1626415344 xiaomi mi 11 ultra 3 1280x720 1 - شیائومی رتبه دوم برند های برتر دنیا در ربع دوم سال 2021
زمان مطالعه: 2 دقیقه
هجده ماه گذشته برای بازار گوشی های همراه بسیار پرهیاهو بوده است. با توجه به کمبود تراشه ها و کووید 19 که آشوب بزرگی در بازار های دنیا به وجود آورد و در کنار تحریم های سنگین آمریکا، کمپانی هوآوی برای اولین بار پس از سال ها در بین 5 برند برتر گوشی همراه طی ربع اول سال 2021 میلادی نبود. حال که گزارشات جدید برند های گوشی همراه برای ربع دوم سال میلادی از راه رسیده است میتوان دید که شرکت شیائومی برای اولین بار در تاریخ این برند به رتبه دوم برند های پرفروش جهان رسیده است و از اپل نیز سبقت گرفته است.

کمپانی شیائومی همیشه نقش پررنگی در بازار داشته است، اما به تازگی در حال به رخ کشیدن قدرت خود می باشد.شاید اصلی ترین دلیل آن نوسانات شدید اقتصاد جهانی می باشد. کمپانی شیائومی از تولید کنندگان گوشی های هوشمند خوش قیمت و و ارزان و با امکانات مناسب است و به همین دلیل است، مدل های آن برای مشتریان جذاب تر شده است، به خصوص در بازار های امریکای لاتین افریقا و اروپا که بیشترین رشد میزان فروش در ربع دوم سال را داشته است. به گزارش سایت Canalys میزان ارسال گوشی های شیائومی در ربع دوم 2021 حدود 83% افزایش داشته است و در مجموع برند شیائومی شامل 17% سهم بازار می شود.

1626415340 canalys smartphones q2 2021 - شیائومی رتبه دوم برند های برتر دنیا در ربع دوم سال 2021
نکته جالب اینکه این آمار بدون در نظر گرفتن بازار آمریکا می باشد. تجزیه و تحلیل گران بازار این رشد شیائومی را به توان کمپانی در یکپارچگی کانال های همکاری و مدیریت بهتر بازار های موجود ربط داده اند. به نظر می رسد این کمپانی روند های تهاجمی تری نیز در فروش گوشی های رده بالای خود در پیش گرفته است و توجه خود را به رقابت با سامسونگ معطوف کرده است.
هوآوی و پتنت جدید تکنولوژی شارژ از راه دور
> > >

البته این موفقیت شیائومی ممکن است کوتاه مدت باشد، چرا که اصولا فروش اپل مدت کوتاهی پیش از معرفی محصولات جدید افت کوچکی می کند. با 14% سهم بازار اپل کار سختی در پیشی گرفتن از شیائومی نخواهد داشت. شیائومی همچنین می بایست در مسیر خود با برند های OPPO و Vivo نیز رقابت کند که منابع زیادی در پشت محصولات خود دارند. همچنین این دو برند از کانال های سنتی و مدل های کسب و کاری بهره می برند که شیائومی در روزهای اول کاری خود از آن اجتناب می کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *