آزمایش واکسن های بدون سوزن کووید 19 توسط آکسفورد

دانشگاه آکسفورد اعلام کرده، تیمی تحقیقاتی در این دانشگاه حال بررسی واکسن بینی کووید 19 است.

به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک، به گفته این دانشگاه این واکسن ها میتواند از نوع عضلانی آن موثر تر باشد. زیرا بینی مرکز ورود و منبع عفونت این بیماری است. در این برنامه 30 نفر شخص سالم، بین سن های 18 تا 40 سال، به مدت 4 ماه تحت آزمایش و قرار میگیرند. این آزمایش ها با استفاده از واکسن ChAdOx1 که به صورت عضلانی صورت میگیرد، انجام می شود، و هدف آن بررسی عکس العمل سیستمی بدن در مقابل تزریق واکسن از راه بینی است. همچنین این تیم هر گونه عوارض جانبی و ناخواسته به دلیل تزریق از راه بینی را تحت نظر قرار می دهند.

افراد شرکت کننده در این مطالعات، همه از منطقه آکسفورد انتخاب شدند، و فاز اول این آزمایشات طی ماه های آینده به پایان میرسد. برای تزریق این واکسن نیز از اسپری های استاندارد تزریق از راه بینی استفاده می شود که به صورت آزاد در دسترس عموم است. این موضوع بدون شک کار واکسینه شدن را برای کادر های درمانی و دیگر افراد آسانتر خواهد کرد.

پروفسور Adrian Hill از افراد حاضر در این تیم تحقیقاتی اعلام کرد، این گونه تزریق واکسن کووید 19 نه تنها میتواند در کنترل این بیماری موثر باشد، بلکه میتواند از عفونت های بدون علائم نیز جلوگیری کند که بی شک بر کاهش سرعت انتشار ویروس تاثیر به سزایی خواهد داشت.

مشخص نیست که فاز دوم این مطالعات چه زمانی آغاز می شود. البته اگر ادامه پیدا کند.

راز اشعه های اکس ساطع شده در مشتری بعد از 40 سال کشف شد
بیشتر

خسرو اقدمی

خسرو اقدمی

دبیر تکنولوژی و بازی های رایانه ای

→ خواندن مطلب قبلی

معرفی اولین مادربرد AMD ساخت NZXT

خواندن مطلب بعدی ←

بازی جدید Call of Duty به جنگ جهانی دوم باز میگردد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *