند که بسیاری از ماینر ها اقدام به خرید تعداد زیادی کارت گرافیک برای اقدامات ماینینگ خود کرده اند، و این موضوع سبب کمبود موجودی کارت های گرافیکی به خصوص برای گیمر ها شده است. این امر موجب ناراحتی بسیاری شده است و در حالی که انویدیا به اقداماتی برای این موضوع دست زد؛ اما AMD تا به امروز در مورد این موضوع سکوت کرده بود.

مدیر محصولات کمپانی AMD طی محاسبه ای با مجله PC gamers اعلام کرد که هیچ گونه محدودیتی بر روی فعالیت های کارت های گرافیکی اعمال نخواهد شد، و این شامل ماینینگ نیز می شود. وی در پاسخ به این سوال گفت “ما هیچ محدودیتی به بار کاری محصولاتمان اعمال نخواهیم کرد.

مشخص نیست که چرا AMD قصد جدا کردن کارتهای گرافیکی خود به دو دسته مختلف را ندارد، ولی تجربه نشان داده این کمپانی به آزاد بودن پلتفرم ها اعتقاد محکمی دارد. با این حال نکته مثبتی که وجود دارد این است که کارت های گرافیکی با معماری RDNA2 به نسبت محصولات انویدیا، اصلا برای ماینینگ مناسب نیستند، و در کمال تعجب کارت های 6700 XT از کارت های 5700 XT در ماینینگ ضعیف تر عمل میکنند. همچنین بررسی ها نشان داده که کارت گرافیم 24 گیگابایتی NVIDIA GeForce RTX 3090 میتواند به نرخ 120 میلیون هش بر ثانیه برسد، این در حالی است که قدرتمندترین کارتهای AMD ساخته شده با چیپ Navi 21، فقط به نرخ 58 تا 64 میلیون هش بر ثانیه برسد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *