1623601441 2021 06 13 20 51 43 scientists discover that rna segments can be written back into dna min - دانشمندان کشف کردند که بخشهای RNA را می توان دوباره در DNA نوشت
زمان مطالعه: 2 دقیقه
گروهی از محققان در دانشگاه توماس جفرسون اولین شواهد را ارائه داده اند كه می تواند قطعات RNA را دوباره در DNA بنویسد. این کشف می تواند برخی از فرضیه های اصلی زیست شناسی را تغییر دهد و ممکن است پیامدهای زیادی بر بسیاری از زمینه های زیست شناسی داشته باشد. این کشف می تواند دریچه ای برای مطالعات دیگر باشد تا به دانشمندان کمک کند تا اهمیت مکانیزمی را درک کنند که قادر به تبدیل پیام های RNA به DNA در سلول های خودمان است.
محقق، دکتر ریچارد پومرانتز می گوید این واقعیت که پلیمراز انسانی می تواند این کار را با کارایی بالا انجام دهد، سوالاتی را ایجاد می کند. یک مثال این است که این کشف نشان می دهد از پیام های RNA می توان به عنوان الگوهایی برای ترمیم یا بازنویسی DNA ژنومی استفاده کرد.
در این آزمایشات، تیم پلیمراز تتا را در برابر ترانس کریپتازاز معکوس از HIV، یکی از بیشترین موارد مورد آزمایش قرار داد. آنها توانستند نشان دهند که پلیمراز تتا قادر به تبدیل پیام های RNA به DNA است. جالب اینجاست که این تیم دریافت که قادر است پیام های RNA را به DNA و همچنین ویروس ترانس اسکریپتاز اچ آی وی تبدیل کند. علاوه بر این، پلیمراز تتا کارآمدتر بود و هنگام استفاده از الگوی RNA برای نوشتن پیام های DNA جدید، خطاهای کمتری نسبت به هنگام تکثیر DNA در DNA وارد می کرد.
تیم تحقیق می گوید این نشان می دهد هدف اصلی عملکرد آن در داخل سلول باشد. محققان این پروژه از کریستالوگرافی اشعه ایکس برای تعریف ساختار استفاده کردند. آنها دریافتند که این مولکول می تواند تغییر شکل دهد تا یک مولکول RNA بزرگتر را در خود جای دهد، چیزی که در میان پلیمرازها منحصر به فرد است.
دکتر پومرانتز می گوید تحقیقات این تیم نشان می دهد که عملکرد اصلی پلیمراز تتا این است که به عنوان یک رونویسی معکوس عمل کند. هدف از ایجاد این مولکول ممکن است در ترمیم DNA با واسطه RNA باشد. محققان می گویند پلیمراز تتا در سلولهای سرطانی بسیار دیده شده و رشد سلولهای سرطانی و مقاومت دارویی را تقویت می کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *