Reddit نیز بخش ویدئو کوتاه خود را راه اندازی کرد

ویدئو های کوتاه که کاربران سریعا میتوانند در بین آن ها گشت و گذار کنند یکی از داغ ترین ترند های موجود در شبکه های اجتماعی است و به تازگی ردیت (Reddit) نیز به جمع این شبکه ها پیوسته است. این کمپانی در حال گسترش ویدئوها بر روی پلتفرم خود است و این قابلیت را به نسخه iOS اپلیکیشن خود افزوده است.

تیک تاک (TikTok) اولین پلتفرمی بود که ویدئوهای کوتاه را مشهور کرد. با این محتویات کاربران میتوانند به سرعت در بین ویدئوهای کوتاه متعدد که توسط دیگران منتشر می شود جستجو کنند که منبع سرگرمی بی پایانی محسوب می شود. اسنپ چت واینستاگرام نیزمدتی است که قابلیت مشابه ویدئوی کوتاه خود را دارند و یوتیوب نیز به تازگی این سیستم را راه اندازی کرده است.

امروز بیشتر یک پلتفرم برپایه نوشته است که اجازه اشتراک تصاویر و ویدئوها را نیز به کاربر می دهد. این اواخر ردیت قابلیت استریم زنده ویدئو ها را نیز با نام Reddit Public Access Network عرضه کرده است و حال با استفاده از امکانات اشتراک ویدئوی خود قصد دارد تا تجربه مشابه تیک تاک به کاربران خود بدهد.

این امکان در حال حاضر به طور انحصاری برای کابران iOS اپلیکیشن ردیت عرضه شده است و کاربران با بروز رسانی اپلیکیشن خود، یک دکمه جدید در کنار گذینه جستجوی اپلیکشین مشاهده خواهند کرد بخش ویدئو های کوتاه استریم شده را باز می کند و کاربر میتواند آن ها را به ترتیب تماشا کند.

دریت برخی امکانات پایه پلتفرم خودرا در استفاده از این ویدئو ها فعال کرده است، همانند امکان upvote و downvote ویدئو ها، جایزه دادن به آن ها و یا اینکه ویدئو ها در کدام زیر مجموعه ردیت منتشر شده اند. کاربران ویدئو هایی را خواهند دید که در بخش آن بر روی ردیت عضو (subscribe) شده باشند، تا از پخش ویدئوهای ناخواسته جلوگیری شود.

بیشترین جستجوهای سال 2020 از نگاه گوگل
بیشتر

همانطور که گفته شد این قابلیت در حال حاضر فقط برای کاربران iOS در دسترس است، و خبری درباره عرضه آن بر روی دیگر پلتفرم ها منتشر نشده است.

خسرو اقدمی

خسرو اقدمی

دبیر تکنولوژی و بازی های رایانه ای

→ خواندن مطلب قبلی

گوشی شیائومی Redmi 10 یک قدم به عرضه نزدیک تر شد

خواندن مطلب بعدی ←

هوآوی و ZTE با تحریم های سخت گیرانه تر آمریکا روبرو شدند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.