1626306173 whatsapp true multi device support beta 1280x720 1 - قابلیت استفاده چند دستگاهی از WhatsApp به زودی عرضه خواهد شد
زمان مطالعه: 2 دقیقه
یکی از آزاردهنده ترین محدودیت های استفاده از واتس اپ بر روی کامپیوتر، نیاز وصل بودن گوشی به اینترنت و باز بودن برنامه واتس اپ بر روی گوشی است. اما این دوران به زودی به پایان خواهد رسید چرا که فیس بوک به تازگی بهینه سازی بزرگی برای استفاده چند-دستگاهی از این پیام رسان را به برخی از کاربران نسخه بتا ارائه کرده است و به زودی در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.

مهم ترین بخش این بروز رسانی همانطور که گفته شد، حدف نیاز وصل بودن گوشی به اینترنت و باز بودن برنامه واتس آپ است. کاربران پس از این آپدیت میتوانند از حساب کاربری خود بر روی چهار دستگاه مختلف (به غیر از گوشی) به طور همزمان استفاده کنند. هر دستگاه به طور مجزا به حساب کاربری متصل می شود و کاربر میتواند در صورت خاموش بودن گوشی همراه نیز به استفاده از واتس اپ ادامه دهد.

به گفته واتس آپ تمام دستگاه های متصل به یک حساب کاربری از همان استاندارد های مطمئن رمزنگاری end-to-end استفاده می کند و تمام گذینه های امنیتی و خصوصی برای این دستگاه ها فعال خواهد بود. این قابلیت در گذشته برای واتس آپ ممکن نبود اما با تکنولوژی های جدید حال فیس بوک می تواند تمامی دستگاه های متصل به یک حساب کاربری را با یک دیگر همگام رسانی کند و تمام داده ها بین دستگاه ها به صورت end-to-end اشتراک گذاری خواهد شد.

همگام سازی داده ها شامل آرشیو گفتگو، پیغام های ستاره دار، دفترچه تلفن و دیگر اطلاعات حساب کاربری می شود. هر دستگاهی که به یک حساب کاربری متصل می شود، دارای کلید احرازهویت مخصوص خواهد بود، که این کلیدها همه در حساب کاربری شخص ذخیره می شود. کاربران همچنین میتوانند دستگاه شخص مقابل که قصد ارسال پیام به آن ها دارند را شناسایی کنند، تا در صورت استفاده چند شخص از یک حساب کاربری اطلاعات به شخص دیگری فرستاده نشود.  فیس بوک همچنین اعلام کرده که اقدامات امنیتی متعددی برای جلوگیری از اتصال غیر مجاز دستگاه به یک حساب کاربری در نظر گرفته است.

اطلاعاتی از مادربردهای پشتیبانی شده توسط ویندوز 11
> > >

فیس بوک اطلاعات فنی تکنولوژی که راه را برای این قابلیت هموار کرده است، طی یک پست در وبلاگ رسمی خود به اشتراک گذاشته است. این کمپانی اعلام کرد که فعلا در حال آزمایش این امکانات در یک گروه کوچک کنترل شده است و افرادی که در برنامه های بتای کمپانی شرکت دارند، به  آن دسترسی خواهند داشت.  تاریخ دقیقی برای عرضه عمومی آن اعلام نشده است، اما با توجه به پیشرفت مراحل توسعه آن به نظر نمیرسد که زمان زیادی تا عرضه آن باقی نمانده باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *