مایکروسافت نیز همانند گوگل آپدیت های مکرر برای مرورگر خود عرضه خواهد کرد

مایکروسافت در ادامه سال جاری برنامه عرضه نسخه های پایدار مرورگر Edge را به چرخه هر چهار هفته تغییر خواهد داد. این برنامه جدید از ماه سپتامبر سال جاری با عرضه نسخه 94 این مرورگر اجرا خواهد شد.

به گزارش مجله تکنولوژی هاسترتک، چند روز پیش گوگل نیز اعلام کرد که برای عرضه نسخه های جدید کروم از چرخه زمانی چهار هفته استفاده خواهد کرد. این برنامه نیز با عرضه نسخه 94 کروم به اجرا در خواهد آمد. این برنامه در جهت عرضه سریع تر بروز رسانی و باگ گیری در نظر گرفته شده است. در حال حاضر عرضه هر نسخه جدید هر شش هفته یک بار اتفاق می افتد. از آنجایی که هم کروم و هم Edge بر پایه Chromium طراحی شده اند، این تغییر برنامه از سوی مایکروسافت نیز دور از ذهن نیست تا هر دو مرورگر از برنامه زمانی هماهنگ بهره ببرند.

مایکروسافت اعلام کرده که چرخه چهار هفته ای ممکن است برای همه کاربران مناسب نباشد. کاربران نسخه Enterprise مدت طولانی تری از نسخه پایدار Edge استفاده خواهند کرد و هر بروز رسانی بزرگ برای آنها هر هشت هفته اتفاق خواهد افتاد. البته گذینه ای برای دریافت بروز رسانی های امنیتی مکرر برای این کاربران در نظر گرفته شده تا در صورت نیاز از آن استفاده کنند. گوگل نیز از همین برنامه برای مشتریان Enterprise خود استفاده خواهد کرد.

در نهایت این تغییر برنامه مرورگر های گوگل و مایکروسافت را با فایرفاکس هماهنگ میکند، که از اوسط سال 2020 برنامه عرضه چهار هفته را به اجرا در آورده بود.

آمازون 11 هواپیمای جت برای تحویل سریعتر سفارشات خرید
بیشتر

خسرو اقدمی

خسرو اقدمی

دبیر تکنولوژی و بازی های رایانه ای

→ خواندن مطلب قبلی

پردازنده گرافیکی مخصوص بازی اینتل ممکن است در سال 2021 رونمایی و عرضه شود

خواندن مطلب بعدی ←

قوانین نهایی FAA در مورد پهپادها از 21 آوریل اجرایی می شوند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *