زمان مطالعه: 2 دقیقه

کارت گرافیک (The Galax RTX 3090 HOF (Hall of Fame تقریبا یک ابر کارت گرافیک، برای رسیدن به بالاترین سطح اورکلاک با بالاترین فرکانسها طراحی شده است.

به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک، این کارت ابر-مهندسی شده با تمام فرکانس های چشم گیر و امکانات پرزرق و برقش، مسلما با قیمت نجومی نیز همراه است. در حال حاضر این کار گرافیک بر روی وبسایت E-tailer در بازه قیمتی 3000 تا 4000 دلار برای خرید در دسترس است. سه مدل مختلف برای این محصول توسط Galax معرفی شده است، که شامل نسخه اصلی HOF و HOF Limited Edition و همچنین HOF Premium می شود. در حال حاضر اطلاعات جامعی از تفاوت این سه مدل در دسترس نیست ولی میدانیم که دو مدل اصلی و پرمیوم دارای فرکانس یکسان 1815 مگاهرتز هستند، در حالی که مدل Limited تا فرکانس 1875 ارتقا یافته است.

همچنین مدل اصلی این کارت گرافیک دارای سرعت حافظه 19.5 گیگابایت بر ثانیه، 24 گیگابایت حافظه از نوع GDDR6X با پهنای درگاه 384 بیت و پهنای باند حافظه 939 گیگابایت بر ثانیه است. اما چیزی که این کارت ها را تا این حد گران و منحصر به فرد میکند فقط مشخصات سخت افزاری آن نیست. در کنار این کارت گرافیک یک صفحه نمایش نسبتا بزرگ و با کیفیت وجود دارد که میتوان تقریبا تمام اطلاعات مربوط به وضعیت کارت گرافیک را اعم از سرعت کلاک و فرکانس، میزان ولتاژ و حرارت و همچنین سرعت فن ها را مشاهده کرد. البته این صفحه نمایش حالت آهن ربایی دارد و با پایه خاصی زیر آن به کارت گرافیک متصل می شود که در صورت نیاز میتوان آن را جدا کرد.

تکنولوژی Instant NeRF انویدیا تصاویر دو بعدی را در چند ثانیه به اشیای سه بعدی تبدیل می کند
> > >

این صفحه نمایش در کنار رنگ سفید پرمیوم و چراغ های پرطرفدار RGB، این کارت را به یک نمونه بسیار کمیاب تبدیل کرده است. سه فن پرقدرت با سایز های 102، 92 و 102 میلیمتر و هیت سینک آلمینیومی به کاربران این اجازه را می دهد که فرکانس های این کارت را بیش از پیش بالا ببرند و به گفته Galax این فن ها حداقل نویز ممکن را تولید میکنند.

همانطور که گفته شد این امکانات با قیمت ترسناکی نیز همراه است. مدل اصلی این کارت قیمت حدودی بالغ بر 3007 دلار، مدل پرمیوم این کارت 3470 دلار و مدل Limited Edition آن 3999 دلار قیمت دارد. ولی با توجه به اینکه RTX 3090 در حال حاضر قوی ترین کارت گرافیک موجود در بازار است و امکاناتی که به این کارت برای اورکلاکر های حرفه ای اضافه شده است، قیمت تعجب آوری نیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.