1613234481 tesla bitcoin - خرید اتومبیل از تسلا با پرداخت بیت کوین بجای پول!
زمان مطالعه: 2 دقیقه

ایلان ماسک تایید کرد که کمپانی خودروسازی تسلا در آینده‌ای نزدیک از این رمزارز برای انجام فرایند خرید از این شرکت پشتیبانی خواهد کرد.

به نقل از مجله تکنولوژی هاسترتک و به نقل ازengadget، به نظر می‌رسد که علاقه ایلان ماسک به بازار کریپتوکارنسی ها بیش از یک علاقه ساده است. گزارش‌های به دست آمده از خبرگزاری CNBC حاکی از آن است که Tesla برای کمک به ایجاد تنوع و به افزایش بازدهی بیت کوین، 1.5 میلیارد دلار از این ارز دیجیتال را خریداری کرده است.

همینطور، قرار است که تسلا در آینده‌ای نه چندان دور، این ارز را به عنوان پول رسمی برای انجام خرید مشتریان، قبول خواهد نمود. این شرکت اولین خودروساز در دنیا است که بیت کوین را به عنوان پول در معاملات رسمی شرکت، به رسمیت شناخته است. با این حال تسلا هنوز اعلام نکرده است که آیا این سیاست برای تمامی محصولاتشان قابلیت استفاده دارد یا خیر.

1613234487 0 d44ahhyrua4zys1o - خرید اتومبیل از تسلا با پرداخت بیت کوین بجای پول!

البته تسلا به سرمایه گذران هشدار داده است که ارزهای دیجیتالی نظیر بیت کوین به دلیل تغییر سریع قیمت، آسیب پذیری تئوریکی نسبت به تغییرات قانون گذاری، حملات مخرب و منسوخ شدن فناوری که در فرمت‌های فیزیکی پول وجود ندارد، بسیار بی ثبات است. ماسک بر تاثیر ویژه‌ای که روی ارزش بیت کوین دارد آگاه است و در این رابطه اظهار کرده که اگر مراقب نباشد می‌تواند بازار را تکان بدهد.

در هر صورت حرکت تسلا توانست بازار بیت کوین را به شدت صعودی کند و به این ترتیب قیمت هر بیت کوین در زمان نوشتن این خبر به 44 هزار دلار رسیده است.

پشتیبانی مسترکارت از رمز ارز ها
> > >

پذیرفتن بیت کوین در معاملات تسلا یک مزیت بزرگ برای این کمپانی محسوب می‌شود زیرا می‌تواند میلیونرهای جدید ناشی از افزایش قیمت ارز دیجیتال را به خرید یک خودروی مدل اس تشویق کند. با این حال نباید فراموش کرد که سرمایه گذاری در این بازار بسیار پر ریسک است.

بسیار محتمل است که با افت قیمت بیت کوین ارزش دارایی‌های فرد یک شبه و یا حتی ظرف چند ساعت کاهش شدیدی پیدا کند. اما در هر صورت این خودروساز به آینده روشن بیت کوین امیدوار است و تعهد به این فرمت جدید پول می‌تواند به مشروعیت بخشیدن بیشتر آن کمک شایانی بکند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *