AMD پشتیبانی از RTX برای بازی Resident Evil Village را تایید کرد

در اپیزود سوم برنامه “جایی که گیمنگ شروع می شود” که امروز توسط AMD پخش شد.این کمپانی تایید کرد که بازی جدید کپکام از قابلیت های ویژه ای پشتیبانی خواهد کرد.

به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک، بعد از معرفی کارت گرافیک Radeon RX 6700 XT، این کمپانی اعلام کرد که بازی Resident Evil Village از دو قابلیت Ray Tracing و FidelityFX برای کارت های گرافیکی نسل جدید AMD پشتیبانی خواهد کرد. با اینکه جزییات بیشتری توسط این کمپانی رو نمایی نشد، ولی میتوان دید که کپکام قصد دارد در بازی ترسناک بعدی خود، نهایت استفاده از فناوری Raytracing برای بهینه سازی بازتاب سطوح و نور را ببرد. همانطور که میدانیم فناوری RayTracing با ردیابی مسیر نور از سطح بازتاب شده تا منبع نور، پردازش و رندرینگ نور و بازتاب سطوح را به شکل فوق العاده زیبایی واقعی جلوه می دهد.

بادر نظر داشتن اینکه بازی Resident Evil Village توسط AMD اسپانسر شده است، احتمال میرود که این بازی از قابلیت انحصاری انویدیا یعنی DLSS 2.0 پشتیبانی نکند. در حال حاضر AMD تکنولوژی برای مقابله با تکنیک supersampling کمپانی انویدیا معرفی نکرده است. وچود همچین تکنولوژی میتوانست به همراه قابلیت های RayTracing کمک بسازایی به افزایش کیفیت گیمینگ برای کارت های گرافیکی AMD کند.

نکته جالبی که به تازگی متوجه آن شدیم این است که AMD نگاه دقیقی به بازاریابی انویدیا به شعار RTX ON داشته است و پس از مدت زمان طولانی با شعار مخضوص خود Raytracing ON  به میدان مبارزه برگشته است.

اطلاعاتی از زمان عرضه نسخه دموی بازی Resident Evil Village منتشر شد
بیشتر

خسرو اقدمی

خسرو اقدمی

دبیر تکنولوژی و بازی های رایانه ای

→ خواندن مطلب قبلی

گوشی هوشمند Nubia Red Magic 6 صفحه نمایشی فوق سریع را به رخ می کشد

خواندن مطلب بعدی ←

AMD پشتیبانی از RTX برای بازی Resident Evil Village را تایید کرد

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *