مرورگر Microsoft Edge به VPN داخلی مجهز می شود
زمان مطالعه: 3 دقیقه

با اینکه مایکروسافت از بسیاری از مشکلات اینترنت اکسپلورر خلاص شد، اما مرورگر Microsoft Edge نیز به همان اندازه حاشیه ساز شد. با توجه به تاکتیک های بازاریابی و برخی تصمیمات ناخوشایند مایکروسافت درمورد این مرورگر بدبینی ها نسبت به آن ادامه دارد.

با این حال نمیتوان ادعا کرد که این مرورگر اخیرا قابلیت ها و کارایی های داخلی مناسبی دریافت نکرده است که آن را به مرورگری جذاب تبدیل می کند.

حال آخرین قابلیت داخلی (Built-in) این مرورگر بر پایه کرومیوم که معرفی شده است، در جهت تامین امنیت و حریم خصوصی کاربر است. بسیاری از افراد زمان زیادی را بر روی وب میگذرانند و این موضوع فضای مناسبی را برای جمع آوری داده هایی می کند که بعدا میتوان آن را به کاربر متصل کرد.

قوانین بسیاری درباره جلوگیری از این موضوع و حفظ حریم خصوصی افراد نوشته شده است، اما افراد فعال در تبلیغات و فعالیت های هک همیشه رخنه هایی قانونی در این قوانین پیدا می کنند تا آن را دور بزنند.

intro 1651193143 - مرورگر Microsoft Edge به VPN داخلی مجهز می شود

در این بین مرورگر ها قدم های متعددی برای حفاظت از کاربران خود برداشته اند. اما گاهی این اقدامات پایه کافی نیست. اقدام بعدی در این زمینه، پوشاندن یا مخفی کردن هویت و فعالیت های کاربر است. در این راستا هیچ ابزاری به خوبی شبکه مجازی خصوصی یا Virtual Private Network عمل نمی کند. یکی از ابزار متعارفی که افراد برای حفاظت از حریم خصوصی خود استفاده می کنند و یا افرادی که روش زندگی آن ها به ناشناس بودن وابسته است.

اکتیویژن بلیزارد: پلی استیشن را ترک نخواهیم کرد
> > >

شرکت های ارائه دهنده VPN بسیاری در دنیا وجود دارند و بسیاری از آن ها وعده های مشابه به کاربر می دهند که قیمت آن ها نیز متفاوت است. به همین دلیل برخی افراد نمیتوانند تصمیم بگیرند که به کدام ارائه دهنده اعتماد کنند. مایکروسافت به تازگی تصمیم گرفته که باز این تصمیم را به دوش بکشد.

محدودیت بزرگ این سرویس

there is no free lunch 1651193143 - مرورگر Microsoft Edge به VPN داخلی مجهز می شود

یکی از صفحات پشتیبانی در وبسایت Microsoft اعلام کردکه قصد یکپارچه سازی یک سرویس VPN با مرورگر Microsoft Edge خواهد داشت. البته این کمپانی به طور داخلی سرور های آن را راه اندازی و مدیریت نخواهد کرد چرا که منجر می شود این قابلیت کلی غیر قابل اعتماد شود و از جذابیت آن بکاهد.

به همین دلیل مایکروسافت اقدام به همکاری با کلاود فلیر (Cloudflare) که یکی از بزرگترین ارائه دهندگان سرویسهای DNS در جهان و ستون اصلی مسیریابی آدرس های اینترنتی است، کرده است.  کلاود فلیر همچنین ارائه دهنده سرویس های VPN است و مایکروسافت نیز قصد بهره برداری از این سرویس ها را دارد.

این سرویس VPN جدید به نام Microsoft Edge Secure Network شناخته خواهد شد، و وعده کدگزاری ترافیک و مخفی کردن مکان کاربر را می دهد.به گفته مایکروسافت داده های مرورگر هر 25 ساعت پاک خواهد شد و داده های مربوط به استفاده از VPN نیز هر ماه پاکسازی خواهد شد.

البته نباید فراموش کرد که این سرویس همچنان از سیاست های حریم خصوصی مایکروسافت و Edge پیروی می کند، پس ممکن است در مورد تعهدات قانونی و مسئولیت های آن مشکلاتی وجود داشته باشد.

کوکی وبسایت چیست و چه استفاده ای دارد؟
> > >

با اینکه این سرویس برای تمامی کسانی که به حساب کاربری مایکروسافت خود وارد شده اند، رایگان است، اما محدودیتی 1 گیگاباتی در هر ماه استفاده از آن وجود دارد. مشخص نیست که آیا مایکروسافت در آینده قصد درآمد زایی از این سرویس برای حذف محدویت ترافیکی آن دارد یا خیر. اما بدون شک 1 گیگابایت میتواند در مدت بسیار کوتاهی به پایان برسد. شاید قصد مایکروسافت استفاده از این سرویس فقط در حین جابه جایی داده های حساس و پرداخت های بانکی و خرید های اینترنتی است.

Microsoft Edge اولین مرورگر با VPN داخلی نیست و باید دید تا چه حد این سرویس موفق خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *