• 25 فروردین 1403
بهترین DNS Server های 2022
زمان مطالعه: 11 دقیقه

 

با بهترین سرورهای DNS، اینترنت خود را تسریع و ایمن کنید

اگر به دنبال راهی آسان برای اتصال ایمن آنلاین هستید، در ادامه با بهترین DNS Server های 2022 آشنا خواهید شد، درواقع سرورهای DNS رایگان بهترین گزینه برای شما هستند. استفاده از یکی از این سرورهای رایگان و عمومی مزیت دیگری برای افزایش سرعت اینترنت شما دارد.

اگر در استفاده سرورهای DNS تازه کار هستید، DNS یا Domain Name System یک پروتکل یا سیستمی است که نام دامنه‌هایی را که وارد می‌کنید در مرورگر می‌گیرد و آنها را به آدرس‌های IP مورد نیاز برای دسترسی به آن وب‌سایت‌های خاص ترجمه می‌کند.

هر بار که آنلاین می‌شوید، یک DNS Server به شما اختصاص داده می‌شود. با این حال، از آنجایی که دی ان اس، توسط ISP به شما اختصاص داده می شود، همیشه بهترین انتخاب موجود نیست. کندی سرورها می‌تواند منجر به کندی بارگیری وب‌سایت‌ها شود و اگر سرور اختصاص داده شده به شما از کار بیفتد، ممکن است اصلاً اتصال اینترنتی واقعی نداشته باشید.

با ارتقا به یک سرور DNS رایگان و عمومی، شانس بسیار کمتری برای مشاهده مشکلات فنی و همچنین مرور بسیار پاسخگوتر را تجربه خواهید کرد. علاوه بر این، برخی از آنها دارای ویژگی‌های امنیتی مانند مسدود کردن وب‌سایت‌های آلوده یا فیشینگ و همچنین ارائه فیلتر کردن محتوا برای دور نگه داشتن فرزندان شما از بخش‌های خاص و ناخوشایند دنیای آنلاین هستند.

 

شما باید خدمات خود را با دقت انتخاب کنید – لزوماً همه ارائه دهندگان بهتر از ISP شما نخواهند بود – اما برای اینکه شما را در جهت درست راهنمایی کنیم، این مقاله شش مورد از بهترین سرورهای DNS را بررسی می کند.

 

DNS چیست؟

Domain Name System (DNS) یک دفترچه تلفن برای اینترنت است، چارچوبی که نام‌های دامنه مانند facebook.com یا twitter.com را به آدرس‌های IP لازم برای دستگاه‌ها برای بارگیری منابع اینترنتی (مانند 126.125.4.4) ترجمه می‌کند. در اصطلاح گیک، به آن Resolution می گویند.

مکانیزم DNS می‌تواند بسیار پیچیده باشد، زیرا اطلاعات در یک پایگاه داده نگهداری نمی‌شوند، بلکه در یک فهرست جهانی شامل تعداد زیادی سرور DNS توزیع می‌شوند.

خوشبختانه، کاربر عادی اینترنت معمولاً مجبور نیست درگیر هیچ یک از جزئیات فنی سطح پایین باشد. ISP شما هر زمان که آنلاین می شوید به طور خودکار دسترسی به سرور DNS را برای شما فراهم می کند و هر زمان که URL را در مرورگر خود وارد می کنید، آدرس IP مربوطه را برای شما پیدا می کند.

 

 

7YyMfyojFD7Mk5SzZG8ntF 1200 80 - بهترین DNS Server های 2022: سرعت اینترنت خود را با این خدمات عمومی رایگان افزایش دهید

 

1. Cloudflare

سرورهای DNS اولیه و ثانویه: 1.1.1.1 و 1.0.0.1

دلایل استفاده از کلاودفلر:

+ عملکرد چشمگیر
+ سطوح حریم خصوصی فشرده
+ انجمن برای پشتیبانی

 

Cloudflare که به خاطر CDN با رتبه برتر خود شناخته شده است، دامنه خود را گسترش داده است تا یک سرویس DNS عمومی جدید، با نام جذاب 1.1.1.1 را در بر بگیرد. در تست های ما کلاودفلر سریع ترین دی ان اس در بین تمام بهترین DNS Server های 2022 بود.

Cloudflare بسیار بیشتر بر روی اصول تمرکز کرده است. اینها با عملکرد شروع می شوند و آزمایش مستقل از سایت هایی مانند DNSPerf نشان می دهد که Cloudflare سریع ترین سرویس DNS عمومی در حال حاضر است.

حریم خصوصی یکی دیگر از نکات برجسته است. Cloudflare فقط قول نمی دهد که از داده های مرور شما برای ارائه تبلیغات استفاده نمی کند. بلکه متعهد می شود که هرگز آدرس IP درخواستی (مال شما) را روی دیسک ننویسد. هر گونه گزارشی که وجود داشته باشد ظرف 24 ساعت حذف خواهد شد. و این ادعاها فقط کلمات اطمینان بخش در یک وب سایت نیستند. Cloudflare KPMG را حفظ کرده است تا عملکردهای خود را سالانه مورد بازرسی قرار دهد و گزارشی عمومی برای تأیید اینکه شرکت به وعده‌هایش عمل می‌کند، تهیه کند.

وب‌سایت 1.1.1.1 دارای برخی راهنمایی‌های راه‌اندازی با آموزش‌های ساده در ویندوز، مک، اندروید، iOS، لینوکس و روترها است. اینها بسیار عمومی هستند – به عنوان مثال، یک مجموعه دستورالعمل برای همه نسخه های ویندوز دریافت می کنید – اما برخی از نکات مثبت (IPv6 و همچنین جزئیات IPv4) وجود دارد و باید بتوانید آن را کشف کنید. علاوه بر این، کاربران تلفن همراه می توانند از WARP استفاده کنند که تمام ترافیک اینترنت تلفن را ایمن می کند.

این محصول مسدود کردن تبلیغات یا تلاش برای نظارت بر مواردی را که می‌توانید دسترسی داشته باشید و آنچه را که نمی‌توانید انجام دهید ارائه نمی‌کند. یکی از اخطارها این است که Cloudflare فیلتر محتوا را برای نرم افزارهای مخرب و مسدود کردن محتوای بزرگسالان با سرویس های 1.1.1.2/1.0.0.2 و 1.1.1.3/1.0.0.3 به ترتیب معرفی کرده است.

اگر مشکلی دارید، Cloudflare یک انجمن ارائه می دهد، که در آن می توانید سؤال بپرسید یا ببینید دیگران چه کار می کنند.

 

Fv9DBbYHCc2FhvVpa2mWgY 1200 80 - بهترین DNS Server های 2022: سرعت اینترنت خود را با این خدمات عمومی رایگان افزایش دهید

 

2. Google Public DNS

سرورهای DNS اولیه و ثانویه: 8.8.8.8 و 8.8.4.4

دلایل استفاده از دی ان اس گوگل

+ حفظ حریم خصوصی
+شفافیت ستودنی

 

Google Public DNS یک جایگزین ساده و موثر برای سرورهای نام ISP شما است.

حریم خصوصی در گوگل، نمی تواند کاملاً با وعده های Cloudflare “ما هیچ چیز را رعایت نمی کنیم” مطابقت داشته باشد، اما بد نیست. این سرویس اطلاعات کامل آدرس IP دستگاه درخواست کننده را برای حدود 24 تا 48 ساعت برای عیب یابی و اهداف تشخیصی ثبت می کند. گزارش‌های «دائمی» هرگونه اطلاعات شناسایی شخصی را حذف می‌کنند و جزئیات مکان را تا سطح شهر کاهش می‌دهند و همه آنها به جز نمونه‌ای تصادفی کوچک پس از دو هفته حذف می‌شوند.

یک مزیت بیشتر برای کاربران باتجربه در توضیحات مفصل گوگل از این سرویس وجود دارد. برای مثال، اگر می‌خواهید اهمیت خط‌مشی رازداری Google را ارزیابی کنید، می‌توانید کاملاً همه چیزهایی را که در گزارش‌های خدمات موجود است مطالعه کنید تا خودتان متوجه شوید.

سایت پشتیبانی گوگل تنها راهنمایی‌های بسیار ابتدایی را ارائه می‌کند که کاربران با تجربه را هدف قرار می‌دهد و هشدار می‌دهد که «فقط کاربرانی که در پیکربندی تنظیمات سیستم عامل مهارت دارند [باید] این تغییرات را انجام دهند». اگر مطمئن نیستید که چه می‌کنید، آموزش‌های ارائه‌دهنده‌ای مانند OpenDNS را بررسی کنید، به یاد داشته باشید که سرورهای نام آن را با سرورهای Google جایگزین کنید: 8.8.8.8 و 8.8.4.4.

 

9ZU3iua7a5YDSYpiLaj6QN 1200 80 - بهترین DNS Server های 2022: سرعت اینترنت خود را با این خدمات عمومی رایگان افزایش دهید

 

3. Quad9

سرورهای DNS اولیه و ثانویه: 9.9.9.9 و 149.112.112.112

دلایل استفاده از کواد 9

+ سطوح عملکرد سریع
+ دامنه های مخرب را مسدود می کند

 

Quad9 یک DNS جوان است که از آگوست 2016 یک سرویس DNS سریع و رایگان ارائه می دهد.

این شرکت توانایی خود را در مسدود کردن دامنه های مخرب با جمع آوری اطلاعات از «انواع منابع عمومی و خصوصی» به فروش می رساند. مشخص نیست این منابع چه هستند.

این برای ما کمی بیش از حد مبهم است. با این حال، هیچ بحثی در مورد عملکرد Quad9 وجود ندارد. DNSPerf در حال حاضر برای میانگین زمان‌های پرس و جو در سراسر جهان به آن امتیاز هفت از ده می‌دهد، که از Cloudflare و OpenDNS عقب‌تر است، اما بدون زحمت از رقبای مانند Comodo پیشی می‌گیرد.

بررسی جزئیات برخی تغییرات سرعت را نشان می دهد – Quad9 در رتبه هشتم برای جستجوهای آمریکای شمالی قرار دارد – اما به طور کلی این سرویس هنوز هم عملکرد بهتری نسبت به سایر موارد ارائه می دهد.

راهنمای راه‌اندازی کمی محدود است و آموزش‌هایی فقط برای آخرین نسخه‌های ویندوز و macOS وجود دارد. با این حال، آنها به خوبی ارائه شده‌اند، و فهمیدن اینکه چه کاری باید انجام دهید دشوار نیست.

 

CkBLxNtv32gNobbCD9zkB4 1200 80 - بهترین DNS Server های 2022: سرعت اینترنت خود را با این خدمات عمومی رایگان افزایش دهید

 

4. OpenDNS

سرورهای DNS اولیه و ثانویه: 208.67.222.222 و 208.67.220.220

 

دلایل استفاده از OpenDNS

+اپراتور کهنه کار
+سایت های فیشینگ به طور پیش فرض مسدود شده اند
+فیلتر وب اختیاری

OpenDNS که در سال 2005 تأسیس شد و اکنون متعلق به سیسکو است، یکی از بزرگترین نام ها در DNS عمومی است.

این سرویس رایگان مزایای زیادی را ارائه می دهد: سرعت بالا، 100٪ آپتایم، سایت های فیشینگ مسدود شده به طور پیش فرض، کنترل های والدین اختیاری فیلتر وب برای مسدود کردن وب سایت ها بر اساس نوع محتوا، همراه با پشتیبانی رایگان ایمیل در صورت بروز مشکل.

طرح‌های تجاری امکان مشاهده سابقه فعالیت اینترنتی شما را تا سال گذشته فراهم می‌کنند و می‌توانند به صورت اختیاری با اجازه دسترسی به وب‌سایت‌های خاص، سیستم شما را قفل کنند. اینها برای یک کاربر معمولی ویژگی های ضروری نیستند، اما اگر علاقه مند هستید، می توانند با پرداخت هزینه ای ناچیز از آن شما باشند.

اگر در مبادله DNS قدیمی هستید، می‌توانید بلافاصله با پیکربندی مجدد دستگاه خود برای استفاده از سرورهای نام OpenDNS شروع کنید.

اگر تازه کار هستید، این نیز اشکالی ندارد، زیرا OpenDNS دستورالعمل‌های راه‌اندازی برای رایانه‌های شخصی، مک‌ها، دستگاه‌های تلفن همراه، روترها و خیلی چیزهای دیگر دارد.

 

fcXnGxJzu4PBLz9xeFB9t 1200 80 - بهترین DNS Server های 2022: سرعت اینترنت خود را با این خدمات عمومی رایگان افزایش دهید

 

5. Comodo Secure DNS

سرورهای DNS اولیه و ثانویه: 8.26.56.26 و 8.20.247.20

دلایل استفاده از COMODO Secure DNS

+ روی امنیت تمرکز ویژه دارد
+ مدیریت هوشمند دامنه های پارک شده

Comodo Group قدرت پشت مجموعه ای از محصولات امنیتی عالی است، بنابراین جای تعجب نیست که این شرکت سرویس DNS عمومی خود را نیز ارائه می دهد.

همانطور که انتظار دارید، Comodo Secure DNS تمرکز زیادی روی ایمنی دارد. این فقط سایت‌های فیشینگ را مسدود نمی‌کند، بلکه در صورت تلاش برای بازدید از سایت‌های دارای بدافزار، نرم‌افزارهای جاسوسی، حتی دامنه‌های پارک شده که ممکن است شما را با تبلیغات (پاپ‌آپ‌ها، پاپ‌آندرها و موارد دیگر) بازدید کنید، هشدار می‌دهد. علاوه بر این، می توانید سرویس Comodo Dome Shield را امتحان کنید که ویژگی های اضافی را به Comodo Secure DNS اضافه می کند.

Comodo ادعا می‌کند که سرویسش هوشمندتر از حد متوسط ​​است، همچنین تلاش‌ها برای بازدید از دامنه‌های پارک شده یا «در حال استفاده» را شناسایی می‌کند و شما را به‌طور خودکار به جایی که واقعاً می‌خواهید بروید، ارسال می‌کند.

البته عملکرد کلیدی است و این شرکت پیشنهاد می کند که شبکه جهانی سرورها و فناوری مسیریابی هوشمند به آن مزیتی بدهد. متأسفانه، آمار Comodo در بین بهترین DNS Server های 2022 چندان چشمگیر نبود، و در آزمایشات ما، میانگین زمان پرس و جو حدود 72 میلی ثانیه را دریافت کردیم.

با این اوصاف، اگر به دنبال یک لایه اضافی از فیلتر وب هستید، Comodo ممکن است همچنان جالب باشد، و وب‌سایت پشتیبانی دستورالعمل‌های کوتاه اما مفیدی در مورد راه‌اندازی این سرویس در رایانه‌های شخصی ویندوز، مک‌ها، روترها و کروم‌بوک‌ها دارد.

 

h2XmnnV82XGp4JmtEBLVm6 1200 80.jpg - بهترین DNS Server های 2022: سرعت اینترنت خود را با این خدمات عمومی رایگان افزایش دهید

سوالات متداول بهترین سرورهای DNS

 

چگونه بهترین سرور DNS را برای شما انتخاب می کنیم

سرورهای DNS می توانند از نظر سرعت بسیار متفاوت باشند، به ویژه در مناطقی که همیشه بهترین پوشش اینترنتی را ندارند (آفریقا، آمریکای جنوبی، اقیانوسیه.) برای مثال از یک روز آزمایشی، DNSPerf.com گزارش داد که Cloudflare به میانگین دست یافت. زمان درخواست 4.43 میلی‌ثانیه برای Oceania، در حالی که Yandex در 350.24 میلی‌ثانیه باقی مانده است. این به طور بالقوه بیش از یک سوم ثانیه در زمان انتظار اضافی قبل از دسترسی مرورگر شما به هر وب سایت جدیدی است.

انصافاً این یک مثال افراطی است. جستجوهای اروپایی یا ایالات متحده ممکن است تغییرات کمتر از 30 میلی‌ثانیه را بین اکثر سرویس‌های DNS ببینند، و از آنجایی که دستگاه یا روتر شما احتمالاً آدرس را برای استفاده مجدد بعداً ذخیره می‌کند، حتی این تأخیر فقط گاهی اوقات اتفاق می‌افتد. با این حال، یک سرور DNS کند می‌تواند در برخی موقعیت‌ها سرعت مرور شما را به طور قابل توجهی آهسته کند، و استفاده از یک جایگزین – به ویژه از آنجایی که بهترین گزینه‌ها همگی رایگان هستند – به طور کلی ایده خوبی است.

یک مزیت احتمالی دوم از نظر زمان کار وجود دارد. اگر سرور ISP DNS شما خراب شود، ممکن است نتوانید به برخی یا همه سایت های مورد علاقه خود دسترسی داشته باشید. ارائه دهندگان نامی مانند OpenDNS ادعا می کنند که 100٪ آپتایم را در سال های گذشته داشته اند. اینها عواملی هستند که ما هنگام انتخاب بهترین سرورهای DNS در نظر می گیریم.

PmBudm5zPsGRR5vNpBHPUU 1200 80.jpg - بهترین DNS Server های 2022: سرعت اینترنت خود را با این خدمات عمومی رایگان افزایش دهید

چگونه یک سرور DNS را تست کنیم؟

مانند هر سرویسی، DNS رایگان می تواند خوب باشد اما در مقایسه با نسخه پولی Premium حرفی برای گفتن نخواهد داشت. مسلماً، همه مایل به پرداخت نیستند و بسته به نیاز خود ممکن است نیازی به پرداخت نداشته باشند، اما DNS پولی همیشه انتخاب بهتری است. به غیر از افزایش عملکرد و امنیت وب سایت، ویژگی های اضافی نیز دریافت می کنید. البته بهترین DNS Server های 2022 که در این مقاله معرفی شده اند دارای نسخه رایگان بسیار با کیفیت هستند.

به عنوان مثال، Dynamic DNS و Secondary DNS جزء اصلی سرویس DNS برتر هستند. Dynamic DNS با آدرس‌های IP پویا کار می‌کند و به کاربران این امکان را می‌دهد تا از هر کجای دنیا به کامپیوتر خانگی خود دسترسی داشته باشند. DNS ثانویه به عنوان یک نسخه پشتیبان کار می کند که همیشه یک امتیاز مثبت است. این تنها بخش کوچکی از کاری است که یک DNS ممتاز می‌تواند انجام دهد و تعداد دقیق ویژگی‌ها به ارائه‌دهنده خدمات بستگی دارد، که یکی از ویژگی‌هایی است که ما هنگام آزمایش یک سرویس DNS به دنبال آن هستیم.

ما همچنین سرورهای DNS را آزمایش می‌کنیم تا ببینیم بسته به نیاز شما می‌تواند محتوا را برای مسدود کردن تبلیغات، ردیاب‌ها، سایت‌های مخرب، فیشینگ یا غیر دوستانه خانواده فیلتر کند.

nfNseRGR7CzuxvvVKH98QY 1200 80.jpg - بهترین DNS Server های 2022: سرعت اینترنت خود را با این خدمات عمومی رایگان افزایش دهید

چگونه می توانم سریع ترین سرویس DNS را پیدا کنم؟

سرعت DNS به عوامل زیادی بستگی دارد، از جمله موقعیت مکانی شما، فاصله تا نزدیکترین سرور به شما، و اینکه سروری که قدرت و پهنای باند کافی برای رسیدگی به تمام درخواست هایی که دریافت می کند، دارد. و یا اینکه آیا شما از بهترین DNS Server های 2022 استفاده کرده اید یا خیر؟

DNS Jumper یک ابزار رایگان قابل حمل است که چندین سرویس DNS عمومی را آزمایش می کند تا بفهمد کدام یک بهترین عملکرد را برای شما ارائه می دهد.

این برنامه گزینه های زیادی دارد، اما استفاده از آن دشوار نیست. آن را نصب و اجرا کنید، روی Fastest DNS > Start DNS Test کلیک کنید و در عرض چند ثانیه لیستی از خدمات DNS را که بر اساس سرعت مرتب شده اند را مشاهده خواهید کرد.

DNS Jumper می تواند مفید باشد، به ویژه به این دلیل که نحوه عملکرد سرورها را از محل شما بررسی می کند، اما آزمایش های کافی را در مدت زمان کافی طولانی انجام نمی دهد تا به شما پاسخ قطعی بدهد.

DNSPerf چندین سرویس DNS را هر دقیقه از بیش از 200 مکان در سراسر جهان آزمایش می کند و نتایج را به صورت رایگان در وب سایت خود در دسترس قرار می دهد. این یک ایده کلی بسیار خوب از عملکرد ارائه می دهد، و همچنین امکان مشاهده نحوه مقایسه خدمات در قاره های مختلف و همچنین ارزیابی زمان به کارگیری آنها را فراهم می کند.

 

چگونه می توانم سرورهای DNS را تغییر دهم؟

مراحل تغییر سرویس DNS بسته به سخت افزار و احتمالاً نسخه سیستم عامل شما متفاوت است.

به طور کلی، باید با یافتن سرورهای نام اولیه و ثانویه برای سرویس DNS که می‌خواهید استفاده کنید، شروع کنید. این آدرس های IP معمولاً به وضوح در وب سایت خدمات نمایش داده می شوند، بنابراین، برای مثال، Cloudflare DNS از 1.1.1.1 و 1.0.0.1 استفاده می کند.

ساده ترین روش برای کاربران خانگی این است که روتر خود را برای استفاده از آدرس های جدید به روز کنند. اکثر دستگاه‌های دیگر تنظیمات جدید DNS را به‌طور خودکار انتخاب می‌کنند، بدون نیاز به کار بیشتر.

برای انجام این کار، باید وارد روتر خود شوید (رمز عبور پیش فرض ممکن است در پایه آن چاپ شده باشد) و به دنبال سرورهای نام اصلی و ثانویه فعلی DNS بگردید. در صورت بروز مشکل، مقادیر فعلی را یادداشت کنید، سپس آنها را با سرورهای نامی که می خواهید استفاده کنید جایگزین کنید.

تعویض کردن سرور DNS کار پیچیده ای نیست، در ویدئوی بالا تغییر دی ان اس، در دیوایس های مختلف به صورت تصویری توضیح داده شده است.

اگر با مشکل مواجه شدید، وب سایت سرویس DNS خود را برای راهنمایی های راه اندازی بررسی کنید. به خاطر داشته باشید که می توانید از آموزش های سایر ارائه دهندگان DNS نیز استفاده کنید، البته تا زمانی که به یاد داشته باشید که IP های سرور نام آنها را با گزینه های دلخواه خود جایگزین کنید. به عنوان مثال، OpenDNS برای بسیاری از انواع روترهای مختلف در سایت پشتیبانی خود راهنمایی خاصی دارد.

اگر ترفندهای روتر برای شرایط شما مناسب نیست، ممکن است مجبور شوید پیکربندی DNS هر دستگاه را تغییر دهید. Cloudflare در اینجا راهنمایی کوتاه و ساده دارد، در حالی که وب سایت OpenDNS به عمق بیشتری می رود.

d54jdSfTYdAw4FHiS4zDHR 1200 80.jpg - بهترین DNS Server های 2022: سرعت اینترنت خود را با این خدمات عمومی رایگان افزایش دهید

چگونه می توانم سرورهای DNS فعلی خود را پیدا کنم؟

اگر در حال عیب‌یابی اتصال اینترنت خود هستید، یا شاید به فکر تعویض سرورهای DNS هستید، ممکن است بررسی کنید که در حال حاضر از کدام سرورهای DNS استفاده می‌کنید. امیدواریم بهترین DNS Server های 2022 به شما در این امر کمک کند.

ساده ترین راه برای انجام این کار این است که از DNSLeakTest.com بازدید کنید و روی دکمه تست استاندارد ضربه بزنید. در عرض چند ثانیه وب سایت معمولاً آدرس های IP سرور DNS، نام میزبان و گاهی اوقات (در صورت لزوم) نام ISP شما را نمایش می دهد.

پس از آن، زندگی پیچیده تر می شود زیرا چندین گزینه بالقوه وجود دارد. دستگاه شما می تواند برای استفاده از سرورهای DNS خاص تنظیم شود. ممکن است از روتر شما بخواهد که هر بار که بوت می شود بهترین سرورهای DNS را به آن ارائه دهد. یا ممکن است چیزی در مورد سرورهای DNS نداند، و روتر شما را رها کند تا همه چیز را مدیریت کند.

در ویندوز، می توانید با وارد کردن IPCONFIG /ALL در یک پنجره خط فرمان شروع کنید. به دنبال آداپتور شبکه خود بگردید و باید سرورهای DNS آن را در لیست مشاهده کنید.

اگر یک آدرس IP واحد DNS وجود داشته باشد که به روتر شما اشاره می کند – 192.168.x.x – این نشان می دهد که روتر تمام پرس و جوهای DNS را مدیریت می کند. آدرس IP را در مرورگر خود وارد کنید، در صورت لزوم وارد روتر شوید و سرورهای DNS شما باید در بین تنظیمات فهرست شوند.

چرا DNS پولی بهتر از رایگان است

اگر مرورگر شما به شما می‌گوید «آدرس IP سرور یافت نشد»، حتی اگر مطمئن هستید که وجود دارد و در دسترس است، ممکن است به دلیل مشکل DNS شما باشد.

کاربران ویندوز می توانند از ابزار خط فرمان nslookup.exe برای مشاهده نتایج هر سرور DNS بدون لمس تنظیمات سیستم خود استفاده کنند.

cmd - بهترین DNS Server های 2022: سرعت اینترنت خود را با این خدمات عمومی رایگان افزایش دهید

cmd.exe را اجرا کنید تا یک پنجره خط فرمان باز شود، سپس تایپ کنید:

nslookup hostertech.ir

سپس Enter را فشار دهید (به جای hostertech.ir آدرس هر وب‌سایتی را که می‌خواهید به آن دسترسی پیدا کنید جایگزین کنید).

Nslookup از سرور DNS پیش فرض شما برای جستجوی آدرس IP website.com استفاده می کند. اگر به شما بگوید «نمی‌تواند website.com را پیدا کند»، به این معنی است که سرور DNS شما سابقه‌ای برای آن دامنه ندارد.

در مرحله بعد، با وارد کردن دستوری مانند:

nslookup hostertech.ir 8.8.8.8

آدرس 8.8.8.8 از Google DNS استفاده می کند – آن را با هر سرویس DNS که دوست دارید جایگزین کنید، مانند 1.1.1.1 برای Cloudflare.

اگر nslookup با استفاده از چندین سرور خطاها را برمی گرداند، به نظر نمی رسد که مشکل DNS باشد. اگر یک سرور یک آدرس IP را برمی گرداند و دیگری این را بازگرداند، ممکن است بخواهید سیستم خود را برای استفاده از DNS فعال تنظیم کنید و ببینید آیا تفاوتی ایجاد می کند یا خیر.

بهترین DNS Server های 2022

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *