1607764737 vrfnrbfxongpauwjudgewj 970 80 - مرورگر مایکروسافت Edge کم مصرف میشود
زمان مطالعه: 2 دقیقه

مایکروسافت قابلیت جدیدی را به مرورگر اینترنتی Edge اضافه کرد که باعث مصرف کمتر RAM و CPU میشود.

کاربران اینترنتی با اینکه دسترسی به انواع مختلفی از مرورگرها را دارند، همیشه باید با مشکلات مختلف این مرورگرها نیز سروکله بزنن. اشغال فضای زیاد بر روی حافظه، مصرف بیش از حد RAM و CPU و یا دیگر مشکلات. مایکرسافت که مدتی پیش با Internet Explorer خداحافظی کرد، حال تمرکز خود را بر روی Edge گذاشته و به تازگی قابلیتی به این مرورگر اضافه کرده که مصرف RAMرا تا 32% و مصرف CPU را تا 37% کاهش می دهد تا کاربربتواند به طور همزمان چندین صفحه مختلف را در دسترس داشته باشد.

1607764715 xmucshrzmtlmnxfjp6g39k 1857 80 - مرورگر مایکروسافت Edge کم مصرف میشود

این قابلیت که Sleeping Tab نامیده می شود، همانطور که از نامش پیداست این امکان را می دهد تا صفحاتی که بر روی مرورگر باز هستند ولی فعال نیستند به حالت خواب فرورفته و ومتوقف شوند، و در نتیجه مصرف پردازشی آنها کاهش یابد. مایکروسافت اعلام کرد، این حالت به طور اتوماتیک بعد از 5 دقیقه برای صفحه های استفاده نشده غیر فعال می شود، ولی گذینه ای در دسترس خواهد بود که میتوان به صورت دستی نیز آن را فعال کرد. مایکروسافت در ادامه اضافه کرد، ممکن است برخی از صفحات اینترنتی با اجرای این قابلیت به مشکل بخورند و امکان ادامه فعالیت آنها وجود نداشته باشد که کاربر باید برای فعال کردن آن، صفحه را دوباره بارگزاری کند. که البته نسخه جدید Edge کاربر را قبل ورود این صفحات به حالت خواب مطلع میسازد.همچنین Edge ازطریق رابط کاربری، کاربر را از ورود صفحات به حالت خواب مطلع خواهد ساخت تا کاربر مطلع باشد کدام صفحات در حالت خواب قرار دارند.

همه چیز درباره ویندوز 11 با قابلیت های جذاب مانند اجرای اپ های اندروید + ویدئوی معرفی
> > >

1607764758 yfschhze9rdjtp4btd5jeu 1857 80 - مرورگر مایکروسافت Edge کم مصرف میشود

مایکروسافت امیدوار است این امکان کاربران بیشتری را راغب به استفاده از Edge کند، زیرا مصرف فوق العاده بالای منابع از طرف مرورگرها مشکل بزرگی برای بسیاری ازکاربران اینترنتی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *