1614277767 seaweed methane greenhouse gas climate change livestock - دانشمندان این جلبک دریایی را برای نجات کره زمین پرورش دادند
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دیانا زلوتنیکوف یک کشاورز در نیویورک است که گوسفندان زیادی دارد، آنها مرتبا در حال آروغ زدن هستند و متان را به عنوان محصول جانبی سیستم هضم خود آزاد کرده و وارد اتمسفر زمین می کنند. متان گازی است که 28 برابر ظرفیت گرمایش بیشتری نسبت به دی اکسید کربن دارد. دامداران می تواند مقادیر زیادی CO2 و گاز متان تولید کند، این دو بزرگترین تهدید در تولید بیش از اندازه گازهای گلخانه ای زمین هستند. آنها با هم نزدیک به 50 درصد از کل انتشار گازهای گلخانه ای را تشکیل می دهند و آب و هوای سیاره ما را تهدید می کنند.
پنج سال پیش، دیانا مزرعه خود را با در نظر گرفتن اصول بازآفرینی کشاورزی راه اندازی کرد – وی شیوه هایی را به کار برد که نه تنها باعث کاهش اثر دی اکسید کربن دام هایش می شود بلکه به منفی کردن آن نیز، کمک می کند. دیانا مزرعه خود را طوری طراحی کرده است که به عنوان یک غرقاب کربنی عمل کند که می تواند کربن را از جو بیرون بکشد و در خاک گیر بیندازد.
اما كاهش گاز متان از گوسفندانش مشكل بسيار دشوارتری بود. بر اساس برخی تحقیقات، او مخلوطی از خوراک (سیر ، حبوبات ، یونجه) را امتحان کرد، اما هیچ نتیجه ای نگرفت.
یک روز دخترش نیکول، که دان آموز سال دوم دبیرستان است، در هیاهوی انجام تحقیقش از مدرسه به خانه آمد. وی اخیراً یاد گرفته بود که چگونه گاز متان در گرم شدن کره زمین نقش دارد و مصمم بود راهی برای کاهش انتشار متان ناشی از مزرعه ها پیدا کند. او به عنوان یک راه حل موثر با asparagopsis taxiformis، نوعی جلبک دریایی قرمز روبرو شد.
الکسیا آکبای شیمی دان و کارآفرین یکی از کسانیست که روی اثرات این جلبک کار می کند. شرکت وی، Symbrosia، یک مکمل مبتنی بر جلبک قرمز تولید می کند که می تواند تولید متان دام ها را به طرز چشمگیری کاهش دهد، اما برای رسیدن آن به دست کشاورزان کوچکی مانند دیانا و نیکول باید چه کاری انجام داد؟ آنها امیدوارند راه حلی بیابند تا با پرورش این جلبک ها و تهیه مکمل غذایی برای دام هایشان، بتوانند روند تولید گاز متان را متوقف کنند و بدینوسیله کره زمین را از آینده هولناکی که در انتظارش است، نجات دهند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *