• 3 اردیبهشت 1403
نقد و بررسی SSD WD BLACK SN850
زمان مطالعه: 4 دقیقه

در این ویدئو از هاسترتک، چگونگی ارتقای SSD رسمی PS5 برای M.2 Expansion شرح داده شده است! ما به تازگی SSD NVMe جدید پلی استیشن 5 را با مجوز رسمی M.2 از Western Digital دریافت کردیم. مدل WD BLACK SN850 ، این SSD توسعه‌یافته تا PS5 شما را سریع‌تر کرده، بازی‌ها روانتر بارگذاری شوند و و همینطور سرعت دانلود بازی ها و آپدیت ها نیز بیشتر از قبل بشود! در ویدئو آموزش نحوه ارتقا حافظه کنسول PS5، ما نسخه جدید این حافظه ارزشمند با مجوز رسمی WD BLACK SN-850 را برای پلی استیشن 5 جعبه گشایی و در در PS5 نصب خواهیم نمود! این یک SSD بسیار مقرون به صرفه با عملکرد فوق العاده سریع برای PS5 است. اگر هنوز SSD PS5 خود را ارتقا نداده‌اید. حتما باید این کار را انجام دهید! قول می دهیم که ارزشش را دارد.

 

PS5 فضای زیادی برای ذخیره بازی‌ها ندارد و به دلیل نیاز بازی‌ها به SSD فوق سریع، ارتقای فضای ذخیره‌سازی شما آسان نیست. بسیاری از درایوهای NVMe با سرعت و اندازه خاص PS5 سازگار نیستند. خوشبختانه WD Black SN850 از هرجهت مناسب است و هر آزمونی را به راحتی پشت سر می گذارد.

این حافظه نه تنها یک انتخاب عالی است، بلکه به راحتی یکی از بهترین SSD های موجود برای PS5 در حال حاضر است. در نهایت، هر گونه تفاوت سرعت بین SN850 و درایو داخلی PS5 در بهترین حالت به سختی قابل توجه است، که به معنای سرعت قابل اعتماد و ذخیره سازی در یک بسته است.

اگر از بارگیری مجدد بهترین بازی های PS5 خسته شده اید زیرا فضای کافی در درایو داخلی PS5 وجود ندارد، مدل WD Black SN850 را در نظر بگیرید، زیرا مشکلات شما تمام خواهد شد.

وسترن دیجیتال مدل 1 ترابایتی این SSD را برای ما ارسال کرد و قیمت WD Black SN850 1TB  حدود 250 دلار است. همچنین یک مدل 500 گیگابایتی با قیمت 140 دلار و یک مدل 2 ترابایتی با قیمت 380 دلار موجود است. با این حال، قیمت واقعی اغلب خرده فروشان مختلف به دلیل کمبود عمومی این حافظه بسیار بالاتر است.

سونی امکان اضافه کردن حافظه SSD جداگانه به PS5 را فراهم خواهد کرد
> > >

E Vo0qyVcAUHtD9 - ویدئو آموزش نحوه ارتقا حافظه کنسول PS5 - نقد و بررسی کامل SSD WD BLACK SN850

 

در دسترس بودن WD Black SN850، دقیقاً مانند سایر اجزای محاسباتی و لوازم الکترونیکی پیشرفته در حال حاضر، کم و در بهترین حالت غیرقابل پیش بینی است. بنابراین اگر این SSD را در انبار می بینید و آن را می خواهید، باید سریع عمل کنید.

مهم است که توجه داشته باشید که ما در حال بررسی مدلی هستم که یک دارای هیت سینک از قبل نصب شده است. می‌توانید SSD WD Black SN850 بدون هیت سینک را انتخاب کنید و در اینصورت راه آسان‌تری برای یافتن آن‌ها در انبار با قیمت پایین‌تر خواهید داشت. ما به شدت توصیه می کنیم که از SSD در PS5 خود بدون وصل کردن هیت سینک جدید استفاده نکنید، زیرا در غیر این صورت ممکن است درایو به دلیل گرمای شدید عملکرد ضعیفی داشته باشد.

WD Black SN850 در PS5 فوق العاده عمل می کند. پس از فرآیند راه اندازی اولیه که در آن PS5 شما تست سرعت انجام می دهد و درایو را به طور مناسب فرمت می کند، همه چیز آماده خواهد بود. انتقال بازی ها بین درایو داخلی PS5 و WD Black SN850 بسیار آسان است. حتی می توانید یکی از دو مکان را به عنوان مکان پیش فرض برای نصب بازی های جدید تنظیم کنید، بسته به اینکه کدام یک فضای خالی بیشتری دارد.

PS5 دارای 825 گیگابایت SSD سفارشی است که 667 گیگابایت آن قابل استفاده است. برخلاف آن درایو داخلی، WD Black SN850 فرمت شده فضای زیادی ندارد، بنابراین اگر نسخه 1 ترابایتی را انتخاب کنید، فضای قابل استفاده شما بیش از دو برابر می شود. در ویدئو آموزش نحوه ارتقا حافظه کنسول PS5 ما از نسخه 1 ترابایتی استفاده کردیم.

سونی Horizon Zero Dawn و یک بسته بازی بزرگ مستقل را به صورت رایگان هدیه می دهد
> > >

برای آزمایش عمیق عملکرد درایو، ما انواع بازی‌های PS5 و بازی‌های PS4 را آزمایش کردیم، هر بازی را پنج بار بارگذاری کردیم و میانگین زمان را برای هر کدام گرفتیم. شایان ذکر است که برای این آزمایش،  در بازی‌های PS5، زمانی را انتخاب کردیم که لوگوهای مقدماتی بارگیری نشد، زیرا معمولاً پس از روشن شدن PS5، در بارگذاری‌های تکراری از آن‌ها صرفنظر می‌شود.

 

از صفحه اصلی PS5 تا منوی اصلی بازی:

بازی PS5 (SSD) WD Black SN850 (SSD)
Deathloop 17.61 ثانیه 16.66 ثانیه
Genshin Impact 23.58 ثانیه 21.93 ثانیه
Ghost of Tsushima: Director's Cut 7.28 ثانیه 6.75 ثانیه
God of War III Remastered 24.39 ثانیه 24.28 ثانیه
God of War 2018 25.42 ثانیه 25.26 ثانیه
Ratchet and Clank: Rift Apart 13.82 ثانیه 12.42 ثانیه
Resident Evil Village 8.84 ثانیه 9.01 ثانیه

از منوی اصلی یک بازی تا اجرای واقعی آن:

بازی PS5 (SSD) WD Black SN850 (SSD)
Deathloop 10.48 ثانیه 11.18 ثانیه
Genshin Impact 7.89 ثانیه 7.67 ثانیه
Ghost of Tsushima: Director's Cut 2.58 ثانیه 2.51 ثانیه
God of War III Remastered 10.66 ثانیه 10.71 ثانیه
God of War 2018 16.67 ثانیه 17.09 ثانیه
Ratchet and Clank: Rift Apart 2.11 ثانیه 1.98 ثانیه
Resident Evil Village 2.96 ثانیه 2.86 ثانیه

همانطور که در تست های بالا می بینید، تفاوت بسیار جزئی بود. به طور متوسط، WD Black SN850 بازی‌ها را کمی سریع‌تر بارگذاری می‌کرد، اما استثناهایی هم وجود داشت. واقعیت این است که در عمل، بازیکنان به سادگی متوجه تفاوت‌های زمان بارگذاری که متناقض هستند و معمولاً به کسری از ثانیه کاهش می‌یابند، نمی‌شوند . این امر با وجود مجموعه ای از بازی های بزرگ PS5 مانند Horizon Forbidden West و God of War Ragnarok مهم است.

هر آنچه که درباره بازی Resident Evil: Village میدانیم
> > >

حتی اگر در حال حاضر برای برقراری تعادل سختی زیادی نداشته باشید، با گذشت زمان و عرضه بازی‌های جدید، کار سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود.

مانند بسیاری دیگر از قطعات فناوری پیشرفته یا قطعات محاسباتی، بدترین چیز در مورد WD Black SN850 این است که در حال حاضر یافتن آن سخت است. این SSD به ندرت در انبارها باقی می ماند، به خصوص اگر مدلی با هیت سینک متصل می خواهید. علاوه بر این، در حالی که از نظر فنی یک قیمت توصیه شده وجود دارد، WD Black SN850 اغلب بین 50٪ تا 100٪ گران تر از آنچه که قرار است باشد، صرفاً به دلیل کمبود خواهد بود.

در حالی که ما هیچ مشکلی در نصب درایو در PS5 خود نداشتیم، لازم به ذکر است که پیچ نگهدارنده SSD در جای خود به راحتی جدا می شود و آسیب می بیند. چندین دوست به طور غیرقابل برگشتی به آن پیچ آسیب رسانده اند، بنابراین باید هنگام سفت کردن آن در جای خود بسیار مراقب باشید. در ویدئو آموزش نحوه ارتقا حافظه کنسول PS5 نحوه صحیح اینکار را به شما توضیح دادیم.

در حال حاضر SSD های زیادی وجود ندارند که سرعت و اندازه مورد نیاز برای نصب در PS5 را برآورده کنند. با این حال، یکی از مدل‌هایی که کار می‌کند، Firecuda 530 است. عملکرد در زمان بارگذاری عملاً با WD Black SN850 یکسان است، بدون تفاوت معنی‌دار. مزیتی که Firecuda 530 دارد این است که در مدل 4 ترابایتی نیز عرضه می شود که افزایش بسیار زیادی در فضای ذخیره سازی ایجاد می کند، و صدالبته با قیمت بسیار بالایی عرضه می شود.

 

نقد و بررسی SSD WD BLACK SN850

نقد و بررسی SSD WD BLACK SN850

9.3
مثبت
  • شما به فضای بسیار بیشتری در PS5 خود نیاز دارید
  • شما دوست ندارید بازی ها را روی هارد دیسک خارجی ذخیره کنید
  • شما پول زیادی دارید که خرج کنید
  • به کیفیت و سرعت اهمیت ویژه ای می دهید
منفی
  • شما هزینه زیادی برای خرج کردن برای SSD ندارید
  • شما تمایلی به خالی شدن فضای PS5 خود ندارید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *