1613950024 418 639a577 1440x720 - فصل جدید بازی Rainbow Six Siege به صورت رسمی معرفی شد / بررسی اطلاعات منتشر شده و تغییرات آینده این عنوان در Year 6
زمان مطالعه: 6 دقیقه
یوبی سافت به تازگی از برنامه توسعه سال ششم بازی پرطرفدار Rainbow Six Siege رونمایی کرد. برنامه ای که تغییرات مهمی به لحاظ گیم پلی، اپراتور های جدید و بهینه سازی های مختلف برای یک سال آینده این عنوان پرطرفدار شوتر تاکتیکی در نظر دارد. در این مطلب به جدیدترین اطلاعات منتشر شده از سیزن جدید رینبو سیکس سیج خواهیم پرداخت.
فصل جدید، اپراتور جدید
1613950918 rainbow six siege crimson heist logo 1200x675 1 - فصل جدید بازی Rainbow Six Siege به صورت رسمی معرفی شد / بررسی اطلاعات منتشر شده و تغییرات آینده این عنوان در Year 6
فصل جدید بازی Operation Crimson Heist نام دارد. سیزنی که در واقع ششمین سال بازی رینبو سیکس سیج با آن آغاز می شود. اپراتور جدیدی که همراه این فصل معرفی شد Flores نام دارد. او یک اپراتور 2 Armor و 2 Speed اهل آرژانتین می باشد و گجتش دِرونی (Drone) به اسم RCE-RATERO است که قابلیت انفجار را دارد و از آن می شود برای از بین بردن تجهیزات دیفندر ها و همچنین کشتن دشمنان استفاده کرد. این دِرون یک تایمر ده ثانیه ای دارد، وقتی که درون را رها می کنید، سرعت آن به طور پیوسته بیشتر می شود تا اینکه نهایتا منفجر شود، بنابراین برای رساندن آن به هدف مشخصتان باید سریع و دقیق عمل کنید. انفجار این درون دیوار های Reinforce شده را از بین نمی برد اما دیوار های سافت یا Reinforce نشده را به راحتی تخریب و تمام گجت های محدوده اطراف انفجار را نابود می کند.
به عنوان یک دیفندر برای جلوگیری و کار انداختن این گجت می بایست قبل از فعال شدن چاشنی بمب درون، به آن شلیک کنید. وقتی که چاشنی بمب فعال می شود، درون به حالت ضدگلوله تبدیل شده و باید از آن فاصله بگیرید تا کشته نشوید. راه دیگر برای مقابله با گجت Flores استفاده از جَمِر (Jammer) های  Mute، پِست (PEST) های Mozzie یا سیم خاردار های الکتریسته شده توسط Kaid یا Bandit می باشد. این گجت برخلاف دِرون Twitch قابلیت پرش (Jump) را هم دارا می باشد و شما می توانید به راحتی آن را از موانع مختلف عبور دهید.
اپراتور Flores دو اسلحه اصلی AR33 و SR-25 را به همراه خود دارد. اسلحه دستی او کلت GSH-18 است. گجت های ثانویه وی شامل Claymore و فلش بنگ نیز می شود.
1613950896 euigcosuuaaolpm - فصل جدید بازی Rainbow Six Siege به صورت رسمی معرفی شد / بررسی اطلاعات منتشر شده و تغییرات آینده این عنوان در Year 6
آیتم جدید
در این فصل یک اسلحه کمری جدید به بازی اضافه می شود که Gonne-6 نام دارد. با این اسلحه تک گلوله، می توان همانند خمپاره انداز Ash گجت های ضدگلوله دیفندر ها را از بین برد. این آیتم جدید کمک زیادی به اَتَکر ها می کند تا گجت دیفندر ها را راحت تر از بین ببرند، اما از آنجا این اسلحه فقط یک گلوله دارد، باید از آن فقط در موقعیت های مناسب استفاده کرد.
بازسازی نقشه های موجود بازی
1613950712 rce drone png - فصل جدید بازی Rainbow Six Siege به صورت رسمی معرفی شد / بررسی اطلاعات منتشر شده و تغییرات آینده این عنوان در Year 6
نقشه جدیدی که همراه Operation Crimson Heist عرضه می شود Rework جدیدی از مپ قدیمی Border می باشد. لازم به ذکر است که تغییرات چندان بزرگی در بازسازی این مپ صورت نگرفته و از این نظر آن را می توان با تغییرات اعمال شده در مپ Clubhouse مقایسه کرد. از تغییرات صورت گرفته در مپ Border می توان به اضافه شدن / جابه جایی چند آیتم در اتاق Armory Lockers و وسعت پیدا کردن سایت Bathroom اشاره کرد.
تغییراتی در Map pool گیم مود Newcomer نیز صورت گرفته که شامل مپ های Border, Oregon, Clubhouse, Kafe, Coastline و Bank می شود و مدت زمان این مود همانند بخش Ranked می باشد.
برنامه های در نظر گرفته شده برای ششمین سال از عنوان رینبو سیکس سیج
تمامی تغییرات ذکر شده در Operation Crimson Heist حضور پیدا خواهند کرد اما یوبی سافت برنامه های دیگری نیز برای 3 فصل باقی مانده در سرتاسر Year 6 در نظر دارد.
مثل همیشه با هر سیزن جدید یک اپراتور جدید در Year 6 معرفی خواهد شد. اما این بار ظاهرا دیگر خبری از Season Pass نیست و پلیر ها می توانند با تهیه Battle Pass در هر سیزن، اپراتور جدید را در رده نخست هر Battle Pass دریافت نمایند. البته شایان ذکر است که هنوز هم می شود اپراتور های جدید را با Renown و R6 Credit خریداری کرد اما متاسفانه کسانی که بتل پس را خریداری نکرده اند دو هفته دیر تر می توانند اپراتور های جدید را آنلاک کنند.
پس از Flores، اپراتور بعدی در سیزن دوم Year 6 یک آمریکایی بومی اهل Nakota خواهد بود. پس از آن و در سیزن 3 یک اپراتور اهل کرواسی و نهایتا در سیزن 4 ما شاهد یک اپراتور ایرلندی خواهیم بود.
در حال حاضر هیچ مپ جدیدی برای بازی در نظر گرفته نشده است و همچنان توسعه دهندگان به بازسازی مپ های موجود در بازی خواهند پرداخت. پس از Rework مپ Border در سیزن 1، مپ Favella بازسازی خواهد شد که مانند Rework ـه مپ House در بخش Ranked قرار نخواهد گرفت. سیزن سوم شامل هیچگونه Rework ـی نخواهد بود و در سیزن 4 بازسازی مپ Outback در نظر گرفته شده است.
1613951019 1c26ca90328416ef19c1438fa529a42c tom clancys rainbow six siege test server2021 2 19 8 44 56 1024x576 1 - فصل جدید بازی Rainbow Six Siege به صورت رسمی معرفی شد / بررسی اطلاعات منتشر شده و تغییرات آینده این عنوان در Year 6
همانند سال های قبل، Year 6 رویداد های ویژه (Special Event) و آرکید مود های مختلف به همراه تغییرات اساسی در گیم پلی بازی را شامل خواهد بود. امسال نیز، توسعه دهندگان بازی رینبو سیکس سیج توجه خود را بر تغییر مِتا های موجود در بازی متمرکز کرده اند. این بار به جای نِرف کردن دیفندر ها شاهد قوی تر شدن اتکر ها هستیم که اضافه شدن اسلحه جدید Gonne-6 به بعضی از اتکر ها یکی از نمونه های بارز این موضوع می باشد.
تغییرات تازه در بخش های مختلف گیم پلی
یکی از برجسته ترین تغییرات بزرگی که در فاز Planning و Support صورت گرفته، بخش Repick یا تجدید نظر در انتخاب اپراتور ها برای اتکر ها می باشد. این قابلیت به اتکر ها کمک می کند تا پس از دِرون کردن اولیه در آغاز هر راند و ملاحظه کردن تجهیزات دیفندر ها، اپراتور خود را تغییر دهند. به عنوان مثال اگر شما Buck را برای اَتک انتخاب کردید و پس از دِرون کردن اولیه گجت های الکترونیکی زیادی را در سایت دیفندر ها دیدید، شما قادر و مختار هستید که به جای Buck اپراتور دیگری را که مناسب موقعیت مربوطه هست انتخاب کنید (به عنوان مثل Thatcher که با EMP هایش گجت دیفندر ها را خنثی می کند.)
تحول دیگری که در بخش Support اعمال شده، آن است که شما پس از کشته شدن در بازی، چه به عنوان اتکر و چه به عنوان دیفندر، می توانید به گجت های خود دسترسی داشته باشد و از آن ها کماکان به صورت کامل استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر برایتان پس از کشته شدن دِرون سالمی در بازی باقی مانده، می توانید آن را پس جا به جا و دشمنان را اسپات کنید یا اگر شما در بخش دیفند Maestro بازی کردید و کشته شدید همچنان می توانید از Evil Eye هایتان برای مقابله با اتکر ها استفاده کنید.

1613950620 screenshot 42 - فصل جدید بازی Rainbow Six Siege به صورت رسمی معرفی شد / بررسی اطلاعات منتشر شده و تغییرات آینده این عنوان در Year 6

تغییرات اپراتور ها
بازنگری جدیدی  در بخش اطلاعات اپراتور ها نیز صورت گرفته که شامل تغییر مقیاس زره (Armour) هر اپراتور به جان (Health) می باشد. به عنوان مثال یک اپراتور یک آرموری 100 اچ پی دارد و اپراتور های دو آرموره و سه آرموره هر کدام دارای 20 و 40 اچ پی بیشتر می باشند.
برای چندین اپراتور دیگر در بازی از جمله Goyo, Maestro و Mira تغییرات جدیدی مد نظر گرفته شده است. تغییر نخست شامل Goyo می باشد که شیلد های خود را از دست داده و به جای آن فقط می تواند جعبه های محترقه را در نقاط مختلف قرار دهد. شیشه گجت های Mira و Maestro نیز هم اکنون می توانند توسط اتکر ها شکسته شوند که این تغییر به نوبه خود یک نِرف محسوس به حساب می آید.
محتویات و اسکین های جدید
سیستم شخصی سازی جدیدی برای یونیفرم های الیت در نظر گرفته شده که به پلیر قابلیت ادغام Headgear و یونیفرم های مختلف معمولی را با یونیفرم ها الیت به همراه Victory Dance آن ها می دهد. همچنین طراح هنری سابق شرکت کپکام خانم ایکومی ناکامورا (Ikumi Nakamura) هشت یونیفرم جدید برای اپراتور Hibana, Echo و Dokkaebi طراحی کرده است که علاوه بر آن ها، الیت اسکین Kali و یونیفرم الیت جیل ولنتاین (Jill Valentine) از سری Resident Evil  نیز برای Zofia به بازی اضافه خواهند شد.
1613950711 620325 rainbowsixsiegeresidentevilskin - فصل جدید بازی Rainbow Six Siege به صورت رسمی معرفی شد / بررسی اطلاعات منتشر شده و تغییرات آینده این عنوان در Year 6
بهینه سازی و قابلیت Streamer Mode
بهینه سازیی های جهت بهبود بخشیدن کیفیت کانکشن و اتصالات و همچنین جلوگیری از حملات DDoS برای فصل جدید رینبو سیکس سیج در نظر گرفته شده است.
همچنین فشرده سازی هایی نسبت به حجم فایل های بازی اعمال خواهد شد تا به طور کلی بازی رینبو سیکس سیج فضای کمتری از هارد درایو کاربران را اشغال نماید.
قابلیت جدیدی به اسم Streamer Mode به بازی اضافه شده که اطلاعات مهم استریمر را مخفی و پخش بازی در استریم را به صورت رندوم به تاخیر بیاندازد تا بدین روش استریمر ها بتوانند راحت تر از استریم اسنایپینگ جلوگیری کنند.

1613951085 maxresdefault - فصل جدید بازی Rainbow Six Siege به صورت رسمی معرفی شد / بررسی اطلاعات منتشر شده و تغییرات آینده این عنوان در Year 6

تمامی این تغییرات در طول یک سال آینده در بازی رینبو سیکس حضور پیدا خواهند کرد. در حال حاضر سیزن جدید بر روی تست سرور PC قرار گرفته تا پلیر ها تغییرات جدید را محک بزنند و بازخورد خود را نسبت به این تغییرات و باگ های موجود بازی به توسعه دهندگان در طی چند هفته باقی مانده قبل از انتشار رسمی فصل جدید، اعلام کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *