• 25 فروردین 1403
مایکروسافت: Halo infinite به دلیل سیستم ضد تقلب بر روی استیم دک پشتیبانی نمی شود
زمان مطالعه: 2 دقیقه

مایکروسافت از لیست بازی هایی که بر روی کنسول قابل حمل جدید استیم دک قابل اجرا است رونمایی کرد، اما متاسفانه برخی عنوان های محبوب به دلیل سیستم ضد تقلب بازی ها قابل اجرا نیستند.

بازی های مثل Deathloop, Prey و Psychonauts 2 در این لیست مشاهده می شوند، اما جای عنوان های بزرگتر مثل Halo Infinite، Masterchief collection, Gears of War 5 و Microsoft Flight Simulator X خالی است.

به گفته مایکروسافت دلیل عدم پشتیبانی از این بازی ها سیستم ضدتقلب مورد نیاز برای عناوین اشاره شده است. با اینکه احتمال دارد استیم دک توانایی اجرای بازی مثل Flight Simulator نداشته باشد، اما عدم پشتیبانی از Halo Infinite و Masterchief collection بسیار ناراحت کننده است.

البته کاربران میتوانند این بازی را از طریق Geforce Now بر روی استیم دک استریم کنند. اما اجرای آن بر روی سیستم عامل لینوکس کنسول در حال حاضر میسر نیست. و شاید برای همیشه همینطور باشد.

این بازی ها تنها عناوینی نیستند که در حال حاضر بر روی استیم دک پیشتیبانی نمی شوند، مدتی قبل خبری منتشر شد منبی بر اینکه سازندگان بازی Destiny 2 بازیکنانی که دست با اجرای بازی بر روی استیم دک بزنند از بازی منع (Ban) خواهند شد.

این مشکل همچنان درحال گسترش است، چرا که سیستم عامل لینوکس استیم دک موجب شده، بسیاری از توسعه دهندگان بازی ها در توانایی خود در مقابله با تقلب کنندگان در شک و تردید باشند.

این موضوع در مورد بازی Fortnite نیز صدق می کند. مدیر عامل Epic در مصاحبه ای با وبسایت The Verge اعلام کرد: ما اعتماد به نفس لازم برای مقابله با متقلبان را در بازه وسیعی از کرنل ها به خصوص کرنل های کاستوم نداریم.

تولید لوازم جانبی مایکروسافت متوقف خواهد شد
> > >

خبر خوش اینکه برخی دیگر از عناوین خوب مایکروسافت در این لیست به عنوان “قابل اجرا” ثبت شده اند، به این معنی که با کمی دستکاری بر روی استیم دک قابل اجرا خواهند بود. به طور مثال بازی های Sea of Thieves، Forza Horizon 4 و Forza Horizon 5 که سیستم ضد تقلب بسیار قوی و پیچیده ای ندارند بر روی استیم دک قابل اجرا هستند.

لیست کامل این بازی ها در صفحه استیم مایکروسافت منتشر شده است.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *