1623004167 nissan ariya exterior side 3 1200x800 2 1200x720 1 - عرضه خودروی الکتریکی Nissan Ariya به دلیل کمبود تراشه تاخیر خورد
زمان مطالعه: 2 دقیقه
SUV تمام برقی نیسان با تأخیر روبرو است و اکنون انتظار می رود Ariya ماه ها دیرتر از زمان برنامه ریزی شده به دلیل کمبود تراشه جهانی، به بازار عرضه شود. SUV که قرار است به عنوان بزرگترین EV نیسان باشد، قرار بود از اواسط سال 2021 در ژاپن به فروش برسد، اما نیسان هنوز به این مقصود خود نرسیده است.
آریا در ژوئیه سال 2020 رونمایی شد – اگرچه در سال 2019 به طرز چشمگیری در فرم مفهومی ظاهر شده بود – آریا دومین پروژه بزرگ نیسان پس از Leaf اصلی است. بزرگتر و لوکس تر از آن مدل، برد 300 مایل (بسته به چرخه آزمایش) و پیکربندی های تک و دو موتوره را ارائه می دهد.
در اصل، نیسان قول داد که فروش آن از اواسط سال 2021 در ژاپن آغاز شود. و در ایالات متحده و کانادا در اواخر سال عرضه خواهد شد. اکنون، این برنامه ها به عقب رانده شده اند.
به گفته معاون اجرایی آساکو هوشینو، نیسان تأیید کرده است که ژاپن اکنون آریا را تا زمستان عرضه نخواهد کرد، خبری که اولین بار توسط رویترز گزارش شد. مدیر اجرایی توضیح داد: “فروش در ایالات متحده و اروپا به طور معمول حداکثر طی دو ماه انجام می شود.” این احتمالاً به معنای عرضه در سال 2022 برای آن بازارها است.
Aryia اولین خودرویی نیست که تحت تأثیر همه گیری COVID-19 قرار دارد. خودروسازانی مانند جنرال موتورز و فورد مجبور به انتخاب با خطوط تولید خود شده اند و ذخیره انبارهای تراشه را برای پردرآمدترین مدل های خود، ذخیره می کنند. در همین حال، نقشه های راه برای مدل های جدید بیشترین تأثیر را داشته اند و آریا تنها یکی از تعداد لانچ هایی است که هنوز در نتیجه، موفق نشده است. به عنوان مثال، فورد به دلیل همه گیری مجبور شد انتشار SUV Bronco را پس بزند.
1623004277 ariya interior image  hands off drive mode view 1 revised 1200x800 1 - عرضه خودروی الکتریکی Nissan Ariya به دلیل کمبود تراشه تاخیر خورد
اما سوال این است، دقیقاً چه زمانی ممکن است این وضعیت تغییر کند؟ در دسترس بودن واکسن در سطح جهانی به معنی تأمین کننده هایی است که همه خودروسازان به آن وابسته هستند – و در حقیقت ، صنعت فناوری گسترده تر به عنوان یک کل – هنوز هم توانایی تأمین تقاضا را محدود می کنند. این وضعیتی است که تصور می شود برنامه های انتشار برای شرکت هایی مانند اپل را نیز با مشکل روبرو کند.
برعکس ، تقاضا برای خودرو در طول همه گیری ، به ویژه به کامیون های وانت و سایر وسایل نقلیه مفید، بسیار زیاد بوده است. نیسان اوایل سال از بروزرسانی وانت Frontier خود رونمایی کرد، اما هنوز در تأیید نسخه کاملاً الکتریکی به رقبایی مانند فورد و شورولت ملحق نشده است.
فروش Leaf در ایالات متحده در سه ماه اول سال 2021 تقریباً 50 درصد افزایش داشته است ، در حالی که در کل طیف وسیعی از نیسان و اینفینیتی تقریباً 11 درصد بوده است. با توجه به اشتیاق بازار برای SUV ها و کراس اوورها ، انتظار می رود آریا از محبوبیت بیشتری برخوردار شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *