• 31 اردیبهشت 1403
1614067993 2021 02 23 16 56 22 nreals augmented reality glasses are shipping this month in korea the verge  - عینک های واقعیت افروده Nreal Light قدم بعدی در محاسبات کامپیوتری
زمان مطالعه: 3 دقیقه
برخی افراد معتقدند که واقعیت افزوده یا Augmented Reality  آینده و قدم بعدی در محاسبات کامپیوتری خواهد بود.
برخلاف واقعیت مجازی، واقعیت افزوده دنیای واقعی و مجازی را به شکل تقریبا غیر قابل تفکیک به یکدیگر پیوند میزند. البته هدف ایده آل آن این چنین است و تا رسیدن به این هدف ممکن است راه زیادی باقی مانده باشد. برخی بر این باورند برای دسترسی به این هدف لازم است از سخت افزار سنگین و هدست های بزرگ ساخته شده برای این منظور استفاده کنیم و شاید تا حدی دراینباره درست فکر کنند، ولی کمپانی Nreal با طراحی یک سری عینک های جدید ما را یک قدم به استفاده از عینک های سبک و تقریبا معمولیT برای بهره از واقعیت افزوده نزدیک تر کرده است. این عینک ها به زودی در اروپا و آمریکا در دسترس خواهند بود.این محصول که ابتدا در سال 2019 معرفی شد ابتدا، همانند پروژه Magic Leap وعده ترکیب واقعیت با دنیای مجازی را به کاربران داد. حال Nreal اعلام کرده است، با موفقیت این پروژه در ژاپن و کره جنوبی آماده است تا این محصول را در غرب نیز عرضه کند. برخلاف عینک های بزرگ و به نسبت قوی تر Magic Leap One و Microsoft HoloLens عینک های Nreal Light بسیار کوچک تر و سبک تر هستند، که البته این قاب نازک تر بی شک با کم و کاستی هایی نسبت به ابزار سنگین تر دیگر محصولات همراه خواهد بود.
1614067906 nreal light 1280x720 1 - عینک های واقعیت افروده Nreal Light قدم بعدی در محاسبات کامپیوتری
این عینک ها نیاز به اتصال به کامپیوتر ندارند، اما باید با استفاده از یک کابل به گوشی هوشمند کاربر متصل شوند، به همین دلیل این عینک ها در ژاپن و کره جنوبی فقط تحت نظر KDDI و LG U+ همراه با گوشی های Galaxy Note و LG Velvet به صورت باندل عرضه شدند. Nreal Light با استفاده از تکنیکی به نام Spatial Tracking تصاویر را با استفاده از همپوشانی نرم افزار های این عینک، بر روی دنیای واقعی به تصویر میکند. و به کاربر این قابلیت را می دهد تا واقعیت افزوده را برای فعالیت هایی مانند تماشای ویدئو، انجام بازی ها، بررسی صفحات فیسبوک و اینترنت جایگزین صفحه نمایش خود کنند. این عینک ها از نرم افزار های گوگل کروم، اینستاگرام، فیسبوک و برخی نرم افزار های دیگر پشتیبانی خواهد کرد که تعداد ان به مرور زمان افزایش خواهد یافت.
AMD هیچ محدودیتی به کارت های گرافیکی خود برای ماینینگ اعمال نخواهد کرد
> > >

بار دیگر برخلاف Magic Leap One و Microsoft HoloLens ، این عینک ها اولین محصولات این چنین هستند که برای مصرف کنندگان عمومی طراحی شده و در حال حاضر در دسترس هستند. این کمپانی هنوز اعلام نکرده است که این عینک را چگونه در کشورهای غربی عرضه خواهد کرد, زیرا همانطور که اعلام شد در بازارهای ژاپن و کره این دستگاه به صورت باندل با گوشی های همراه نام برده شده عرضه شدند. ولی به نظر میرسد که این تیم برنامه های بزرگی و جاه طلبانه ای برای معرفی این محصول دارد. به طور مثال در بین نرم افزار های موجود این عینک یک بازی کامپیوتری به سبک MMORPG قابل اجرا بر روی محیط واقعیت افزوده دیده می شود. در کنار نرم افزارهای متعدد دیگر این کمپانی در پی همکاری با برخی تولید کنندگان سخت افزار، در صدد طراحی یک سری لوازم جانبی همانند یک کنترلر با نام FinchRing برای این عینک هاست.
1614067913 2021 02 23 17 11 18 nreal light folded w  smartphone jpeg 33351876 opera - عینک های واقعیت افروده Nreal Light قدم بعدی در محاسبات کامپیوتری
با توجه به سختی هایی که در مسیر این سری محصولات وجود دارد و عدم شناخت کافی مصرف کنندگان، ممکن است Nreal Light نیز با چالش های زیادی روبرو باشد، به خصوص با درنظر گرفتن وضعیت فعلی بازار های جهانی. از طرفی این عینک ها حدود 670 دلار قیمت دارند که ممکن است آن را از دسترس بسیاری از مصرف کنندگان و یا حتی توسعه دهندگان خارج کند. ولی با تمام این اوصاف وعده ای که این عینک ها به کاربر میدهد جذابیتی خاصی دارد که نمیتوان از آن به راحتی چشک پوشی کرد.

متاورس چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *