• 31 اردیبهشت 1403
1627667333 astronaut regolith resize md - Terraboxes جدید برق و ماسه را به صفحات خورشیدی تبدیل می کند
زمان مطالعه: 2 دقیقه
استارتاپ Maana Electric مستقر در لوکزامبورگ با هدف ارسال جعبه های کوچک مانند ظروف انبار ، که قادر به ساخت صفحات خورشیدی با استفاده از برق و ماسه هستند ، به بیابان های زمین به منظور کمک به مبارزه با تغییرات آب و هوا راه اندازی شده است.

اگر بر اساس برنامه پیش برود ، شرکت امیدوار است با ارسال جعبه های خود به ماه ، مریخ و فراتر از آن مرز نهایی را بشکند تا به مستعمرات فضایی آینده در برآورده کردن نیازهای انرژی خود کمک کند.

فرآیند محصول شرکت ، Terrabox ، تقریباً بسیار ساده به نظر می رسد. همانطور که Maana Electric در وب سایت خود توضیح می دهد ، Terrabox “یک کارخانه کاملاً خودکار است که قادر به تولید پنل های خورشیدی با استفاده از ماسه است.”

این مینی کارخانه ها در داخل ظروف حمل و نقل قرار می گیرند ، به این معنی که می توان آنها را به مکانهای دورافتاده بیابانی منتقل کرد و در آنجا می توانند صفحات خورشیدی مورد نیاز برای برداشت انرژی خورشیدی پاک را تولید کنند. علاوه بر کمک به مقابله با تغییرات آب و هوا ، این محصول بالقوه انقلابی همچنین می تواند به کاهش وابستگی اپراتورهای انرژی تجدیدپذیر به چین ، که بیشتر پانل های خورشیدی فتوولتائیک جهان را تولید می کند ، کمک کند.

1627667407 maana electric resize md - Terraboxes جدید برق و ماسه را به صفحات خورشیدی تبدیل می کند
تبدیل ماه به منبع انرژی برای سفرهای فضایی
Maana Electric می گوید در سال 2022 فناوری خود را در زمین آزمایش می کند و همچنین نسخه Terrabox خود را که به ماه متصل است توسعه می دهد و برای تبدیل سنگ به سیلیکون با خلوص بالا طراحی شده است. از نظر تئوری ، این امر به آن اجازه می دهد سالانه یک مگاوات پنل خورشیدی تولید کنند. فرآیند ساخت صفحات خورشیدی همچنین اکسیژن را به عنوان یک محصول جانبی آزاد می کند ، که می تواند توسط فضانوردان آینده برای ایجاد محیط های تنفس در فضا استفاده شود.
پنل خورشیدی کاملا شفاف: آیا پنجره ها در آینده برق تولید خواهند کرد؟
> > >

Terrabox فضایی Maana Electric سبک تر طراحی شده است تا بتوان آن را به راحتی در خارج از زمین حمل کرد. مدیرعامل شرکت Joost van Oorschot به Inverse گفت که Terrabox برای زمین ساخته شده است و آن که برای فضا ساخته شده است تقریبا 60 درصد از همان فناوری را به اشتراک می گذارد.

با توجه به اینکه ماموریت های Artemis و Lunar Gateway ناسا برای ایجاد حضور انسان در ماه از سال 2024 انجام شده است ، فناوری Maana Electric می تواند به ایجاد حضور انسانی در نزدیکترین همسایه آسمانی ما کمک کند.

به گفته شرکت خورشیدی آلمانی Desertec ، پوشاندن یک تکه کوچک از صحرا در صفحات خورشیدی می تواند انرژی کافی برای کل کره زمین را تأمین کند – بنابراین تصور کنید اگر مزارع بزرگ خورشیدی روی ماه به چه چیزی برسند. اگر برنامه های ناسا و شرکت هایی مانند Maana Electric موفقیت آمیز باشد ، ماه آینده دارای انرژی فراوان می تواند به عنوان یک سکوی پرنده برای بشریت عمل کند که واقعاً بتوانیم خود را تمدنی فضایی بنامید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *