odysseyneog8.0 - مانیتور گیمینگ Odyssey Neo G8 سامسونگ اولین مانیتور 4K دنیا با نرخ بروز رسانی تصویر 240 هرتز
زمان مطالعه: 2 دقیقه

سامسونگ از مدل کوچکتری از سری مانیتورهای خمیده مخصوص گیمینگ Odyssey Neo رونمایی کرد. این مانیتور 32 اینچی که Neo G8 نام دارد، دارای میزان انحنای 1000R می باشد. مدل 49 اینچی این مانیتور مدتی قبل با قیمت 2500 دلار معرفی شد که مبلغ سنگینی برای بسیاری از افراد است. حال امیدواریم که سایز بسیار کوچک تر این مانیتور منجر به اقتصادی تر بودن قیمت آن شود، اما با توجه به مشخصات سخت افزاری این مدل کمی بعید به نظر میرسد.

حرف R در میزان انحنا نشان دهنده شعاع خمیدگی مانیتور می باشد. بیشتر مانیتور های استاندارد این روز ها دارای انحنای 1800R و 1500R می باشند. اما سامسونگ در ساخت مانیتور های 1000R مهارت خاصی دارد. در کنار 1000R ماینیتور های 1800R کاملا مسطح به نظر میرسند. Neo G8 دارای میزان روشنای صفحه 2,000 nit بوده و با استفاده از پنل های Mini-LED کوانتومی سامسونگ کیفیت تصویر بی نظیری را ارائه می دهد.

odysseyneog82 - مانیتور گیمینگ Odyssey Neo G8 سامسونگ اولین مانیتور 4K دنیا با نرخ بروز رسانی تصویر 240 هرتز

سامسونگ درباره تاریخ عرضه و قیمت این محصول اطلاعاتی را منتشر نکرده است ولی با انتشار چندین تصویر و اطلاعات اولیه، وعده انتشار اطلاعات بیشتری را در ماه های آتی داده است. با اینکه این مانیتور از مدل G9 49 اینچی بسیار کوچک تر است اما از لحاظ شمایل طراحی بسیار به این مدل نزدیک است. تفاوت اصلی این دو مدل در میزان رزولوشن آن هاست که ابعاد تصویر مدل Neo G8 به 4K افزایش داده شده است. به گفته سامسونگ این اولین صفحه نمایش 4K دنیا با نرخ بروز رسانی تصویر 240 هرتز و نرخ پاسخ دهی تصویر 1 میلی ثانیه خواهد بود. این صفحه نمایش همچنین از تکنولوژی های AMD FreeSync Premium Pro و Nvidia’s G-Sync adaptive sync بهره می برد.

پشتیبانی سامسونگ پی از پرداخت بیت کوین، اتریوم و سایر رمز ارزها
> > >

سامسونگ این مانیتور را طی مراسم CES 2022 معرفی کرده است. در حال حاضر قیمت و نوع عرضه آن مشخص نشده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *