• 3 اردیبهشت 1403
سونی: مشکل کمبود موجودی پلی استیشن 5 به زودی برطرف خواهد شد
زمان مطالعه: 2 دقیقه

خریدن یک دستگاه پلی استیشن 5 برای بسیاری در سر تا سر دنیا به چالشی بزرگ تبدیل شده است. پس از عرضه این کنسول در نوامبر 2020، به  نظر میرسد که به محض موجود شدن آن در یک فروشگاه تمامی موجودی طی چند ثانیه بفروش می رسد.

این موضوع از طرفی حاصل کمبود تراشه های سیلیکونی است و از طرفی دیگر به دلالان و ربات ها نسبت داده شده است، که به محض موجود شدن این محصول، به سرعت تمامی واحد هایی را که میتوانند خریداری می کنند.

مدت کوتاهی پس از آن، این کنسول ها با قیمت های دو تا سه برابر بیشتر از قیمت اعلام شده توسط فروشنده در وبسایت های مثل eBay به فروش می رسند و به طور مثال با قیمت 1000 دلار (قیمت اصلی 500 دلار است) به فروش می رسند. و کمبود موجودی که توسط همین دلالان بازار سیاه ایجاد شده، منجر به راغب شدن بسیاری به پرداخت مبالغ هنگفت می شود.

اما برای آن دسته از افرادی که همچنان نتوانستند اقدام به خرید پلی استیشن 5 به قیمت واقعی و پیشنهادی آن کنند، و علاقه ای به خرید از بازار های دست دوم ندارند، خبر خوبی منتشر شده است.

طی جلسه توجیهی اخیر سرمایه گذاران، سونی قصد دارد تا میزان تولید را برای مقابله با مشکلات تامین پلی استیشن 5 افزایش دهد.

expecting a momentary dip in ps5 sales 1653588385 - سونی: مشکل کمبود موجودی پلی استیشن 5 به زودی برطرف خواهد شد

طی جلسه توجیهی گذشته مشخص شد که کنسول پلی استیشن 5 توانست در میزان فروش اولیه رکورد پلی استیشن 4 را بشکند، اما مدتی بعد در سال 2021 میزان فروش پلی استیشن 4 دوباره از کنسول نسل جدیدتر به علت کمبود موجودی سبقت گرفت. و حال به نظر میرسد سونی قصد افزایش فروش پلی استیشن5 را در سال 2023 و 2024 دارد.

نامزدهای فستیوال The Game Awards 2022 معرفی شد
> > >

یکی از نگرانی های سونی در  تامین پلی استشین 5 در آینده مشکلات لوجیستیکی با کشور روسیه است. سونی همچنین در تلاش است تا حول چالش های لوجیستیک کووید 19 مانور دهد و اعلام کرده که در حال انجام معاملات با چندین تامین کننده قطعات پلی اسیتشن است.

این معاملات هم راستا با دیگر مذاکرات لوجیستیک سونی برای حفظ مسیر های ارائه بهینه پلی استیشن 5 است. به نظر می رسد که در حال حاضر مشکل سونی، از رفع  کمبود مواد خام مورد نیاز گذشته است و در حال حاضر با مشکل ایجاد مسیر های مناسب، بین خط های تولید، انبار و خرده فروشان مواجه است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *