• 3 اردیبهشت 1403
بازی The Callisto Protocol در تاریخ 2 دسامبر عرضه خواهد شد
زمان مطالعه: 3 دقیقه

بازی پروتکل کالیستو  (The Callisto  Protocol) ، یک بازی علمی تخیلی ترسناک است که توسط Striking Distance، یکی از استودیوهای Krafton-backed که توسط گلن اسکوفیلد (Glen Schofield) کارگردان نسخه اصلی بازی Dead Space در دست ساخت است.

مدت هاست که اخبار و شایعات متعددی از این بازی می شنویم ولی امروز طی رویداد State of Play سونی در کنار عناوین پر سر و صدایی چون نسخه باز سازی شده Resident Evil 4، بلاخره از گیم پلی و اکشن این بازی رونمای شد. در نگاه اول یک چیز به ذهن بسیاری می رسد : این بازی از همه لحاظ به جز نام Dead Space 4 است.

20220603 013826 scaled - بازی The Callisto Protocol در تاریخ 2 دسامبر عرضه خواهد شد

اولین تریلر پخش شده از بازی نشان دهنده جاندارانی حال بهم زن، اتمسفر خفقان آور و میزان زیادی خون ریزی و قطع عضو است. هرچیزی که از جانشین Dead Space انتظار دارید در این بازی دیده می شود.

این بازی از لحاظ بصری بسیار تاثیر گذار و در عین حال منزجر کننده است , به نظر میرسد که  یک عنوان بین نسلی است. به این معنی که هم برای پلتفرم های نسل قبل و هم برای پلتفرم های نسل حاضر عرضه خواهد شد.

طی پستی در بلاگ پلی استیشن، اسکوفیلد جزییات بیشتری درباره این بازی رونمایی کرد و توضیح داد که استودیوی Striking Distance چگونه  حس رعب و وحشت را در بازی خلق می کند.

او همچنین تایید کرد که شخصیت اصلی بازی جیکوب، توسط جاش دوهامل ( Josh Duhamel) ستاره فیلم های Transformers و Battle Creek اجرا خواهد شد.

“ترس با اتمسفر شروع می شود. کالیستو یک دنیای ظالم است که به بازیکن حس متروک و تنهایی می دهد. ما زمان زیاد صرف طراحی نورپردازی کرده ایم که یک حس رعب ایجاد کنیم و بازیکن را در حدس و گمان اینکه چه چیزی در سایه ها پنهان شده قرار دهیم.

روش پاک سازی حافظه کش پلی استیشن 5
> > >

ما همچنین از قابلیت های صدای سه بعدی پلی استیشن 5و Ray Tracing،  بهترین استفاده را کرده ایم، تا بازیکن را کاملا در دنیای بازی غرق کنیم.

از صدای هولناک هیولاهای بایوفیج (Biophage) که در یک راهروی بلند بالا و تاریک تنین می اندازد، تا غرش احاطه کننده ماشین های صدمه دیده زندان، صداگذاری بزرگترین قابلیت برای القای حس در دام بودن ،انزوا و تنهایی به بازیکن است.

20220603 013828 - بازی The Callisto Protocol در تاریخ 2 دسامبر عرضه خواهد شد

ما همچنین در ایجاد تنش و آزاد کردن آن بسیار وسواسانه عمل کردیم. نمیتوان در هر گوشه ای پرش ترسناک داشت. ما گاهی بین بخش های ترسناک فاصله انداخته ایم تا جای نفس کشیدن به بازیکن بدهیم و گاهی با دو یا سه پرش ترسناک پشت سر هم به استقبالشان رفته ایم.

ما میخواهیم که قلب شما به هر لزرش فوق العاده هپتیک پلی استیشن 5 بتپد. از تاب خوردن لذت بخش باتون جیکوب گرفته، تا قدم های سنگین یک دشمن عظیم الجسته، پلی استیشن 5 به ما کمک می کند تا بازیکن بتواند هر لحظه تنش انگیز بازی را احساس کند.

اما بازی ترسناک بدون خشونت چه معنی دارد؟ استودیوی Striking Distance یک سیستم مبازره استراتژیک طراحی کرده است که بازیکن را مجبور می کند به موجودات وحشتناک نزدیک شوند. ما بطور یکپارچه مبازره از دور و نزدیک را یا یک سلاح جاذبه ای خاص به نام GRP مخلوط کرده ایم.

نگهبانان زندان Black Iron از GRP برای کنترل جمعیت زندانیان استفاده می کنند, ولی این سلاح به جیکوب امکان میدهد که در مبارزات خود با بایوفیج ها خلاقانه عمل کند. بازیکن میتواند یک دشمن تهاجم کننده را در جا متوقف کند، و یا حتی بایوفیج ها را به سمت فن های توربین های در دسترس پرتاب کند و یا از با استفاده از یک خطر زیست محیطی از یک موقعیت خطرناک فرار کنند.

اولین تریلر از گیم پلی بازی Tekken 8
> > >

20220603 013822 scaled - بازی The Callisto Protocol در تاریخ 2 دسامبر عرضه خواهد شد

The Callisto  Protocol یک بازی ترس و بقا است، پس بازیکن ها باید حس ناگذیری داشته باشند. جیکوب یک سرباز نیست و در رویارویی چالش مرگ و زندگی است. مهمات، سلامتی و اسلحه ها بسیار ارزشمند هستند، و شما باید زندان Black Iron را برای یافتن در نوع مزیتی جستجو کنید.

در نهایت ما میخواهیم که بازی نوعی عنصر انسانیت نیز داشته باشد. میخواهیم که بازیکن به شخصیت ها اهمیت بدهند، و یک داستان عمیق و عوظه ور کننده به آن ها ارائه دهیم که همیشه در حدس و گمان باشند که چه اتفاقی میخواهد بیافتد.

جاش دوهامل نیز در نقش جیکوب ایفای نقش میکند تا با اجرایی هیجان انگیز به دنیای این بازی جان ببخشد.

بازی The Callisto  Protocol در تاریخ 2 دسامبر سال جاری، برای پلتفرم های پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، اکس باکس وان، اکس باکس سری اس و اکس و کامپیوتر هاش شخصی عرضه خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *