ASUS's ROG Swift اولین صفحه نمایش گیمینگ 500hz دنیا
زمان مطالعه: 2 دقیقه

ایسوس (Asus) از اولین مانیتور گیمینگ 500hz G-sync دنیا رونمایی کرد که یک صفحه نمایش 1080p از سری محصولات ROG با نام Swift می باشد.

این صفحه نمایش که برای گیمینگ رقابتی طراحی شده است، از یک پنل E-TN مخصوص استفاده می کند که به تکنولوژی NVIDIA's G-Sync eSports برای نهایت شفافیت مجهز شده است.

همچنین از تکنولوژی NVIDIA's Reflex Analyzer بهره می برد که در صورت استفاده از موس های بهینه شده برای عکس العمل سریع و پردازنده های گرافیکی انویدیا، میزان تاخیر مبدا به مقصد را کاهش می دهد.

همانطور که مشخص است، نقطه عطف قابلیت های این مانیتور، نرخ بروز رسانی تصویر 500 هرتز است که 8 برابر سریع تر از صفحه نمایش های 60 هرتز است.  Asus همچنین وعده داده که میزان نرخ پاسخ دهی این صفحه نمایش ها 60% بهتر از مانیتور ها با پنل استاندارد TN است که از طریق تکنولوژی  eSports TN میسر شده است.

Asus  اعلام کرده که این صفحه نمایش به تکنولوژی به نام enhanced Vibrance mode مجهز شده است که در فریم رو مانیتورها جاسازی شده است و به نور امکان می دهد که از کریستال های LCD عبور کند، که منجر به افزایش کیفیت رنگ می شود.

تکنولوژی هایی که شاید هنوز مخاطبی نداشته باشند

nvidia geforce rtx computex 2022 asus 500hz gsync gaming monitor - ASUS ROG Swift اولین مانیتور گیمینگ 500hz دنیا

مانیتور گیمینگ  500Hz G-Sync eSports  به طور اختصاصی برای بازی های رقابتی مثل  CS:GOValorantOverwatch و Rainbow Six Siege بهینه شده است.

این صفحه نمایش همراه با ویدئویی از سوی انویدیا معرفی شده است، که در آن مقایسه نرخ بروز رسانی تصویر 144 هرتز، 240 هرتز و 500 هرتز در کنار یکدیگر مقایسه شده اند، که در آن شاهد هستیم که چطور میزان روحی شدن تصویر “ghosting” و همچنین تاخیر تصویر کاهش داشته است.

تفاوت HDMI 2.0 و HDMI 2.1 در چیست؟ آیا استفاده از آن لازم است؟
> > >

البته باید در نظر داشت که برای دیده شدن  این تاخیر و یا افکت هایی که ممکن است برای گیمر ها حواس پرت کن باشند، تصاویر نشان داده شده  ده ها یا صدها بار آهسته شده اند، و برایمان سوال بر انگیز است که در سناریو های گیمینگ واقعی تا چه قابل مشاهده و تاثیر گذار هستند!

انویدیا در این باره گفت، که این مانیتور ها برای همه گیمر ها می باشد و نه فقط برای کسانی که در بازی های رقابتی و Esports شرکت دارند. سوال دیگری که برایمان پیش آمده اینجاست که چه تعداد افرادی به سخت افزاری دسترسی دارند که توانایی اجرای بازی ها با 500 فریم در ثانیه را دارد؟

انویدیا همچنین طی یک پست خبری با معرفی این مانیتور از قابلیتNvidia Reflex برای بازی ها صبحت کرده است که میزان تاخیر تصاویر را کاهش داده و منجر به نمایش تصاویری بسیار روان تر می شود. چهار بازی جدید IcarusMy Time at SandrockSoda Crisis و Warstride Challenges که در آینده عرضه خواهند شد، از این قابلیت بهره می برند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *