• 3 اردیبهشت 1403
شرکت EVGA همکاری خود را با انویدیا قطع می کند
زمان مطالعه: 2 دقیقه

دفعه بعدی که قصد خرید یک کامپیوتر مخصوص بازی و یا تعویض سخت افزار دارید، احتمالاً دیگر نمیتوانید کارت های گرافیکی EVGA را به لیست قطعات احتمالی خود اضافه  کنید.

این شرکت که بیشتر به خاطر تولید کارت‌های گرافیکی مبتنی بر  محصولات GeForce شرکت انویدیا شناخته می‌شود، به زودی از تجارت تولید پردازنده گرافیکی  خارج خواهد شد.

به گزارش Tom's Hardware و Ars Technica، مدیر عامل شرکت EVGA، اندرو هان (Andrew Han) طی یک مصاحبه پشت درهای بسته با تولید کنندگان محتوای یوتیوب JayZTwoCents و Gamers Nexus تصمیم EVGA را فاش کرد. او همچنین در مورد نارضایتی خود از انویدیا صحبتهایی کرده است.

به گفته هان، انویدیا در طول سال‌ها علیرغم سابقه همکاری EVGA با این شرکت، با آنها به عنوان یک شریک واقعی رفتار نکرده است. ظاهرا انویدیا اطلاع رسانی در مورد محصولات جدید و اطلاعات مهم مانند قیمت پیشنهادی خرده فروشی  و در دسترس بودن قطعات را به EVGA متوقف کرده است.

EVGA HERO - شرکت EVGA  به همکاری خود با انویدیا پایان می دهد

این کار باعث شده تا شرکای هیئت الحاقی مانند EVGA اطلاعات خود درباره آخرین محصولات  انویدیا را طی رویداد های عمومی رونمایی، همزمان با کل مخاطبان و مصرف کنندگان دریافت کنند . علاوه بر این، انویدیا کارت‌های تولید مستقیم خود که با نام Founders Edition شناخته می شوند  را با قیمت‌کمتر از همکاران خود مثل EVGA و سایر شرکا به فروش میرساند و فروشندگان را مجبور می کند که قیمت‌های خود را کاهش دهند.

هان گفت، که این شرکت به فروش کارت‌های مبتنی بر پردازنده‌های گرافیکی قدیمی GeForce مانند سری RTX 3000 ادامه خواهد داد. با این حال، پس از اتمام موجودی، فروش این کارت ها برای همیشه متوقف می شود و این شرکت هیچ برنامه‌ای برای همکاری با رقبای انویدیا  AMD یا اینتل ندارد.

EVGA مدتی است که اقدام به تولید و فروش سایر قطعات و لوازم جانبی کامپیوتر مانند منابع تغذیه و ماوس های بازی کرده است. اما به گفته Gamers Nexus حدود 80 درصد از درآمد این شرکت از فروش GeForce است، بنابراین این تصمیم می تواند موجودیت این شرکت را به خطر بیندازد، اما به گفته مدیر عامل شرکت: “این (اقدام)  آسان بود و این همکاری با انویدیا بود که سخت بود”.

Nvidia RTX 4000 EVGA GPU - شرکت EVGA  به همکاری خود با انویدیا پایان می دهد

EVGA در انجمن های خود بیانیه زیر را منتشر کرده است:

احتمال عرضه مدل Super کارتهای RTX 3070 و RTX 3080
> > >

“EVGA نسل بعدی کارت گرافیک را تولید نخواهد کرد EVGA به حمایت از محصولات نسل فعلی فعلی ادامه خواهد داد. EVGA به ارائه محصولات نسل فعلی ادامه خواهد داد. EVGA به مشتریان خود متعهد است و به ارائه فروش و پشتیبانی در خط تولید فعلی ادامه خواهد داد. همچنین، EVGA می‌خواهد از انجمن بزرگ ما به خاطر سال‌ها حمایت و اشتیاق برای کارت‌های گرافیک EVGA تشکر کند.”

از طرفی برایان دل ریزو (Bryan Del Rizzo) ، مدیر روابط عمومی جهانی GeForce درباره این تصمیم EVGA نوشت:

“ما در طول سال‌ها همکاری خوبی با EVGA داشته‌ایم و به حمایت از آنها در نسل فعلی محصولات خود ادامه خواهیم داد. برای اندرو و دوستانمان در EVGA بهترین ها را آرزو می کنیم.”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *