LG Objet TV 1 1280x720 1 - طرح های جدید و جالب ال جی برای تلویزیون های خانگی
زمان مطالعه: 3 دقیقه

دیگر روز هایی که تلویزیون ها از لوازم اصلی سرگرمی داخل منزل بودند به پایان رسیده است. این روز ها خانه های بسیاری هستند که دیگر تلویزیونی در گوشه و کنار یا روی دیوار های آن ها دیده نمی شود. افراد زیادی این دستگاه ها را با پروژکتور های پیشرفته و باکیفیت جایگزین کرده اند و یا به جای تلویزیون از دستگاه های قابل حمل خود برای تماشا استفاده می کنند. اما این به این معنی نیست که دوره تلویزیون به پایان رسیده است و افراد بسیار زیادی نیز ترجیح می دهند تا یک دستگاه مجزا برای تماشا داشته باشند و در بین آن ها افراد زیادی نیز علاقه مند هستند که تلویزیونی که در خانه دارند جلوه زیبایی نیز داشته باشد. در این بین شرکتی مثل شرکت ال جی (LG) در صدد بر آمده تا تلویزیون هایی طراحی کند که همانند محصولات منحصر به فرد طراحان در بین لوازم منزل جلوه کند.

LG Objet TV 2 - طرح های جدید و جالب ال جی برای تلویزیون های خانگی

شرکت سامسونگ و ال جی، مدت هاست که با سکوت کامل در زمینه طراحی تلویزیون های منحصر به فرد در مبازره با یگدیگر سر می کنند که برخی از این طراحی ها بیشتر شباهت به یک طرح هنری دارد تا یک تلویزیون. بسیاری از شرکت ها نیز در تلاش هستند تا در حد امکان قاب ضمخت دور صفحه های نمایش را از بین ببرند تا تلویزون شیبیه یه یک تصویر بر روی دیوار به نظر برسد. در این بین یکی از جدید ترین و عجیب ترین طرح های شرکت ال جی خود نمایی می کند. این تلویزیون که LG Object TV نام دارد به شکلی طراحی شده است که به طور عمودی بر پایه خود نمی ایستد و باید آن را با کمی شیب به دیوار تکیه داد.

ال جی لیست گوشی هایی که اندروید نسخه 12 و 13 را دریافت خواهند کرد منتشر کرد
> > >

این ایده به گفته ای جی با تقلید از بوم نقاشی طراحی شده است و برای تقلید از پروسه رونمایی از یک نقاشی، یک نوع پوشش در جلوی صفحه نمایش  تعبیه شده است که با پایین کشیدن آن صفحه نمایش 65 اینچی OLED آن رونمایی می شود. البته این پوشش تمام صفحه نمایش را از دید پنهان نمیکند و قسمت کوچکی از آن در حالت بسته نیز نمایان می ماند. این قسمت در واقع نقش یک صفحه نمایش خطی مجزا را دارد که بر روی آن اطلاعاتی مثل تاریخ، ساعت، موسیقی در حال پخش و یا تصاویر پس زمینه نمایش داده می شود. برای اینکه این محصول کاملا با دکور و نمای منزل همسان شود، قاب آن در سه رنگ بژ، چوب سرخ و سبز طراحی شده است.

LG StanbyME 1 scaled 1 - طرح های جدید و جالب ال جی برای تلویزیون های خانگی

در کنار این مدل، ال جی از یک طراحی خاص دیگر نیز رونمایی کرده است که البته نسبت به مدل قبلی جاذبه های هنری کمتری در آن به کار گرفته شده است. این صفحه نمایش 27 اینچی با نام LG StandbyME دارای یک پایه با چرخ می باشد که میتوان آن را در هرجای خانه جا به جا کرد. همچنین دارای یک باتری داخلی می باشد که به گفته ال جی تا سه ساعت به دستگاه شارژ دهی می کند. تلویزیون LG StandbyME همچنین میتوان با اتصال دستگاه های اندروید و iOS به این تلویزیون از آن به عنوان صفحه نمایش خارجی استفاده کرد. کاربر میتواند این صفحه نمایش را به صورت افقی و یا عمودی تنظیم کند و همچنین می تواند برای آن یک داک مخصوص تهیه کند تا گوشی همراه خود را بر روی بالای تلویزیون جا سازی کند. قابلیتی که برای تماس های کنفرانسی بسیار کار آمد می باشد.

تلویزیون 1000 اینچی ماژولار سامسونگ با کیفیت 8K و تکنولوژی Micro LED
> > >

هر دو محصول LG Object و StandbyME ماه آینده طی کنفرانس CES به طور رسمی نمایش داده خواهند شد، اما هنوز اطلاعاتی از موجودی آن، تاریخ عرضه و بازار های عرضه آن در دسترس نیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *