روش انتقال داده های بازی از پلی استیشن 4 به پلی استیشن 5
زمان مطالعه: 3 دقیقه

اگر از کاربران پلی استیشن 4 هستید و به تازگی پلی استیشن 5 خریداری کردیدو یا قصد خریداری دارید، شاید نگران این باشید که چطور میتوانید داده های بازی های خود را به کنسول نسل جدید انتقال دهید. ارتقاء به نسل جدید چه فایده ای دارد اگر تمام پیشرفت ها و فایل های سیو بازی های خود را از دست بدهید؟

خوشبختانه سونی این موضوع را در نظر دارد و روش های ساده ای را برای انتقال داده های بازی از کنسول پلی استیشن 4 به پلی استیشن 5 ایجاد کرده است.

اگر از کاربران پلی استیشن پلاس بر روی پلی استیشن 4 خود هستید، میتوانید این کار را بسیار راحت تر و از طریق سرویس کلاود انجام دهید. فقط کافی است که با پلی استیشن 5 خود، از طریق همان حساب کاربری وارد بشوید و داده های بازی های شما به راحتی به کنسول جدید انتقال داده می شود.

اما کسانی که پلی استیشن پلاس خریداری نکرده اند، باید مراحل متفاوتی را دنبال کنند.  این کار هم از طریق شبکه بی سیم داخل خانه و هم از طریق کابل LAN امکان پذیر است.

انتقال از طریق پلی استیشن پلاس

اگر زمان زیادی را صرف بازی های آنلاین می کنید، پس احتمال زیاد در حال حاضر کاربر پلی استیشن پلاس هستید، چرا که این سرویس حق عضویت، برای اجرای بسیاری از بازی های مولتی پلیر مورد نیاز است. یکی از بهترین امکانات پلی استیشن پلاس دسترسی به حافظه 100 گیگابایتی کلاود (حافظه ابری) است. داده های بازی های شما هم بر روی پلی استیشن 4 و هم پلی استیشن 5 بر روی این حافظه ذخیره سازی می شود.

وعده ای از کارگردان بازی God of War Ragnarok
> > >

how to transfer game saves to your ps5 with cloud storage 1669739767 - روش انتقال داده های بازی از پلی استیشن 4 به پلی استیشن 5

اگر تا به حال روی پلی استیشن 4 بازی می کردید، داده های بازی شما به طور خودکار بر روی کلاود بروز رسانی شده است. اما وقتی به پلی استیشن 5 نقل مکان می کنید، باید به صورت دستی این سیو ها را دانلود کنید.

1- بر روی پلی استیشن 5 خود به قسمت Settings بروید.

2- حال منوی Saved Data and Game/App Setting را باز کنید.

3- گزینه Saved Data (PS4) را انتخاب کنید.

4- سپس Cloud Storage را انتخاب کنید.

5- از داخل لیست باز شده، داده های بازی مورد نظر خود را انتخاب کرده و گزینه Download to Console Storage را انتخاب کنید.

به گفته سونی، امکان ذخیره 1000 بازی پلی استیشن 4 بر روی این حافظه وجود دارد. پس نگرانی برای کمبود فضا وجود ندارد.

انتقال از طریق شبکه بی سیم و کابل LAN

how to transfer game saves to your ps5 using your home network 1669739767 - روش انتقال داده های بازی از پلی استیشن 4 به پلی استیشن 5

اگر از یک شبکه بی سیم در خانه خود استفاده می کنید و به پلی استیشن پلاس دسترسی ندارد، امکان انتقال سیو بازی ها از پلی استیشن 4 به پلی استیشن 5 وجود دارد. برای این عمل ابتدا باید با روشن کردن چند تنظیم، پلی استیشن 4 خود را آماده کنید.

1- بر روی پلی استیشن 4، وارد حساب کاربری PSN خود شوید. همان حساب کاربری که قصد استفاده از آن بر روی پلی استیشن 5 دارید.

2- بررسی کنید که پلی استیشن 4 شما نیاز به بروز رسانی دارد یا خیر. بخصوص اگر مدتی هست از کنسول استفاده نکرده اید. برای این کار به قسمت Settings و  سپس System Software Update مراجعه کنید.

3- اگر علاقه مند هستند  Trophy های خود را انتقال دهید، در منوی Trophy ها گزینه Options را انتخاب کنید و سپس Sync with Playstation Network را پیدا کنید.

هر آنچه در رویداد آنلاین کپکام گذشت: رونمایی از گیم پلی بازسازی Resident Evil 4
> > >

وقتی پلی استیشن 4 آماده شد، مطمئن شوید هر دو کنسول از طریق روتر به شبکه بی سیم شما وصل هستند، یا از طریق کابل به روتر متصل هستند. حال می توانید انتقال داده ها را آغاز کنید.

1- به قسمت Settings و سپس System وارد شوید.

2- وارد منوی System Software شده و Data Transfer  را انتخاب کنید. حال گزینه Continue on your PS5 را انتخاب کنید.

3- از منوی باز شده پلی استیشن 4 خود را انتخاب کنید سپس دکمه Power را فشار دهید تا یک صدای بوق بشنوید.

4- در صفحه بعدی داده هایی که میخواهید از پلی استیشن 4 خود منتقل کنید انتخاب کنید.

5- گزینه Start Transfer را زده و صبر کنید تا پلی استیشن 5 دوباره راه اندازی شود.

اگر امکان اتصال کنسول خود به روتر توسط کابل LAN را ندارید، میتوانید از طریق شبکه Wi-Fi کنسول ها نیز اقدام به جابجایی داده ها کنید. اما سونی پیشنهاد می کند که به جای این کار پلی استیشن 5 را به طور مستقیم با کابل به پلی استیشن 4 متصل کنید. داده ها از این طریق بسیار سریع تر جا به جا شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *