• 6 اردیبهشت 1403
1614853405 518qjtsvtel 1200x720 - کنسول Nintendo Switch Pro ممکن است از صفحه نمایش OLED سامسونگ بهره ببرد
زمان مطالعه: 2 دقیقه

با عرضه نسل جدید کنسول های اکس باکس و پلی استیشن، فروش بازی های نینتندو سوییچ همچنان به قوت خود باقی مانده است. ولی دیر یا زود این وضعیت تغییر خواهد کرد.

نینتندو باید دیر یا زود برای تقویت موقعیت خود در بازار قدم بردارد و به نظر میرسد که این اتفاق به زودی رخ خواهد داد. یعنی در نیمه دوم سال جاری میلادی. براساس شایعاتی که به تازگی منتشر شده است، نسل جدید Nintendo Switch ممکن است از صفحه نمایش OLED سامسونگ استفاده کند. با اینکه این موضوع باید خبر خوشی برای ما باشد، ولی کمی مارا نگران کرده است.

شایعات و درخواست برای Nintendo Switch Pro که احتمالا نام این کنسول باشد، مدت زیادی است که در اینترنت پابرچاست، ولی نینتندو عادت به حرکت آهسته و به عبارتی دوشیدن کنسول نسل حاضر تا حد ممکن دارد، تا بتواند نهایت سود را از هر نسل ببرد. با اینکه طی چهار سال گذشته Switch به خوبی عمل کرده است، ولی دیر یا زود کنسول های نسل جدید سونی و مایکروسافت باعث نگرانی نینتندو خواهد شد. متاسفانه در شایعه ای که امروز به دستمان رسیده ممکن است طرفداران کمی از قدم بعدی نینتندو ناامید شوند.

طی این شایعه که توسط سایت Bloomberg منتشر شده است، کنسول نسل بعدی Switch از صفحه نمایش OLED سامسونگ بهره خواهد برد. این سخت افزار بی شک ممکن است نکات مثبتی مانند مصرف برق کمتر، کنتراست بالاتر، تفکیک رنگ بهتر و نرخ پاسخگویی بسیار سریع تری باشد و باعث شود محتویات در صفحه نمایش 7 اینچی این دستگاه بسیار جذاب تر و با کیفیت تر به نظر برسد، اما این شایعه اعلام میکند که رزولوشن دستگاه همچنان 720p باقی خواهد ماند. این موضوع باعث تراکم پیکسل پایین تر شده و در نهایت سبب پیکسلی شدن تصاویر می شود.

روش پاک سازی حافظه کش پلی استیشن 5
> > >

زرولوشن تصویر برای برخی کاربران Nintendo Switch همیشه مشکل ساز بوده، به خصوص زمانی که از حالت کنسول دستی به حالت تلویزیون با کیفیت 1080p متصل می شوند. در کمال تعجب به نظر می رسد نینتندو قصد دارد میزان رزولوشن را برای داک های نسل جدید را تا 4K بالا ببرد، که میزان فاصله بین کیفیت در این دو حالت را افزایش خواهد داد.

این نوع ارتقاء و تغییرات به نظر با استراتژی های محافظه کارانه نینتندو جور در می آید، ولی نکته ای که مهم تر از صفحه نمایش دستگاه است، میزان قدرت پردازنده آن خواهد بود و فاکتور اصلی تصمیم گیرنده در موفقیت نسل بعدی Nintendo Switch بی شک همین موضوع خواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *