• 31 اردیبهشت 1403
mediatek pentaonic 2000 main 1280x720 1 - تراشه های جدید Pentonic 2000 مدیاتک مسیر را برای نسل جدیدی از تلویزیون های 8K هموار میکند
زمان مطالعه: 2 دقیقه

تراشه جدید Pentonic 2000 شرکت مدیاتک اولین پردازنده تجاری 7 ناتومتری در بازار است که قدرت کافی برای پشتیبانی از تلویزیون های 8K با نرخ بروزرسانی تصویر 120 هرتز را داراست. این تراشه مسیر را برای نسل جدیدی از سیستم سرگرمی خانگی هموار می کند که قابلیت های ویژه ای مثل موتور هوش مصنوعی داخل تراشه ای، قابلیت VVC یا versatile video coding  پشتیبانی از H.266، تکنولوژی Intelligent View شرکت مدیاتک، قابلیت ATSC 3.0 و همچنین پشتیبانی از ارتباط بی سیم فوق سریع را در خود جای داده است.

موتور هوش مصنوعی Pentonic 2000 دارای قابلیت های پیشرفته ای همچون نسل دوم تشخیص کیفیت صحنه توسط هوش مصنوعی، نسل سوم تشخیص کیفیت اجسام و  AI-Super Resolution با کیفیت 8K می باشد. در حال حاضر تعداد دستگاه های موجود دربازار که توان پخش محتوای ویدئوی با کیفیت 8K را دارند بسیار پایین است، پس وجود قابلیت AI-Super Resolution به تلویزیون های مجهز به این تراشه این امکان را میدهد که با استفاده از هوش مصنوعی کیفیت رزولوشن را به طور مصنوعی به 8K ارتقاء دهند.

مدیاتک تراشه Pentonic 2000 را با توجه به نیاز های روز در ذهن طراحی کرده است. با استفاده از قابلیت Intelligent View، میتوان به طور همزمان چندین ویدئو و برنامه را به طور همزمان مشاهده کرد. تراشه تلویزیونی هم از قابلیت تصویر در تصویر و هم قابلیت تصویر در کنار تصویر پشتیبانی می کند. شاید در گذشته این قابلیت ها برای کاربران جذابیت بسیاری نداشته، اما حالا با رزولوشن بسیار وسیع 8K موضوع کمی متفاوت است. همچنین باید در نظر داشت که با بهره از Intelligent View تلویزیون های مجهز به این تراشه، امکان پخش ویدئو به طور همزمان از دو ورودی متفاوت را دارند. به عنوان یک تیم گیمر توانایی اجرای بازی ها به صورت split screen با استفاده از دو کنسول یا کامپیوتر به ذهنمان خطور کرد.

هوآوی: با وجود محدودیت های خارجی، به وضعیت عادی برگشته ایم
> > >

mediatek insert - تراشه های جدید Pentonic 2000 مدیاتک مسیر را برای نسل جدیدی از تلویزیون های 8K هموار میکند

تلویزیون های هوشمند این روزها قدم را فراتر از پخش فیلم و ویدئو میگذارند. بسیاری از آن ها برای استفاده از کنسول های کلاود گیمینگ مثل استادیای گوگل بهینه شده اند و قابلیت اجرای نرم افزار های متعددی با تراشه های داخلی دستگاه دارند. تمامی این قابلیت ها نیاز به یک ارتباط اینترنتی با ثبات نیز دارد پس بدون شک مدیاتک این موضوع را نیز در طراحی Pentonic 2000  در نظر داشته است و این تراشه را به قابلیت اتصال بی سیم پرسرعت مجهز کرده است.

به گفته این کمپانی کمپانی های تولید کنند  تلویزیون میتوانند با بهره گیری از ایت تراشه تلویزیون های خود را به وای فای نسل 6E یا حتی 5G مجهز کنند. استفاده از 5G به تلویزیون ها امکان میدهد که در صورت قطع اینترنت محلی به استریم ویدئو ادامه دهند. مدیاتک ادعا دارد که این تراشه مجهز به سریع ترین پردازنده مرکزی و پردازنده گرافیکی است که در بازار موجود است و در کنار حافظه داخلی فوق العاده پر سرعت و پهنای باند کافی، اماده است که به تمامی نیازهای مصرف کنندگان پاسخ دهد.

تراشه Pentonic 2000 در ماه نوامبر سال 2021 مراحل پایانی طراحی خود را طی کرده است، اما مصرف کنندگان باید تا مدتی برای خریداری محصولات مجهز به این تراشه صبر کنند. به گفته این کمپانی اولین تلویزیون های مجهز به این تراشه طی سال جاری به بازار عرضه خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *