• 31 اردیبهشت 1403
1627141456 pterodaustro 1280x720 1 - دیرینه شناسان می گویند، پتروسارورهای تازه متولد شده آماده پرواز بوده اند
زمان مطالعه: 2 دقیقه

نوزادان انسان با اکثر موجودات تازه متولد شده در پادشاهی حیوانات تفاوت چشمگیری دارند. نوزادان انسان قادر به مراقبت از خود نیستند و والدین خود را ملزم به تأمین تمام نیازهای خود می کنند. در مقابل ، بسیاری از موجودات موجود در پادشاهی حیوانات اندکی پس از تولد آماده دویدن و فعالیت هستند. یکی از اسرار بزرگی که دیرینه شناسان برای حل آن تلاش کرده اند این است که آیا نوعی از دایناسورهای پرنده به نام پتروزارور می توانند به محض تولدشان پرواز کنند.

یک مطالعه جدید معتقد است که آنها پاسخی برای این سوال پیدا کرده اند. پتروسورها خزندگان پرنده ای بودند که در دوره های تریاس ، ژوراسیک و کرتاسه زندگی می کردند. یکی از چالش های یادگیری بیشتر در مورد این موجودات پرنده این است که تخمها و جنینهای فسیل شده فتوسل بسیار نادر هستند ، و این امر منجر به مشکل در تشخیص جوجه هااز بزرگسالان کوچک می شود. به همین دلیل ، مشخص نبود که آیا پتروسارورهای نوزاد قادر به پرواز هستند. اخیراً دیرین شناسان استخوان های بازو را از جوجه درآوردند و معتقدند آنها به این سوال پاسخ داده اند.

دیرینه شناسان کشف کردند استخوان های بازوی جوجه ها از استخوان های بسیاری از پتروسارهای بزرگسال قوی تر است، این نشان می دهد که آنها برای پرواز به اندازه کافی قوی بودند. محققان همچنین توانایی پرواز جوجه های دریایی را با استفاده از اندازه گیری بال های قبلاً به دست آمده از چهار فسیل جوجه و جنین از دو گونه پتروزارور ، مدل سازی کردند. اندازه گیری بال نیز با بزرگسالان از همان گونه مقایسه شد. مقایسه قدرت استخوان های بازو، که بخشی از بال دایناسورها است، انجام شد.

چرا بازوهای تیراناسوروس رکس کوتاه است؟
> > >

دکتر مارک ویتون ، یکی از نویسندگان مطالعه ، می گوید که پتروسارس ها بیش از دو قرن است که شناخته شده اند ، اما از سال 2004 دانش فقط فسیل جنین و جوجه های آنها را داشته است. دانشمندان در تلاشند مراحل اولیه زندگی در این موجودات را بشناسند ، با یکی از بحث های اصلی با محوریت این مسئله است که آیا آنها می توانند به عنوان جوجه تیغی پرواز کنند. به طور معمول ، پرندگان و خفاش های مدرن باید قبل از پرواز رشد کنند.

این گروه دریافتند که فقط با یک بازو و بدن 25 سانتی متری ، پترواسور می تواند در کف دست قرار گیرد اما دارای عضله های قوی و قدرتمندی است. استخوان ها به اندازه کافی قوی بودند که می توانستند پره و پرواز را با بالهای خود برای پرواز با قدرت بیشتر از سر خوردن حفظ کنند. محققان بر این باورند که پتروزارور جوجه نسبت به بزرگسالان بسیار پرجمعیت ، یک پرنده سریعتر و چابک تر بوده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *