گوگل کروم به طور خودکار کاربران را از وبسایت های ناامن دور خواهد کرد

گوگل در حال کار بر روی قابلیتی برای مرورگر کروم می باشد که به صورت خودکار کاربران را از صفحاتی که از پروتکل HTTP  استفاده میکنند دور می کند و به صفحات وب HTTPS هدایت می کند.

این کمپانی مدت های طولانیست که از طرفداران HTTPS است و کاربران را به دقت در استفاده از این پروتکل تشویق می کند. مرورگر این کمپانی از سال 2018 وبسایت هایی که از HTTP استفاده می کنند را ناامن می خواند و با عرضه نسخه 86 طی سال گذشته، کاربران اخطارهایی درباره انواع ناامن پروتکل HTTPS نیز دریافت می کنند. به خصوص در وبسایت هایی که با اطلاعات حساس کاربر مثل اطلاعات بانکی سر و کار دارند.

به گزارش هاسترتک، حال این کمپانی در صدد است تا قابلیت HTTPS-Only Mode را در مروگر خود تعبیه کند. با اضافه کردن این قابلیت گذینه ای با نام Always use secure connections در پنچره تنظیمات امنیتی مرورگر در بخش Advanced اضافه خواهد شد و با فعال کردن آن مرورگر با ورود به تمام صفحاتی که از استانداردهای مناسب HTTPS استفاده نمیکنند، به کاربر اخطار دهد. با اینکه این گذینه در حال حاضر به صورت پیشفرض فعال نمیباشد، اما مرورگر کروم به طور خودکار با وارد کردن وبسایت به نوار آدرس از HTTPS استفاده می کند و اگر نسخه HTTPS وبسایت وجود نداشته باشد، مروگر به کاربر هشدار می دهد.

هر صفحه ای را که کاربر به طور دستی اجازه ورود به آن را در حالت HTTPS-Only Mode به مرورگر بدهد در نتظیمات مرورگر ثبت خواهد شد و دفعات بعدی هشداری به کاربر داده نخواهد شد. حالت HTTPS-Only Mode در حال حاضر در مراحل توسعه است و احتمال میرود با عرضه نسخه 93 و یا 94 گوگل کروم در دسترس باشد.

قابلیت استفاده چند دستگاهی از WhatsApp به زودی عرضه خواهد شد
بیشتر

بنیامین اسدی

بنیامین اسدی

دبیر تکنولوژی و علوم فضایی

→ خواندن مطلب قبلی

جریمه خودرو بخاطر نصب آنتن اینترنت استارلینک روی کاپوت ماشین

خواندن مطلب بعدی ←

مطالعات جدید اسرار دنباله دار 46P / Wirtanen را فاش می کند

نوشتن نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *