1623245977 ctl ctl chromebox cbx2 7 64gb 2tb intel i7 10610u processor 28274129666136 1280x720 1 - CTL Chromebox CBx2 قدرتمندترین کروم باکس گوگل تا کنون
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دستگاه های دارای سیستم عامل Chrome شهرت خود را در رایانه های کم مصرف و کم هزینه به دست آورده اند، بیشتر به این دلیل که اکثر Chromebook ها، مخصوصاً دستگاه های اول، دقیقاً همان رایانه ها هستند. با این حال، این روزها، گوگل و شرکای OEM خود سعی کرده اند با ارائه اجزای سخت افزاری بهتر، مشخصات Chromebook و Chromebox را افزایش دهند. این البته به معنای افزایش قیمت است و این ترکیب شاید به بهترین وجه در جدیدترین Chromebox CBx2 CTL دیده شود که ممکن است از لحاظ سخت افزاری برابر با برخی رایانه های مخصوص بازی رقیب باشد.
بخشی از دلیل اینکه سیستم عامل Chrome سخت افزار سطح متوسط را هدف قرار داد، جذاب کردن Chromebook برای مدارس و مشاغلی بود که دستگاه ها را به صورت عمده خریداری می کنند. همچنین این امکان را دارد که این سیستم عامل در دستگاههای کم قدرت نیز اجرا شود، زیرا بسیاری از نیازهای پردازش برنامه ها را از وب بارگیری می کند. با این وجود سیستم عامل Chrome امروز با روزهای ابتدایی خود فاصله زیادی دارد و قطعاً می تواند از قدرتمندترین سخت افزار موجود امروزی نیز بهره ببرد.
جدیدترین کروم باکس، CTL's Chromebox CBx2 است. این کروم باکس، چندین مدل در دسترس دارد اما قدرتمندترین مدل آن با Intel Core i7-10610U کار می کند. این دقیقاً جدیدترین پردازنده نسل یازدهم اینتل نیست، اما برای یک Chromebox، پردازنده قدرتمندی است.
اما صبر کنید، موارد بیشتری وجود دارد! CTL همچنین RAM 64 گیگابایتی DDR4 را به ارمغان می آورد، بیشترین چیزی که هر دستگاه سیستم عامل Chrome اعم از Chromebox یا Chromebook، تا به امروز به خود دیده است. فضای ذخیره سازی زیادی نیز با فلش 2TB M.2 SSD وجود دارد که درون آن قرار دارد.
احتمالاً تعجب آور نیست که CTL Chromebox CBx2 نیز با برچسب قیمت گزاف 1419 دلار همراه باشد. توسعه دهندگانی که می خواهند از قابلیت سیستم عامل Chrome در میزبانی از محیط های Linux و Android بهره ببرند ناامید نخواهند شد و همچنین می تواند در آینده از رایانه برای بازی های آینده سیستم عامل Chrome نیز استفاده کند. گفته می شود، این شرکت همچنین پیکربندی 729 دلاری ارزان تری را ارائه می دهد که همان CPU را حفظ می کند اما RAM را به 8 گیگابایت و فضای ذخیره سازی را به 128 گیگابایت eMMC کاهش می دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *