روش پاک سازی حافظه کش پلی استیشن 5
زمان مطالعه: 2 دقیقه

ارزش پلی استیشن 5 به طور تساعدی در حال افزایش است. این کنسول نه تنها یکی از بهترین دسته های موجود در بازار را با قابلیت DualSense خود در اختیار دارد، همچنین مجموعه ای بالغ بر 400 بازی فقط با استفاده از PlayStation Plus Extra در اختیار کاربر قرار می دهد. این بدون در نظر گرفتن برخی دیگر از قابلیت های مفید این دستگاه همانند استفاده از حافظه M.2 SSD است.این حافظه منجر به بار گزاری سریع تر بازی ها، فیلم ها و برنامه ها نسبت به پلی استیشن های نسل قبل می شود.

چرا نیاز به پاک کردن حافظه کش پلی استیشن 5 دارید؟

PlayStation 5 Digitall 1 1 - روش پاک سازی حافظه کش پلی استیشن 5

برخلاف حافظه های HDD، حافظه های SSD پلی استیشن، نیاز برای افزایش طول عمر و بهبود کارایی نیاز به دیفراگ مکرر ندارند. اما در حین استفاده طولانی مدت از پلی استیشن 5 ممکن است به مشکلاتی موقع اجرای بازی ها و یا استفاده از برنامه های ناشناس و جدید روبرو شوید. این مشکلات معمولا به دلیل روشی که کنسول ها برای ایندکس داده های SSD استفاده می کنند رخ می دهد.

برای رفع این مشکلات نیز امکان پاک کردن کش حافظه پلی استیشن 5 وجود دارد تا فضا را برای بازی های جدید خالی کند. در حال حاضر پاک کردن حافظه کش به طور دستی از داخل تنظیمان کنسول ممکن نیست.

برای این امر نیاز است به حالت Safe Mode کنسول خود که در بخش بک اند آن است دسترسی پیدا کنید. خوشبختانه این کار بسیار آسان است و نیاز به تخصص ندارد.

تیم سازنده بازی Layers of Fear بر روی عنوان جدیدی از این بازی کار می کند
> > >

روش پاک کردن حافظه کش پلی استیشن 5

booting your ps5 in safe mode 1655476275 - روش پاک سازی حافظه کش پلی استیشن 5

برای شروع به خاطر داشته باشید که باید دسته DualSense خود را با استفاده از کابل USB-C به دستگاه متصل کنید چرا که در حالت Safe Mode به صورت بی سیم کار نخواهد کرد.

1- دکمه پاور پلی استیشن 5 خود را نگه دارید تا به طور کامل خاموش شود. توجه داشته باشید که به حالت Rest وارد نشود. این کار را از طریق منوی دستگاه نیز میتوانید انجام دهید.

2- دسته خود را با استفاده از کابل USB-C به کنسول متصل کنید.

3- حال دکمه پاور پلی استیشن را نگه داشته تا دو بوق بشنوید.

4- زمانی که بوق دوم را می شنوید دکمه Home بر روی دسته DualSense را نگه دارید.

5- حال باید به منوی Safe mode وارد شده باشید. از اینجا به گذینه 5، Clear Cache and Rebuild Database رفته و با دکمه X آن را انتخاب کنید.

6- پیغامی برای شما نشان داده می شود، میتواند آن را مطالعه و سپس قبول کنید.

7- منتظر بمانید تا پلی استیشن 5 شما کش را کاملا خالی کرده و راه اندازی مجدد شود.

 

به خاطر داشته باشید که میتوانید هر 6 ماه یک بار جهت بهبود کارکرد کنسول این کار را تکرار کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *